IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 19th June 2007, 11:47
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ttoni2004
Съветват ме да ходя на гастроентеролог, ама мен ме е страх от тръбичката, която минава през гърлото...
3ащо те е страх от тая тръбичка?
Извинявай, ама не те ли е страх повече от една язва на стомаха например? Мен ме упоиха, когато ми правиха такова изследване. Сядаш на стола, заспиваш и след 2 часа се будиш и си заминаваш. Нищо страшно нямаше. Така че марш на лекар!
Отговори с цитат
  #62  
Стар 19th June 2007, 13:27
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

ами тоя метод с пиенето на каша за какво беше?
Отговори с цитат
  #63  
Стар 20th June 2007, 12:09
lolita_r lolita_r не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 4
По подразбиране

хей искам да попитам някой знае ли дали кафето по принцип вреди на колита?или пастичките?че вече ототолкова време саммо се чудя какво да ям и какво не
Отговори с цитат
  #64  
Стар 20th June 2007, 12:15
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Да, вредят, и то много. Избягвай кафе, черен чай, сладко, солено, пикантно, подправки, пържено... Всъщност почти всичко
Отговори с цитат
  #65  
Стар 13th August 2007, 12:57
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Здравейте,
макар и с голямо закъснение и аз се включвам по темата. Незная дали все още има интерес към нея. Бих искала и аз да споделя с Вас своя проблем. В момента е наболял при мен,и затова прочетох всички постове за да открия сходство. При мен всичко започна със силно куркане на червата, подут корем и болки в корема, които постепенно преминаха и към стомаха. Болката се местеше, ту в корема, ту в стомаха, даже и към бъбреците. Тръгна от долу в дясно, което доведе до подозрението за апандисит. Аз ходих по доктори и в момента ходя. Имам и позиви за гадене, уригване. Силен дискомфорт в корема и стомаха, често до болка. При спане, нещата се успокояват и сутрин всичко наново. Правят ми изследвания в момента- дадох кръв,правя и микробиология. Вероятно ще се наложи и гастроскопия (любимия маркуч ).Искам да попитам дали има някой със сходни проблеми на моя и какви изследвания си е правил? Не искам да изпускам нищо. Най-много се дразня, че лекарите вече са ми изписали хапчета, без да знаят точно какво ми е. Ходих при 3ма различни, и 3мата са на различно мнение. ще бъда благодарна, ако някой ми помогне със съвет.
Имам и още един въпрос. Бих искала да си направя гастроскопия с упойка. Разбрах че имало вид венозна упойка, която упоявала за 10ина минути. Не ми се иска да рискувам с пълна, а без упойка едва ли ще глътна маркуча.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 14th August 2007, 10:51
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Аз за съжаление не мога да ти кажа нищо повече, докато пиех лекарствата, които ми бяха предписани, се чувствах по-добре, но сега като ги спрях пак се започна, приличам на бременна. Чудя се и аз дали да не си направя по-сериозно изследване, но като ме е страх А в какво по-точно се изразя микробиологичното изследване и при какъв лекар се прави? Ще те посъветвам обаче наистина да ограничиш сладкото (включително плодовете) защото захарта ферментира и отделя киселини, които раздуват корема още повече.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 14th August 2007, 12:54
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Няма нищо страшно в изследванията. Аз в началото също се притесних. На мен ми взимаха кръв венозно за да проверят дали нямам хеликобактерна инфекция. А микробиологичното изследване е да отнесеш фекалии (съжелявам, но се наложи да го изпиша), и проследяват за гъбични или бактериални инфекции. Има и др.методи за изследване- ако е за стомаха може да се наложи гастроскопия,но на това изследване не бих се подложила без упойка. Но като за начало кръв и микробиология дават някакви сведения. Пожелавам успех.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 14th August 2007, 13:40
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

нека и аз да споделя опита си
и на мен ми се случва често да съм издута като балон.много е неприятно като визия а и чувството на дискомфорт е ужасно особено ако си някъде навън или пък на работа
лично аз намерих спасение в Еспумизан.действа ми бързо и определено облекчава а и важното и че няма диуретичен ефект
предварително се извинявам ако съм повторила мнение на други съфорумци
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 14th August 2007, 13:43
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Добре е, че Еспумизан Ви помага.При мен нещата явно са се задълбочили, защото на мен той изобщо не ми помага, а и проблема при мен не е единствено подут корем.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 14th August 2007, 14:51
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

И на мен не ми помага изобщо, Цинарикс ми действаше до едно ниво, после и той спря.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подуткоремщесепръсна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:29.