IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #241  
Стар 23rd November 2010, 11:21
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

За подсладителите - няма какво да се обмисля, вредни са си отвсякъде. Освен това е доказано, че много успешно лъжат небцето, защото са много сладки, и успяват да излъжат и организма, че му се подава захар. Така че пак се получава инсулинова реакция. Та си е въпрос на избор. Безвредна е стевията, защото е билка. Но е скъпичка и нагарча леко. Знам, че има малтоза и ксилитол, които са фруктова захар. Скъпи са, безвредни са за диабетиците, но Дюкан забранява и плодовете, та не виждам полза и от тях в случая.
Триците - до 3 лъжици. Ако са повече, е прегрешение. По-невинно, но прегрешение. То така и така прегрешения ще има, понякога по-добре това, отколкото друго
Отговори с цитат
  #242  
Стар 23rd November 2010, 12:09
Аватара на magish
magish magish не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 38
По подразбиране

Garje, Ти подсладители ползвала ли си ?! то както каза ти меннията са разли4ни .. и немога да преценя.
Отговори с цитат
  #243  
Стар 23rd November 2010, 18:42
Аватара на unusual
unusual unusual не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 166
По подразбиране

Е, дундъо диабетиците не използват ли подлсадител? Ако залъгва организма и пак се получава инсулинова реакция тогава това как е безвредно за тях?
Не знам, аз не ги разбирам чак толкова нещата.
Иначе, използвам подладител вместо захар. Няма как да докажа дали той ми помага при свалянето на кг, но определено го предпочитам пред захарта.
Отговори с цитат
  #244  
Стар 23rd November 2010, 19:59
Аватара на magish
magish magish не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 38
По подразбиране

Тия дни се поразболях .. и си купих такива прахчета , но доста от тях съдържат захар :С отделно пък си правя 1н сирок с 2 лъжици зехти и ракия , това според вас мн ли срива диетата ?!?! аз уй умерено , смао по 2 лъжи4ки , но все пак ... си е алкохол ..
Отговори с цитат
  #245  
Стар 24th November 2010, 12:25
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от unusual
Е, дундъо диабетиците не използват ли подлсадител? Ако залъгва организма и пак се получава инсулинова реакция тогава това как е безвредно за тях?
Не знам, аз не ги разбирам чак толкова нещата.
Иначе, използвам подладител вместо захар. Няма как да докажа дали той ми помага при свалянето на кг, но определено го предпочитам пред захарта.
Това е иронията на положението. Евтините подсладители, които се продават в България, всъщност вредят на диабетиците. Да не говорим, че са и канцерогенни. И това за инсулиновата реакция също е факт. България се движи 50 години след света. Аспартама вече беше забранен в Щатите, като почна да се рекламира тука. Давам ти само пример.
Отговори с цитат
  #246  
Стар 25th November 2010, 14:50
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Като знам колко оживен беше форумът миналата година по това време! На ден се изписваха по 10-ина страници. Сега няма ли дюканки?
Отговори с цитат
  #247  
Стар 25th November 2010, 16:57
Аватара на magish
magish magish не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 38
По подразбиране

явно не, а по моя въпрос , някой да ще ми даде ли отговор? около 3 л. мед по4ти всеки ден ги правя на сироп :С
Отговори с цитат
  #248  
Стар 25th November 2010, 17:00
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Ами аз мисля, че ти и сама разбираш, че не е в режима. Дюкан е с нулева толерантност към такива въглехидрати. Бива да се направи нарушенийце, ама всеки ден...
Отговори с цитат
  #249  
Стар 26th November 2010, 09:22
elena_an elena_an не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте момичета. Четох, четох, четох и реших да започна режима от днес. Малко инфо за мен - на 35 години съм, 170см и 72,600кг. Първоначалната цел са 60кг, а ако успея повече, още по-добре. А иначе съдбата ми сигурно е като на повечето от вас, цял живот нагоре-надолу с килограмите, частично задържане и после пак. И понеже лакомията ми е огромна, ама наистина огромна, струва ми се, че с тази диета поне няма да съм гладна. Хайде, да не ви отегчавам с дълги писания, до скоро. Ще се отчитам откъм храна редовно. Успешен ден на всички.
Отговори с цитат
  #250  
Стар 26th November 2010, 09:27
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Цитирай:
Първоначално написано от unusual
Е, дундъо диабетиците не използват ли подлсадител? Ако залъгва организма и пак се получава инсулинова реакция тогава това как е безвредно за тях?
Не знам, аз не ги разбирам чак толкова нещата.
Иначе, използвам подладител вместо захар. Няма как да докажа дали той ми помага при свалянето на кг, но определено го предпочитам пред захарта.
Това е иронията на положението. Евтините подсладители, които се продават в България, всъщност вредят на диабетиците. Да не говорим, че са и канцерогенни. И това за инсулиновата реакция също е факт. България се движи 50 години след света. Аспартама вече беше забранен в Щатите, като почна да се рекламира тука. Давам ти само пример.
Подсладител не е равно на аспартам.
Захарина е добър заместитл, а и евтин. Не вреди и не предизвиква инсулинова реакция.
Та за това казах, че има много спорове по впроса и всеки сам избира какво да зползва.
За мен захар и отслабване са несъвместими понятия.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РЕЖИМЪТНАПИЕРДЮКАНчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:11.