IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #231  
Стар 28th July 2011, 15:01
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Еми, няй-вероятно аз не се изразих правилно и моята мисловна дейност беше доста разпокъсана, защото съм те подвела и съвсем не съм имала желание да съдя когото и да било. „Сульо не е имал късмет” – защо трябва изобщо Сульо да си мисли, че не е късметлия? Факт е обаче, че Сульо наистина си мисли, че не е имал късмет. Не определям амбицията на хората да постигнат нещо като комплексарщина. Определям ей тва по-горе като комплексарщина. Независимо от това дали имаш качества или нямаш такива не би трябвало да има значение къде си се родил. Аз като съм се родила в голям град да не би да съм мноо умна???? Споменах прекалената амбиция да докажеш себе си точно във връзка с парадокса, че идвайки от малкото селце Сульо, който може би има страхотни качества се изпопребива да доказва, че нема нищо общо с малкото селце... кому е нужно това?
Идеята ми беше, че когато прекалено си се вглъбил в собственото си израстване не си толерантен към заобикалящите те. Проблем с това кой къде има амбиция да живее аз нямам, но явно това е от значение за много хора, това беше и поводът да дам примера с центъра . Може и да не съм права... незнам

Ако си подредя мислите ще допълня някои неща по-късно.
Отговори с цитат
  #232  
Стар 28th July 2011, 15:10
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Ако си подредя мислите ще допълня някои неща по-късно.
Ти и горе цитираната дейност?!

Хабсурт бате, пълен Хабсурт!
Отговори с цитат
  #233  
Стар 28th July 2011, 15:15
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Лигльо
Отговори с цитат
  #234  
Стар 28th July 2011, 15:22
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Стига де Лил, шегувкам се
Ти като ме успокои, че ще живея и наистина се почувствах по-добре! Щом и лиготията ми се появи с пълната си прелест и по дантелено бельо...
Отговори с цитат
  #235  
Стар 28th July 2011, 15:24
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

То се е видяло, че днес ще го пиша дъждовен нищо не свърших

Но компанията ми е приятна, какво да правя напоследък взе да става едно уютно, спокойно тук, почти няма дразнители

Лиле, първо, не видя ли че късмет съм го турнала в кавички, щото изобщо не съм сигурна, че да си роден в София е късмет. Второ, Сульо не иска да има нищо общо с малкото селце, защото иначе обществото (това важи в пълна сила само тук, в България) веднага го набутва в графа "селяндур". Трето, съгласна съм, че не малко хора по пътя си нагоре стъпкват всичко което им се изпречи, но аз (щото съм толерантна) им правя място да минат, нямам никакъв проблем с тяхното израстване.
Отговори с цитат
  #236  
Стар 28th July 2011, 15:26
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Аз не те успокоих, а те заблудих
Отговори с цитат
  #237  
Стар 28th July 2011, 15:27
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Аз не те успокоих, а те заблудих
Лигла!
(С обидена удивителна!)

п.п.
дори две, без участвуящата в послеписа!
Отговори с цитат
  #238  
Стар 28th July 2011, 15:30
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Да бе Ем, видях че е в кавички ма си доразвих "мисълта". Всеки има право да се развива и да израства. А това с обществото дето го определяло Сульо за селяндур не съм много съгласна. Найш, че повечето хора, които наричат другите селяндури го правят, за да "прикрият" себе си, а са съселяни със Сульо

Последно редактирано от lily.ana : 28th July 2011 на 15:33
Отговори с цитат
  #239  
Стар 28th July 2011, 15:38
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Пиши го дъждовен, emiko! Ще туря и аз един подпис министерски отдолу. За тежест.

А, интересничко ми стана с това пропускване и израстване, което спомена.
Интересничко, защото се замислих (чисто метафорично да кажем) до къде може да расте някой, доде не си изплющи суратя в някой стърчащ клон на вековно дърво или да си шибне главата (ако преодолее клона) я в луната, я в слънцето, я в някоя друга мъничка и нежничка, ама ръбеста звезда, която пука с финес глави...

Или пък - колко си по-висок, толкова по-болезнено, шумно и дори естетически красиво (за наблюдение) падаш като те спънат. Кат сечена талпа се свличаш на паважа и пак - бум! у суратя.
Пък колкото си по-пораснал, толкова по желаещи да те спъват. Дори чисто от естетична гледна точка. Ей- така да си падаш и да създаваш изкуство
Отговори с цитат
  #240  
Стар 28th July 2011, 19:24
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

На въпроса дали сме толерантни, всеки за себе си отговаря положително, но всички общо май никак не сме. Аз за себе си се опитвам да разбирам другия и да се поставям на негово място, избягвам да обвинявам хората за гледните им точки. Конкретно за расовата и етническата дискриминация - като цяло не харесвам цигани и турци, но ако ми се случи да общувам с такива се опитвам да гледам на тях като на отделна личност, а не като на "циганин" или "турчин".
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Толерантнилисме
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:40.