IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 3rd November 2005, 14:27
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Цитирай:
Първоначално написано от dandan
как седи въпроса със секса
Направи си изследване за австралийски антиген. Ако нямаш, значи не си заразен. Иначе ако питаш за това дали е вреден за тебе- само ако е див и изморителен, иначе няма проблеми.
Австралийски антиген има при ВХБ(Вирусен Хепатит -Б)...
Със секса нямаш проблем..не се предава по полов път!.Лечението е само чрез диета и щадене на черния дроб...Хепатит а се нарича още "Болест на мръсните ръце"..
Отговори с цитат
  #12  
Стар 3rd November 2005, 23:06
dandan dandan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 7
По подразбиране

благодаря ви
Отговори с цитат
  #13  
Стар 5th November 2005, 08:29
dandan dandan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 7
По подразбиране

ехо пак съм аз,искам да попитам със тселувките как седи въпроса,извинявам се предварително че сигурно вече ставам нагъл и досаждам но моля за отговор.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10th February 2006, 21:30
docheff docheff не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: pleven
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до docheff
По подразбиране

Здравей! откриха ми преди 1сед. при кръводаряване наличие на маркери за вирусен хепатит Б. Какво означава това? Лекува ли се? Много се притеснявам...И по какъв начин да продължавам по-нататък?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 13th February 2006, 11:02
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Лекува се, но доста продължително. След като не си го усетил сам, значи не е толкова тежко, което е добре, че е хванат преди да е дал поражения.

Но пък ти сигурен ли си, че е вирусен, а не хроничен?

Имаш причина и да се притесняваш, но и да не се панираш. Хепатит Б е тежка болест, лекува се продължително време, а дотогава дори и да живееш сравнително нормално - не може да спортуваш и трябва да пазиш много диети.

Хубавото обаче е, че черният дроб се възстановява напълно и ако не си хронифицирал болеста, рано или късно ще си перфектно здрав.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 13th February 2006, 12:16
simplewoman simplewoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 56
По подразбиране

Наличието на маркери за хепатит В в кръвта може да означава също,че след контакта с вируса си носител на същия без дори да си боледувал.За да си сигурен и по-спокоен какво всъщност е състоянието на черния ти дроб в момента е необходимо да се изследват стойноститте на чернодробните ензими и да се консултираш с ифекционист.Направи тези неща-личният ти лекар ще ти обясни по-подробно.Успех!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 13th February 2006, 17:14
Кокиче Кокиче не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Пловдив
Мнения: 52
По подразбиране

За Дочев: Не се притеснявай, както вече ти казаха, наличието на маркери означава, че си вирусоносител, може в даден момент да се разболееш, но може и цял живот да не се прояви болестта. Дори да се разболееш, при адекватно лечение и най вече - разумен начин на живот, спазване на диетата и т.н. НЯМА СТРАШНО! Аз съм живото доказателство за това. Разболях се от хепатит В преди 12 г. и 3 дни. Бях бременна в 6-ти месец. Никога няма да забравя ужаса, който ми мина през главата тогава, а не по-малко и през главата и сърцето на мъжа ми. 15 дни на системи, още месец болничен престой, само витамини и Carsil (медикамент на билкова основа, който подпомага дейността на черния дроб), никакви други лекарства и много, много, ама страшно много вода... После диета и ето ме днес жива и здрава, детето ми тогава се роди без проблеми със здравето и не е вирусоносител, 5 г. след това родих още едно - и то не е вирусоносител...
Така че - горе главата, прави си изследвания примерно веднъж годишно, за да следиш състоянието на черния дроб, пий много вода и се храни разумно и балансирано... Всичко ще бъде наред.
Ако искаш да знаеш още нещо - питай, тук има и други патили, ще ти помогнем със съвет.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 16th February 2006, 20:17
LPT LPT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София, Банишора
Мнения: 20
Изпратете съобщение чрез ICQ до LPT
По подразбиране

Е добре де...
и аз си имам хроничен хепатит Б
Откриха ми го толкова случайно че ... направо нямам думи.
като станах студент - за първа година в София и ме хвана нещо като грип - грип грип ама 1,2 седмици месец, два и
на втория месец вече отидх на лекар - щото по принцип - не беше
нищо особено - кихам, кашлям и хрема и то леко - НЕ Е да не мога да стана от леглото и аз си викам от гадния въздух е.
Ама после ми стана възпаление на една от връзките на ребрата - т.е. толкова ме болеше едното ребро че не можех да дишам. Тогава отдиох на лекар - и за всеки случай ме пратиха на ехограф за да се види кво му е на реброто. И хоп докотора вика леко е възпалено
ама я виж нещо черния ти дроб е леко увеличен, айде на изследвания - ензими АСАТ, АЛАТ и - 6 пъти над нормата.
Еми ясно вика докторът, айде в болница за изследвания. За 10 дни без да пия никакви лекарства само Карсил и излязох като нов.

А в болницата най гадното е че ми правиха чернодробна биопсия - супер гадно нещо - вземане на тъкан от черния дроб. Става със специална спринцовка - нещо като пистолет - вкарва се тя се изтрелва изрязва част от тъканта и се прибира. А преди това
ходиш на ехограф да ти сложат Х къде да те дупчат

Ако не беше тая болка в реброто нямаше да знам.
Сега съм си носител с хроничнен хепатит.

докторите казаха:
- че съм носител
- че не съм болен щото ми правиха едно изследване - репликация на вируса - репликацията е колко копия от вируса има в едници кръв.
И ако броя копия е под определна граница се счита че вируса не е активен. Това изследване е супер скъпо! Но поне е безплатно щото го плаща НЗОК.
- винаги вируса може да стане активен, кога не ми е ясно.
- уврежда черният дроб
- следи се по нивата на челнодробните ензими АСАТ, АЛАТ

Сега съм добре - едно не мога да разбера - никой лекар не ми каза да не спортувам!
Ходя на плуване - плувам по 2км, ходя на фитнес по 2 часа, 3 пъти седмично. И се чувствам перфектно. Пия от време на време.

Само е гадно че от мазни храни ме приболява малко, но това време отмина.

Това е моята история

За лечението:
- Карсил - лек на билкова основа
- С интереферон - много много скъпо лекарство - не лекува напълно
Интерферона се ползва за снижване копията на вируса в кръвта. Т.е. когато от хроничен стане вирусен хепатит - ако нещата са зле се прилага лечение с интерферон - който убива вируса но не го изчиства напълно. Т.е. снижават се бр. копия в кръвта. Вие сте добре. Обаче нищо не значи че вируса не може да се активира на ново.
- за сега няма лечение за хепатит Б и С, няма лечение което да го изчисти идн път за винаги!

- има ваксина срещу Б! Сложете си!


Как съм се заразил ли? Един бог зане? Разбрах на като бях на 19.
Не е от полови контакти. Не съм дарявал кръв, не са ми преливали.
Значи е или то зъболекър или от нещо такова.

Абе беше си удар под кръста тогава на 19.

Аре че много изписах!

Ако някой иска да знае повече да пише на ЛС или тук.

Пазете се!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 16th February 2006, 20:55
Кокиче Кокиче не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Пловдив
Мнения: 52
По подразбиране

Прав си, ЛТС, наистина си е удар под кръста... Аз бях на 22 г. по онова време. Когато се разболях и разбрах, че вирусът се предава само по кръвен и полов път, се разкъсвах от въпроси как съм се заразила. Със сигурност не беше по полов път, това поне си го знам ), но за другото - не бях стъпвала на зъболекар или маникюристка, пълна мъгла... И тогава ми светна - три месеца преди това, в началото на бременността, се бях обезводнила ужасно и ме приеха в болница. Бях на системи три дни. Поставиха ми абокат, за да не се налага да ме дупчат всеки път. И тук е най-гадното - като ти свърши системата, сестрата поставя в абоката хепарин (противосъсирващ серум). Въпросният хепарин е в спринцовка, която стои в ... джоба на сестрата. С тази спринцовка се поставя хепарин на всички болни, т.е. накрайникът влиза в контакт с кръвта на много хора... Ужас! Но тогава дали защото съм била толкова млада, дали защото ми беше много зле, изобщо не обърнах внимание на това престъпление.
Жалкото е, че и до днес на много места се процедира така. Миналата година оперираха майка ми. Сестрата (друга болница, друг град) понечи да постъпи по същия начин. И аз, която по принцип съм вежлива и внимателна, вдигнах такъв грозен скандал, че се уплаших от самата себе си.
Така че не се измъчвай, станалото не може да се промени, грижи се за здравето си и късмет!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: хепатит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:57.