IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 25th November 2008, 00:20
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lightpainter
Извинявам се, че се намесвам в темата, но искам да попитам, като стана въпрос за интубиране- по какво се определя кой е лесен и кой труден за интубиране? Анестезиолога ли определя, или е хубаво да се обърна към друг специалист (например споменатият бронхоскопист)?
Анестезиолозите имат "класиране" на пациентите в три категории в зависимост от трудността за интубиране, определя се от самия анестезиолог при оглед на гърлото, а и по други признаци (например, къс врат).
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #32  
Стар 25th November 2008, 00:28
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Благодаря
Отговори с цитат
  #33  
Стар 25th November 2008, 09:08
Аватара на Кари Брадшоу
Кари Брадшоу Кари Брадшоу не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 208
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
принципно има някои външни белези, по които само може да се предположи,че евентуално ще е трудна интубацията, но и това не е сигурно. случвало се е да са трудни/невъзможни интубациите при пациенти, закоито изобщо не се предполага - и обратното - тези,при които имаш съмнения да бъдат интубирани съвсем гладко.
принципно консултациите с бронхоскопист са за случаи с доказана невъзможна интубация или за хора с операции на ларингс, трахея.
При майка ми няма никакви външни белези, дори има вече четири операции без никакви проблеми при интубацията(имам съмнение, че човека който е интубирал е бил с малко опит в случая),но задължително ще и кажа да се консултира,защото заради това нещо от години отлага операция за премахване на жлъчка и си търпи кризите.От това което аз разпитах разбрах че и тръбата с която се интубира има различни размери и имало такива които били за хора трудни за интубиране.Майка ми е медицинско лице и след този случаи има кошмари, беше цялата синя, незнам какво са я правили,явно е трябвало бързо да я събудят и да я върнат нв нормално състояния, след като не са успели за 20 секунди да я интубират си е доста опасно.......................
Отговори с цитат
  #34  
Стар 25th November 2008, 11:07
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Допуска се до 3 минути време за интубация без обдишване ... но докторите никога не чакат толкова и подават въздух през маската междувременно. 20 сек не са критична точка.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #35  
Стар 26th November 2008, 13:39
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

ако мен ме питаш критерия е сатурацията,която не трябва да пада под определено ниво. падне ли до него, преставаш с опитите и почваш обдишването...при един това е след 20 сек, при друг - след 2 минути..т.е следиш си състоянието на пациента.. но това са медицински подробности, с които незнам доколко трябва да занимаваме форума..

кари, ще ти пиша на лични, диастема също ако иска
, защото случаят на майка ти ме заинтересува.
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: анестезиящото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:38.