IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th March 2007, 21:11
umbrai umbrai не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 6
По подразбиране Спорт на сериозно...за първи път

Здравейте, днес попаднах на форума и много ми хареса има адски много интересни теми. Естествено не можах да прочета всички и за това реших да питам по опитните как да постъпя в мойта ситуация
Вегетарианка съм от към 10 години може и повече (иначе съм на 22г.) ама не от добрите, които ядат здравословно, наблягам доста на "junk food". Даже последните месеци прекаснах с училище за малко и качих към 3 килца от седене и ядене Мисълта ми е че от това вегетарианство мисля, че енергийните възможности на тялото ми са доста нищожни за годините ми. И понеже съм решила да ставам по здравослвно живееща вчера бях на фитнес и за 10 минути на колелото сърцето ми стеше да се пръсне горкото и така се изморих..и си тръгнах съоответно.Почуствах се все едно съм на 108г

И тъй като искам да започна да спортувам редовно (имайки предвид, че до сега ходенето май ми е единственото упражнение...) какво бихте ме посъветвали откъм хранене и така по добра адаптация на организма ми към физическо натоварване....Незнам дали правилно се изразих. Ама благодаря предварително за съветите
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th March 2007, 22:44
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Като за начало трябва да спреш с всякакъв 'junk food' (освен след тренировка).

Относно енергията се храни с сложни въглехидрати като пълнозърнест хляб, овесени ядки, ориз, картофи (не по-късно от обяд или преди трен-а ти).
Като вегетарианка можеш да си добиваш протеин от растителни продукти като боб, леща, различните видове ядки...etc

И отново понежи си вегетарианка, а само растителен протеин няма да ти стигне, можеш да си купиш някои хранителни добавки, които да подпомогнат възтановяването. Добър избор ще са някакви аминокиселини придружени с л-карнитин (ако искаш да свалиш) примерно. Приемат се 30-40 минути преди и веднага след трен-а.

Но най-важен си остава момента с диетата - ако тя е небалансирана, особено с 'junk food', тренировките ти ще си останат непълноценни.
Час, час и половина преди трен-а се храни със сложни въглехидрати, а веднага след това можеш да хапнеш нещо по-сладко, за да си запълниш енергийните запаси. През останалата част от деня се храни предимно с храна богата на протеин и също така не забравяй да приемаш много вода.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st March 2007, 10:35
polipm polipm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2
По подразбиране

Здавейте! Страшно много ми харесва форума. Виждам че има доста компетентни лица и искам да ги помоля да ме посъветват за някакъв хранителен режим при който мога да отслабна. Обичам много сладките изделия, но от близо седмица не съм вкусвала нито вафла нито бисквита ... абе нищо сладко, ако е възможно да не влизат храни които се готвят, защото нямам много време. Но ако не може без тях ще се опитам. От скоро хода на фитнес три пъти седмично. Висока съм 166см., на 16год. обаче не съм сигорна колко точно тежа - някъде межу 65-70кг.
Благодар предварително!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st March 2007, 11:25
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Нещата които съм написъл по-горе напълно се отнасят и за теб, като към храната си трябва да добавиш и риба, пилешко месо, яйчни белтъци (жълтъците премахвай).
Тъй като целта ти е да отслабваш, консумирай богати на въглехидрати храни (горе съм изброил някои) колкото е възможно по-рано през деня - най-добре сутрин.
Опитвай се да се храниш по-често и на по-малки порции - така ще улесниш метаболизма си.
Всичко това го съчетавай с кардио дейност (по-подходяща от фитнеса в случая), която още повече засилва ефекта от хранителния режим.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st March 2007, 11:40
polipm polipm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2
По подразбиране

благодаря ти много!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th March 2007, 12:05
Аватара на radosfsf
radosfsf radosfsf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 2 040
Изпратете съобщение чрез ICQ до radosfsf
По подразбиране

Мацко това не е нормално тегло за годините ти и височината.Аз съм на 25 год,180 срещу 83 кг(мъжки пол).Та аз спортувам от както се помня.И когато прекъснах(лека атлетика) качих кила защото изразходвах малко енергия а хапвах пак по толкова.Та всичко е до изразходването на енергия-спортувай!!!Отначало по мъничко и сама ще осетиш как всичко става по лесно по натам.Аз бях напълнял и за около месец ги свалих със спорт и малко хранителна диета.Във форума има много полезни мнения-поразрови се.Не яж много вечер(след 18) а сутрин хапни повечко.
Успех и горе главата
__________________
http://vbox7.com/play:3c20fd1b
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th March 2007, 12:23
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Точно на тия години е нормално. Аз до 13 годишен бях с % мазнини около 25, после изведнъж спаднаха до 5. Хормоните си казват думата на тая възраст. Но за спорта си прав - няма да навреди никак.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th March 2007, 11:01
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

umbrai,
аз пук бих те посъветвала първо да решиш кой спорт е най-подходящ за теб. може би фитнеса не е. опитай плуване, йога, пилатес..за мен най-важното е да изпитваш удоволствие от това, което правиш. е, няма начин в един момент от въпросната тренировка която си избрала да не ти е трудно - но нали все пак трябва да се потрудим за да сполучим но в никакъв случай не се измъчвай.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Спортнасериознозапървипът
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:41.