IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 14th February 2011, 13:33
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gabi_gabriela
Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
ако ми се наложи няма проблем да не пуша известно време и да се съобразя със закона.
тук не е нужно да се стискаш няколко часа и да не пушиш,просто хората си взимат питието,излизат навън пред хотела/има си столове и маси/,изпушват си цигарката и пак влизат вътре и така цяла вечер.
то и тука има такава възможност, но в случая бях на 4 етаж в мола и нямаше как да изляза да припална фас
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #62  
Стар 14th February 2011, 14:07
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

valeto-нце, ти обръщаш въпроса Никой не заклеймява идеята за салони за непушачи - нека си ги има 2-те места и всеки да ходи там, където иска. Не съм писал никъде за подобни салони, говорех за спирките последно, което не знам как се връзва със салоните - ако може да се направят спирки за пушачи/непушачи, ще е супер, ама не може.

Не че не бих приветствал тоталната забрана за производство, щото искам да живея сред здрави физически и психически хора, а цигарите определено имат общо с физическото здраве, но не го и натяквам - всеки прави с живота си каквото иска. Въпроса да е да го прави без да засяга околните, без да си хвърля боклуците (фасовете) по земята и без да си загася цигарите в стените на новоизмазани (или каквито и да било) сгради.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #63  
Стар 14th February 2011, 14:31
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Колко хубаво щеше да е тоталната забрана за производство
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #64  
Стар 14th February 2011, 14:51
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
И без да има забрана се отнасям грубо към тия на спирката, които пушат и дима идва в мен ...
Ми мръдни се една крачка назад, вместо да се отнасяш грубо, е*ати и недосетливия тип Така се създават стресови ситуации в обществото.
И правилно не правиш разлика между боклук и фас, щот такава няма. Знам, че си лишен от удоволствието да си изгасиш фаса в някоя новоизмазана сграда, но това не е голяма загуба, вземи една вафла с шоколад и я размажи върху новата бяла стена .... ефекта ще е същият. Примерите са ти безсмислени или поне без връзка с темата,но е забавно. Приветствам всеки човек запалил си цигара на спирката, а също и такива, които не си палят, а също и леко пияните по спирките, а също и голите и тези, които живеят с 10 котки, а границата между свободата и свободията е много тънка (само очертах моята граница)
И да си кажа само, че почвам да се дразня малко на такива хора, дет само забраняват някакви неща в името на обществото и общото благо, благото на човечеството, на Земята, Вселената, Млечния Път и бла бла ... а правата и задълженията ми в обществото са разчертани в сложни схеми, модели на поведение и норми, както и някакъв измислен морал. И в тоя ред на мисли тази забрана за пушене на тротоарите, по парковете, на покрива на блока и т.н. идва малко нанагорно.
И тва е малко тъпото при демокрацията, че 100-те овце налагат на 50-те със закон как да се държат 150 -те заедно.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #65  
Стар 14th February 2011, 17:26
Аватара на miayyy
miayyy miayyy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 302
По подразбиране

и аз като едногодишна непушачка много ще се радвам ако навсякъде го забранят...
__________________
"Най-добрият начин да накараш един мъж да свърши нещо е да му намекнеш,че вече е стар за тази работа."
Отговори с цитат
  #66  
Стар 14th February 2011, 18:56
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Колко хубаво щеше да е тоталната забрана за производство
Това е решение.

Права е Валето.
Искате забрана, другите не я искат - ми тогава да не ги произвеждат. Значи онези да трупат пари, но да вдигат лозунги "Не пушене" - то не става.
Защо непушчите ще са по-привилигировани от пушачите?
И на какво основание?
Като не им харесва в задименото заведение - да не влизат бе!

Не че ходя по заведения, ама къде е справедливостта?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #67  
Стар 14th February 2011, 19:07
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Като не им харесва в задименото заведение - да не влизат бе!
То,ако се разсъждава така,не знам
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #68  
Стар 14th February 2011, 19:57
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ем не е съвсем така- като не им харесва и да не влизат. А обслужващия персонал? Или те не са хора? Те, дори и да са пушачи, длъжни ли са всеки ден да дишат на още 500 човека фасовете?
Отговори с цитат
  #69  
Стар 14th February 2011, 20:03
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

а във влаковете разрешено ли е пушенете ? ( докато бях студентка пушехме в купето без проблем)
Отговори с цитат
  #70  
Стар 14th February 2011, 20:04
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
а във влаковете разрешено ли е пушенете ? ( докато бях студентка пушехме в купето без проблем)
Не
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Забранaзапушененаобществениместа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:08.