IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th July 2006, 15:45
Nosferatus Nosferatus не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Варна
Мнения: 86
По подразбиране Каква е разликата межди 2-та вида протеини ?

Ако съм объркал раздела, съжалявам !

Става въпрос за животински и растителен протеин.
__________________
http://www.save-darina.org/

"Искам да направя с теб това, което пролетта прави със черешите."
Пабло Неруда
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th July 2006, 09:33
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

че единия е извлечен от жУвотнУ а другия от растение и до колкото знаммммм......животинския по-бавно се усвоява от организма.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th July 2006, 17:27
iiccoo iiccoo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 15
По подразбиране

А нямаше ли и някакъв млечен протеин или се бъркам нещо
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th July 2006, 17:29
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

има млечно-яйчен, има и суроватъчен (също млечен)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th July 2006, 15:10
elaiza elaiza не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 107
По подразбиране

Някой би ле ме светнал, дали може като междинно хранене да се пие соев протен, на кутията пише 82%, а отдолу 100% соя протеин, а защо в съдържанието пише и захар, трябва ли да има захар в протеина?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th July 2006, 18:19
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

животинският протеин е много по-качествен(богат на есенциални аминокиселини които са 8 броя)
растителният е беден и трудно усвоим особено соевият направо си е пълен боклук от растителният протеин най-качественият е от ядките(лешници)



от ББ-теам
Соевият изолат се приготвя от соя и е с най-високо съдържание на соев протеин от останалите соеви продукти - над 90%. Най-много соев изолат се използва в хранителната индустрия, но той може да бъде приеман и като самостоятелна храна. Освен количеството на протеините, които съдържа, важно е да знаете дали соевият изолат, който консумирате, съдържа флавоноиди и ако да - в какви количества. Соевият концентрат също се приготвя от соя, но технологията по получаването му е по-проста в сравнение с тази на изолата, а съдържащият се в него соев протеин е в количество от 70 до 90%.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th July 2006, 18:24
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

елаиза в протеина няма захар(въглехидрати) просто полученият продукт(хранителна добавка) не е с чисто съдържание на соев протеин и съдържа други боклуци като захар, растителният протеин е некачествен не е богат на аминокиселини а при липса на 1 аминокиселина протеина се усвоява само 30 процента и пак при липса на 1 аминокиселина имаме липса на апетит което често става когато поемаш само растителен протеин затова ти препоръчвам да ядеш 2 яйчни белтъка вместо тоя боклук соя
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19th July 2006, 19:05
elaiza elaiza не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 107
По подразбиране

Аз досега не съм пила протеини, но ми донесоха цяла кутия соев и незнам какво да го правя, но щом не става няма да го пия
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th August 2006, 12:40
Ivory Ivory не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от грамофон
животинският протеин е много по-качествен(богат на есенциални аминокиселини които са 8 броя)
растителният е беден и трудно усвоим особено соевият направо си е пълен боклук от растителният протеин най-качественият е от ядките(лешници).
Верно е, че повечето растителни храни не съдържат всичките 8 есенциални аминокиселини (едно изключение е киноата, казват), но когато се комбинират в едно хранене се допълват! Много добра комбинация е зърнени с бобови - например грах/боб с ориз/хляб. Пък и няма наситени мазнини, холестерол и т.н. Честно!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th August 2006, 16:53
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

За да не пускам нови теми ще се включа тук.
Аз съм си взела от този 100% Whey Protein, Vanilla 5 lbs . Обаче малко се страхувам да го пия всеки ден след тренировка. Имам усещането че ми се лепи по бузите като при бебетата.
Следващият ми въпрос е според тази ТАБлиЦа при Пилешко месо от кълка има НЕ усвояване 0,860 на какво?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какваразликатамеждитавидапротеини
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:16.