IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 14th May 2006, 21:08
vedra vedra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 18
Изпратете съобщение чрез ICQ до vedra
По подразбиране

ПОТРЕБИТЕЛЯТ ДИАСТЕМА Е НАПЪЛНО ПРАВ ОТНОСНО КОМПРОМИСА,КАКТО БЯХ НАПИСАЛ И ПО-ГОРЕ
Отговори с цитат
  #112  
Стар 14th May 2006, 21:56
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Наистина теориата е едно, а практиката др. Интересно защо да сменяме пломбите тогава...
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #113  
Стар 14th May 2006, 22:05
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Мисля, че идеята на форума е да се дават практични съвети...
Ако се сложи шина от тел закрепена с фотополимер тогава няма да има проблем с отпечатъка (ако е от малко по-еластичен отпечатък-например алгинатен). Проблемът ще дойде след това. Когато се изработи шина за избелване, идеята и е тя да е плътна по зъбите:1. за да стои статично и да не пада (особено на горни зъби); 2. идеята е да се поставя малко гел и той да е в постоянен контакт със зъбите. Представете си какво би станало с една не добре адаптирана към "телта" шина и колко гел ще трябва да поставя пациента в нея за да има ефект (от финансова гледна точка направо си е разоряване). В крайна сметка една от целите на домашното избелване е да се избелят целите зъби, а не само външната им страна, както става при др. видове избелване.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #114  
Стар 14th May 2006, 22:40
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране partalinaa

Цитирай:
Преди време ходих на консултация при един зъболекар и той ми каза че това което са ми направили на предните 5 зъба(бондинга) не е добре за венците ми ,защото когато се изгражда това покритие директно в устата не може да се направи така добре както в лаборатория и че той не би ми направил такова нещо.Може би зъболекарката която ми го е направила не се е справила добре,надявам се да намеря добър зъболекар да ги направи добре ! Аз съм против коронките,защото предните ми зъби не са умъртвявани,а 5 фасета за по 500 лв (това е цената която ми предлага моята зъболекарка ми идва множко !
Проблемът с образуването на ръб при изработването на една пломба или бондинг (той е един вид голяма пломба на преден зъб) се дължи на няколко причини: 1.Неправилно оформяне по времето на изработването на бондинга; 2.Недостатъчно полиране на ръбовете след изработването на бондинга. Общо взето това е задължение на нас стоматолозите. Каква е гаранцията, че в лабораторията няма да направят груб ръб на фасетите, инлей (лабораторна пломба) или короните. Виждал съм доста унищожени зъби под толкова неточно изработени в лабораторията естетични възстановявания. За съжаление това е човешкият фактор.
Парталина не бързайте да обвинявате вашата зъболекарка за това. Ако до сега не са установени проблеми с вашите бондинг възстановявания (най-малкото помолете ортодонтката, която ви е слагала брекетите да погледне) не бързайте да ги сменяте. Сменете ги ако желаете да избелите зъбите си, а не поради това, че по принцип бондингът може да бъде изработен неправилно (например).

http://www.thomasomarxen.com/whiteni...e_gallery.html
http://www.drdorfman.com/index.php?f...splay&at_id=40
http://www.aboutcosmeticdentistry.co...ing/index.html
http://venelinov.com/gallery_bg.php
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #115  
Стар 14th May 2006, 22:52
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране д-р Въжаров

Д-р Въжаров, не ме разбирайте погрешно... пиша в този форум и се намесвам понякога с единствената цел пациентите ни да са наясно с всички възможности за лечение (положителните и отрицателните им страни). Така те ще получат необходимото им лечение, а ние уважението, към което се стреми цялото ни съсловие.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #116  
Стар 14th May 2006, 22:59
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране д-р Въжаров

Накрая ви благодаря за помощта да изясняваме тънкостите в съвременната стоматология.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #117  
Стар 15th May 2006, 00:30
vedra vedra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 18
Изпратете съобщение чрез ICQ до vedra
По подразбиране

КОЛЕГА,РАЗБРААМ ПРОФЕСИОНАЛИЗМА ВИ БЕЗПОГРЕШНО.
Отговори с цитат
  #118  
Стар 15th May 2006, 09:17
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vedra
КОЛЕГА,РАЗБРААМ ПРОФЕСИОНАЛИЗМА ВИ БЕЗПОГРЕШНО.
Аз мога само още веднъж да благодаря на д-р Венелинов за информацията, която ми даде, благодарение на него научих повече неща за зъбите си отколкото всичката информация до сега, взета заедно.
Сигурна съм, че е чудесен специалист!
Отговори с цитат
  #119  
Стар 15th May 2006, 12:23
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране Verita

Искрено се радвам, че съм ви помогнал.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #120  
Стар 17th May 2006, 12:02
Stelfy Stelfy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4
По подразбиране

Искам да задам въпрос, който не видях да е коментиран преди..
Аз също се интересувам се от изблеване, но се чудя доколко процедурите биха дали резултат при мен, тъй като зъбите ми имат жълтеникав цвят, в следствие на хепатит. Т.е. костта остана с променен цвят след заболяването (преди повече от 10 години вече), не се касае толкова за оцветяване от кафе, кола и вино (въпреки, че с годините вероятно и те са оказали влияние) :)
Смятате ли, че избелването (домашно) би било ефективно?

Благодаря в аванс и поздрави!:)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:29.