IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1911  
Стар 13th January 2010, 14:29
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
... а и връзката му с харесването и нехаресването на даден жанр е съвсем никаква- почнах да го гледам тоя филм заради първия ти пост... еми спрях го на 20-тата минута- шарени картинки, предвидим сценарий, не е моят тип филм и туй то. Обичам филми, в които не се набляга толкова много на шаренията, щото шаренията измества по- важното- играта (която за теб може да я има, ама за мен не)- много обичам за пример в това отношение да давам Dogville, където умишлено шареното и декора са сведени до абсолютния минимум, за да се засили въздействието именно от играта. Въобще филми, дето трупат точки благодарение на ефектите си, не бих им отделила времето си. Което не значи, че се чудя и недоумявам и нямам думи, когато някой се захласва по тях- вкусове разни
Не харесвам "фантастиката", "предвидимите сценарий","шаренията", и много трудно би ме накарал някой да гледам такъв филм (предрасъдаци ). Но специално за този филм (защото за всеки филм трябва да имам "специално" мнение ) не мога да кажа, че смисъла му беше в "картинките". Ще бъда леко дребнава и ще кажа,че за да коментираш нещо и мнението ти да бъде възможно най- обективно трябва да не си спрял филма на 20-тата минута, заслепен от шаренията ....и друго.... не случайно хората (по света и у нас) не са спрели да посещават кината въпреки появата на телевизора и компютъра
Има два типа филми- такива които те провокират чрез актьорска игра, чрез думи, замисъл и т.н.(които са предпочитаните и от мен),но има и такива като Аватар, за които трябва да имаш малко по-други очи за да го "видиш": "Виждам те! И аз те виждам!"... (това е нещото което запомоних от филма,по дългите изречения не успях ) Не е задължително дадено "послание" или "идея", да ти бъде натрапвано с пресилената актьорска игра или плеяда от думи, искащи да ти кажат нещо под формата на "есе", понякога същото това нещо може да ти бъде казано в една дума, и в едно изречение вмъкнато измежду летящите кораби, хора, аватари и т.н ....и в това има чар...трябва да призная
Личното ми мнение за филма,е че за да го гледаш е необходима.......не знам.....друга сетивност, която се провокира.... и която всеки притежава....
  #1912  
Стар 13th January 2010, 16:30
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Ох, Марулка кво ме напраи с тоя филм-
http://zamunda.net/details.php?id=97875&hit=1
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
  #1913  
Стар 13th January 2010, 19:26
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mycka
казах,че не разбирам хората,които не го харесват,но не мога да задължа на някого да харесва нещо или не
точката,която поставих беше на моето мнение,не на на отрицателните мнения за филма
То само като погледнеш повечето отрицателни мнения...шти стане ясно, че са на хора, които не са си направили труда да го изгледат, така че...за мен подобно "мнение"е просто вид субективна догадка...Аз също не съм фен на фентъзи и фантастики, но...почти насила ме заведоха и...слава богу, защото не ефектите правят този филм - филм та филм, ама...нейсе...няма смисъл, когато някой си говори наизуст, без да си е създал конкретно мнение, "губейки времето си" да го гледа.
  #1914  
Стар 13th January 2010, 19:37
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

мили що не цитира моя пост, майна, щот съм го изгледал целия на 3Д (без да се отплесвам по субтитри) ли?
Попринцип ако искаш да се докосваш до други изкуства чрез киното пробвай да гледаш и Hunger, режисьора е скулптор и много често задържа на отделни кадри се ено са неподвижни.. тоя филм е доста по-провален от аватар де, ама ако трябва ше го илюстрирам със следния асоцяк: Ако Hero е един триумф на картината в киното и го изразим с песен на Уитни (едва ли някой ше оспори таланта на Уитни... ), Ал Пачино примерно е пример за актьорска игра и го изразим с неква бесна всепризната хаус топалка, пускам го с fish go deep - the cures and the cause,
тооо аватар ми идва като новата песен на андреа с кости (хаус топалка с гласовете на андреа отгоре). Шаренко, с некви опити за нещо си, точно квото би търсила по-непретенциозната публика. Аз естествено съм в кликата на тея с изтънчените вкусове и такива не ми минават.

Милко е Милко Калайджиев
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
  #1915  
Стар 13th January 2010, 19:47
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Е, със сигурност филмчето е направено за масовия зрител и предполагам, че целта му е да се докосне до повече хора, разл. възрасти и прослойки, затова е и направено зрелищно, и за да се касира по подобаващ начин. Гледам, че и изтънчените като теб са го уважили повечето; , пропуснали са си вечерното театърче, за да видят кво толкова му има на тоя филм и да се затюхкат, че са си загубили времето. Но пък важното е, че средностатистическият зрител като повечето от нас си излиза с удовлетворението за добре прекарана вечер и с мисълта, че не се е прекарал все пак...
  #1916  
Стар 13th January 2010, 20:01
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

то е ясно и видно за кого е направено, което не пречи да имам мнение?
нали?
И не би трябвало да е проблем, ако мнението ми не съвпада с вашето?
И да не ми е потекъл мед от устата ... ?
Да си изтрия постовете освен, за да ви е спокойно..

филма е невероятен, страхотен, революция в киното, грандиозен, потресаващ, възхитителен, вдъхновителен, очаквам Селин Дион да издаде албум Аватар сега, и ще си го купя и него и ще гледам концерта й на 3Д. Доволни?
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
  #1917  
Стар 13th January 2010, 20:03
Аватара на ARIZINA
ARIZINA ARIZINA не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Varna
Мнения: 1 002
По подразбиране

Ооооо ,Гуени така се радвам,че пак си тук
  #1918  
Стар 13th January 2010, 20:07
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite
И да не ми е потекъл мед от устата ... ?
Да си изтрия постовете освен, за да ви е спокойно..
Айде глупости ся... Очакваше ли се и на мен мед да ми покапе от устата, четейки колко съм проста, масова и неизтънчена...? Просто изказваме мненията си, нали...не ги трием...детско е :P
  #1919  
Стар 13th January 2010, 20:07
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite
очаквам Селин Дион да издаде албум Аватар сега, и ще си го купя и него и ще гледам концерта й на 3Д.
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
  #1920  
Стар 13th January 2010, 20:07
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Ок,чухме твоето мнение вече
незнам какво искаш да постигнеш с него-не ти харесва-ами ок,остави на нас стадото овце да си му се наслаждаваме и толкова
незнам какви филми харесваш,но определено вече разбрах,че не ти харесват глупави шаренки анимацийки,наподобяващи ти долнопробна чалга хъх!
кой бил заспал на филма,на кой му се струвало,че е некви опити за нещо си -боли ме трътката бих казала аз

хайде дишай спокойно и живей в мир

поздрави на всички Аватарци I see you
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Темазафилми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:52.