IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 18th December 2010, 08:11
vesi 1970 vesi 1970 не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте ,имам проблем след вадене на мъдрец /трети ден -силна болка/ ходих на повторен преглед,но ми казаха , че всичко е наред.Сега искам да започна антибиотик ,но не съм сигурна какъв?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th December 2010, 21:16
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Щом стоматолога не ти е изписал,значи нямаш нужда.Антибиотик се пие,когато има бактериална инфекция.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 21st December 2010, 08:33
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sasho99
От днес съм на антибиотик - Азатрил ..
Много се чудя от какво съм се подул така
То това е загадката на живота,ше знаеш!
Ама айде,ше ти подскажа малко....спомена ,че си имал счупен зъб,налЕ? Айде сега ...сети се какво има в устата,освен зъби и език (вижда се под микроскоп!) и какво може да се случи през счупения зъб?
А диагнозата гангрена в стоматологията е уникална и до ден днешен не може никой да ми обясни какво е всъщност!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21st December 2010, 09:03
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

То кой може да обясни и лечение чрез умъртвяване
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21st December 2010, 09:26
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Аз мога....Възпалителните заболявания на зъбната пулпа за иреверзиблени или народно казано необратими.Това ,оставено на произвола ,би довело до некроза вътре в зъба,която инфектирана,няма да довежда до нищо добро в околната кост.Затова се налага почистване на кореновата част на зъбите и последващото й запълване с подходящи материали.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 21st December 2010, 21:55
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

А в стоматологията каква е разликата м/у гангрена и некроза?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21st December 2010, 22:39
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Некрозата на пулпата може да е асептична.Тогава тя е най-често следствие от травма или термична увреда.
Когато се касае обаче за инфектирана некроза при един пулпит например,след като се стигне до тъканен разпад в среда с микроорганизми,тогава е характерно да има неприятна миризма,а от отделянето на газове(от разпада) в затворената система на зъба се повишава налягането,което довежда и до болка и процесът се разпространява и в тъканта около зъба.
Наложено в практиката като "гангрена" е второто,когато се касае за етап ,при който процесът преминава границата на кореновия канал и вече засяга и периодонциума
Ако нещата се оставят така,последващото усложнение е най-често гноен периодонтит,но нещата ше заприличат на лекция и се губи интересът
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21st December 2010, 23:04
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Едно обаче не мога да разбера-защо когато има един такъв зъб,някои стомат. казват,че трябва да се извади,а други казват,че може да се излекува
Отговори с цитат
  #19  
Стар 27th December 2010, 19:11
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

хахаха ще ти поясня знам от собствен опит
тоя който ти каже че е за вадене или не му се занимава да го лекува или не е сигурен че ще може да ти го излекува за да си замаскират нещата от незнание много ясно че ще ти каже че е за вадене защото е най лесно да се извади един зъб отколкото да се лекува;по евтино ще ти излезе да се излекува отколкото да го извадиш .. като го извадиш следват изкуствени зъби които са си по скъпи или ще ти го извадят за да ти тикнат изкуствен зъб само и само за да си продават металните опори и импланти и пак не е сигурно , че като сложиш изкуствен зъб ще са го направили както трябва ;
Отговори с цитат
  #20  
Стар 27th December 2010, 22:07
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Мда.Затова трудно се среща стоматолог с изкуствени зъби.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Зъбподуване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:09.