IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #151  
Стар 10th July 2006, 22:06
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Здравейте, скоро боледували ли сте от грип или др. заболяване на уши, нос или гърло и вземали ли сте скоро антибиотик поради някаква причина?
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #152  
Стар 10th July 2006, 22:15
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от asusdeluxe
Здравейте д-р Венелинов. Ако може да ви попитам на какво може да се дължиследното (и какво е решението на проблема):

Всяка сутрин се събуждам с доста неприятно чувство в устата (не бих го нарекал лош дъх). Езикът ми изглежда побелял. С едно просто изплакване на устата се оправя всичко. Редовно мия зъбите си. Смятам че нямам развалени такива (имам един липсващ и един с коронка). Склонен съм към лесно образуване на зъбен камък. Засякал съм че дори час сън е достатъчен за това наприятно чувство.
Благодаря Ви.

Ивайло
И аз се присъединявам към въпроса? И аз преди бях така, а в момента не знам... сякаш не съм го забелязвал напоследък. Сякаш пастата за зъби е виновна...
__________________
...
Отговори с цитат
  #153  
Стар 10th July 2006, 22:18
asusdeluxe asusdeluxe не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 2
По подразбиране

До преди около година много често си докарвах бронхит (не съм сигурен че се изказах добре). Личния лекар ме лекуваше само с антибиотици за по около 1 седмица. Дори имах чувството че не се оправях напълно. Но до сега да чукна на дъво не съм се закашлял.
Не знам но сякаш усещам едно непрекъснато наличие на някакъв секрет в носоглътката.
Благодаря ви.
Отговори с цитат
  #154  
Стар 10th July 2006, 22:32
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Причините за това най-често са две:
1. Най-тривиалната и най-често срещаната: среща се доста често и не е заболяване. Просто след всеки сън по езика се отлагат налепи, които са лесно отстраними. Дължи се на това, че по време на сън доста често се получава липса на нормално слюноотделяне и самопочистване на устата (мускулите са в покой), а понякога има и връщане на стомашно съдържимо в устаната кухина ( в изключително малко количество). Това води до образуванет на тези лесно почистващи се налепи. Могат да се получат и при прекарване на настинка или грип (задържа се повече храниа по езика). Не е опасно и не изисква лечение. Най- често изчезва само.
2. Млечница (Кандида): след прекарани тежк заболявания и дълга употреба на широкоспектърни антибиотици са подтиска действието на нормалните бактерии в устата , в резултат на което се развива гъбичката Кандида. Бели налепи, но не само по езика, а и по бузите-лесно отстраними и безболезнени. Необходимо е лечение за гъбички. За съжаление трудно се лекува, но може все пакк...
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #155  
Стар 10th July 2006, 22:33
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Ако често се вземал антибиотик най-вероятно е Кандида. Консултирайте се с личния си стоматолог да ви назначи лечение.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #156  
Стар 11th July 2006, 22:56
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Представяне

Уважаеми дами и господа, поради големия интерес от ваша страна към заболяванията на венците и тяхното лечение, помолих моя колега д-р Кръстев от Варна да се регистрира. Неговата специалност е пародонтология (лечение на венци) и имплантология и работим в тясно сътрудничество. Убеден съм, че ще получите максимално точно и бързо мнение или съвет.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #157  
Стар 16th July 2006, 23:43
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Разбира се аз съм насреща, с каквото мога да помогна
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #158  
Стар 17th July 2006, 13:38
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от asusdeluxe
Не знам но сякаш усещам едно непрекъснато наличие на някакъв секрет в носоглътката.
Това е симптом, характерен за синузит...

А относно неприятния дъх - понякога се получава при гладуване, строга диета.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #159  
Стар 7th August 2006, 12:20
veselana veselana не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 405
По подразбиране

Дени аз съм желаеща.Пиши моля те ,кой е тоя доктор ,цена и координати разбира се
Отговори с цитат
  #160  
Стар 7th August 2006, 12:54
deni 1981 deni 1981 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Веселанка видя ли сайта - какво ще кажеш
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:59.