IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 2nd May 2011, 14:49
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от М.И.К Виж мнението
Отделно,че като се спрат лекарствата може пак да го вдигна хормона..каква е гаранцията....
Ако нямаш аденом,с медикаментите се нормализира нивото на пролактина .И не се налага да го пиеш постоянно.

Последно редактирано от mishelle1607 : 2nd May 2011 на 18:15
Отговори с цитат
  #22  
Стар 2nd May 2011, 14:56
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mishel1607 Виж мнението
Ако нямаш аденом,с медикаментите се нормализира в нормални граници .И не се налага да го пиеш постоянно.
Ще видим какво ще стане
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #23  
Стар 3rd May 2011, 12:42
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Сега се връщам от медицински център Асцендент от консултация с гинеколог Георгиев.
Излиза,че съм си изгубила цялото време,защото хормоналния тест в цибалаб не е читав.Липсват други хормони,а пролактинът се изследва от 5до 9 ден на цикъла на гладно и 30 минути в покой преди да се вземе кръвта от вената!
Границите му може да се окажат нормални,а може и да са тройни.Причината и диагнозата са неясни,докато не се изследвам края на юни/когато ще съм си пак в бг./ в този център,където са си точно специализиращи в тази област.
Не бих могла да се лекувам в Германия,защото не живея там и не съм здравно осигурена,а моя проблем би ми коствал стотици евро.Предпочитам да ги спестя
Много съм бясна и разочарована от непрофесионализма в тази държава!Изгубила съм години,които може да ми костват здравето и живота!Затва толкова хора си отидоха,заради мърлявост и невежество!
Предполагаемата ми диагноза е рак на тимусната жлеза,това го каза и специалистът в тази област или неправилна работа на яйчниците или и двете....идея си нямам и нямам намерение да правя догадки.
Към всички,с такива проблеми-НЕ ДАВАЙТЕ НА ВСЕКИ ДА ВИ ИЗСЛЕДВА И ДА ВИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ.ХОДЕТЕ НА МЕСТА КАТО ТОЗИ МЕДИЦИНКИ ЦЕНТЪР,КЪДЕТО ЗНАЯТ КАК,КОГА И ЗАЩО!
Ето и линк за този център.
http://www.ascendent.cc/pages/za-cent-ra.php
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 3rd May 2011 на 12:48
Отговори с цитат
  #24  
Стар 3rd May 2011, 12:56
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bambi(^+^) Виж мнението
Сега се връщам от медицински център Асцендент от консултация с гинеколог Георгиев.
Излиза,че съм си изгубила цялото време,защото хормоналния тест в цибалаб не е читав.Липсват други хормони,а пролактинът се изследва от 5до 9 ден на цикъла на гладно и 30 минути в покой преди да се вземе кръвта от вената!
Границите му може да се окажат нормални,а може и да са тройни.Причината и диагнозата са неясни,докато не се изследвам края на юни/когато ще съм си пак в бг./ в този център,където са си точно специализиращи в тази област.
Не бих могла да се лекувам в Германия,защото не живея там и не съм здравно осигурена,а моя проблем би ми коствал стотици евро.Предпочитам да ги спестя
Много съм бясна и разочарована от непрофесионализма в тази държава!Изгубила съм години,които може да ми костват здравето и живота!Затва толкова хора си отидоха,заради мърлявост и невежество!
Предполагаемата ми диагноза е рак на тимусната жлеза,това го каза и специалистът в тази област или неправилна работа на яйчниците или и двете....идея си нямам и нямам намерение да правя догадки.
Към всички,с такива проблеми-НЕ ДАВАЙТЕ НА ВСЕКИ ДА ВИ ИЗСЛЕДВА И ДА ВИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ.ХОДЕТЕ НА МЕСТА КАТО ТОЗИ МЕДИЦИНКИ ЦЕНТЪР,КЪДЕТО ЗНАЯТ КАК,КОГА И ЗАЩО!
Ето и линк за този център.
http://www.ascendent.cc/pages/za-cent-ra.php
Много объркана ситуация,при всички случаи ще се наложат нови хормонални изследвания,толкова нереални ми се струват тези стойности на пролактина,чее....а и той се изследва в точно определени дни от месечния цикъл......ама аз на твое място бих се изследвала преди юни,много далече ми се струва юни...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 3rd May 2011, 13:08
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

А като се има предвид,че Cibalab е с някакъв авторитет сред лабораториите,а се оказва,че и те нямат професионално отношение....нямам думи,ето така се губи доверието на пациента....
Отговори с цитат
  #26  
Стар 3rd May 2011, 13:20
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Края на юни,защото тогава си идвам и тогава ще съм в цикъл точно,когато е нужно за изследванията.Не искам да се набутвам с толкова много пари в Кьолн,а и не мога да си остана тук още един месец,трябва да работя все пак
Гадното е,че стоя в неведение.Може да увелича дозите на детокса,но някак си ми се струва невъзможно да е рак на тая жлеза.Аз го изключих,но той ме посъветва да не го правя.
Относно прегледа-опипва ми гърдите,стиска зърната за секрет,оглежда ме за прекомерно окосмяване.Еми всичко е ок.
Ако имах сериозно хормонално смущение фотоепилацията нямаше да ми влияе по никакъв начин,а и щях да съм много окосмена;нямаше да имам редовна менструация.


Цитирай:
Първоначално написано от mishel1607 Виж мнението
А като се има предвид,че Cibalab е с някакъв авторитет сред лабораториите,а се оказва,че и те нямат професионално отношение....нямам думи,ето така се губи доверието на пациента....
Аз също мислих,че са ок,но Георгиев каза,че много малко хора знаят как се изследват точно хормоните и в частност пролактина.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 3rd May 2011 на 15:38
Отговори с цитат
  #27  
Стар 3rd May 2011, 18:21
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Аз днес бях при моята гинеколожка(по мои си проблеми)и между другото й споменах за твоя случай.На нея й се струват супер абсурдни тези високи стойности на пролактина-смята,че или е грешка или не са изследвани в съответния период от цикъла.Тя и на мен ВИНАГИ ми е казвала,че пролактинът е изключително чувствителен на висока температура,на стрес и напрежение,изследва се след спазване на определени инструкции....и изобщо не е определящ за диагнозата.Въобще не допуска,че имаш нещо сериозно,защото нямаш много други оплаквания,които са много показателни.Така,че живуркай си спокойно
Отговори с цитат
  #28  
Стар 3rd May 2011, 19:09
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mishel1607 Виж мнението
Аз днес бях при моята гинеколожка(по мои си проблеми)и между другото й споменах за твоя случай.На нея й се струват супер абсурдни тези високи стойности на пролактина-смята,че или е грешка или не са изследвани в съответния период от цикъла.Тя и на мен ВИНАГИ ми е казвала,че пролактинът е изключително чувствителен на висока температура,на стрес и напрежение,изследва се след спазване на определени инструкции....и изобщо не е определящ за диагнозата.Въобще не допуска,че имаш нещо сериозно,защото нямаш много други оплаквания,които са много показателни.Така,че живуркай си спокойно
Да,знам,че не е изследван правилно,но си беше точно на третия ден каkто ми каза Денкова.Но днес той каза съвсем други цифри до 9-ти ден от цикъла и съм склонна да му се доверя,защото Денкова е дерматолог и хормоните не са й в специалноста.Но се радвам,че покрай нея знам сега за този център
Да,чувствителен е.ЗА целта трябва човек да е в покой 30минути преди да забодат иглата.А аз разбира се бях в движение,на крак.Най-вероятно са яйчниците,което е по-близко в сравнение с откачената теория за тумора
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #29  
Стар 4th May 2011, 05:25
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Мариска , ти беше споменавала за проблеми с кожата преди , нали ?
Затова и аз мисля , че са яйчниците . Успех
Прочете ли в нета как наистина се изследват хормоните , имаш ли вяра на този медицински център ?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 4th May 2011, 11:39
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

сори , че се намесвам, но видях , че споменавате кожа и искам да попитам, може ли прекалено сухата кожа да се дължи на хормонално смущение? кой е хормонът , който отговаря за това? става въпрос за суха кожа по тялото, чувство на опъване, лющене. След като дерматолозите са изписали куп мазила и хапчета и няма ефект, нужно ли е да се търси мнение на ендокринолог?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хормоналендисбаланс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:57.