IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th February 2011, 23:57
Катрин Алексиева Катрин Алексиева не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 4
По подразбиране Моделно лята зъбна протеза.

Здравейте. Имам открити няколко гранулома, един до друг. Върху два от зъбите беше предприето ре лечение, като сега ще чакаме няколко месеца резултатите. Що се отнася до единствения непрелекуван зъб, за него стоматологът ми твърди, че вече отива към киста, многокоренен е, не се знаело какви са каналите и смята, че нито лечение, нито оперативна намеса ще помогне, трябвало да се извади. Не съм много съгласна на такъв вариант, защото освен него, назад са ми извадени и следващите два зъба, фактически в момента той се явява последен. След като се извадел, вариантът бил да се направи моделна лята протеза, която се обхване тази страна, и ще се прехвърли и от другата, като от другата страна имам висящ мост, който стоматологът ми не харесва, ще го махне и на негово място ще продължи протезата. Въпросът ми е, какво точно представлява тази моделно лята протеза, подходяща ли е за 30 г. човек като мен, подвижна ли е, ще мога ли да имам нормална дъвкателна функция. Не е ли по-добре да се опита лечение на зъба?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st February 2011, 10:39
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране .

Търси стоматалог , който ще се навие да пробва да го лекува..!Снимка не е ли правена на зъба , че нещо неспоменаваш за нея.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st February 2011, 15:57
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Консултирай се с ендодонтист и хирург първо.Това,че твоя стоматолог така смята,не значи какво колегите му смятат и могат.На 30 г. искаш да се направиш на баба ли?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st February 2011, 18:09
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Моят съвет,като стоматолог-хирург е ,ЗАБРАВЕТЕ за моделно лятата протеза ,защото на 30 години не е времето за такова нещо!
Не съм наясно с вашия случай,но ако искате да имате зъби там ,имплантатите биха свършили тази работа,вместо протезата!
Иначе моделно лятата протеза представлява пластмасови зъби,подредени на метална основа,като тя е по-тънка и финна като изработка(както и по-здрава) от познатата пластмасова (плакова) протеза.
Знайте,че вариант има ,а не се втурвайте на 30 години към протези!
Поне аз не бих го препоръчал!
Успех!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd February 2011, 11:25
Катрин Алексиева Катрин Алексиева не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря ви. Бих искала да попитам тази моделно лята протеза( долна) неподвижна ли е, и възможно ли е вместо нея да се пусне висящ мост? Ако зъбът с кистата се извади, имам още два липсващи последни зъби, с него биха станали три, тоест нормален мост няма как да се захване,няма за какво, а три инпланта биха ми дошли доста скъпо. Възможно ли е да се пуснат поне две зъбчета във висящ мост ?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd February 2011, 11:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Moгат да са два импланта с три зъбчета или два импланта с две зъбчета,не е нужно да се възстановява и 8ми зъб,даже почти винаги се прави така,до 7ми е напълно достатъчно
А има и доста достъпни имплантати....
Протезата е подвижна,а висящият мост назад няма да бъде решение по няколко причини и най-малкото ще разбие и зъбите,които го носят
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd February 2011, 11:37
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Тази протеза е подвижна-сваляш и слагаш.Има варианти за висящи тела и протеза на стави,която също се сваля,но поне няма небце.Аз лично бих пробвала лечение на зъба,ако не ,да се изреже кистата и да го запазя.Трябват ти мнения от повече специалисти.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23rd February 2011, 17:59
Катрин Алексиева Катрин Алексиева не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Някой ми беше казвал за частично протезиране със стъклена опора, това различно ли е и дали е неподвижно?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd February 2011, 21:15
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Неподвижно е,но не се знае дали няма да те боде, а и с времето като се стопи там костта,дали няма да започне да претоварва носещите го зъби и те да паднат.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Моделнолятазъбнапротеза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:51.