IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 9th July 2007, 14:30
Аватара на krasiva_devoika
krasiva_devoika krasiva_devoika не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Plovdiv
Мнения: 268
По подразбиране

Ох и аз искам на друго място, но никъде не е лесно
Засега съм си уредила живота тук, но не знам какво да правя в бъдеще-много ми се иска някъде където просто да го има нормалния стандарт на живот...но доколкото разбирам, навсякъде хората са предубедени за българите, а и никой не би ми дал там да работя някаква работа освен сервитьорка или обслужващ персонал-това става ако е временно, но за по-дългосрочни планове - не. Така че ще си седя на гъза засега, пък после ще видим
__________________
zoom.bg/ninka
Лятото горещо
много е добре-
скара,бира,плаж, море...
Слънце весело пече,
нямаш грижи,ядове
Отговори с цитат
  #62  
Стар 9th July 2007, 14:51
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mystic_baby
...но доколкото разбирам, навсякъде хората са предубедени за българите, а и никой не би ми дал там да работя някаква работа освен сервитьорка или обслужващ персонал
Стига бе хора... предубеден към българите! Много ме става яд като чета подобни мнения! Има свeтовна конспирация, насочена срещу нашата мила родина! Всички ни мразят, а отвреме на време ни бият с тояги!

Стига глупости! Цивилизованите хора нe са предубедени към никакви националности - все пак на запад живеят хора от целия свят, и хората са видели какво ли не. Предубедени сме ние българите, ако питаш мен.

За работата - да, на първо време ще миеш чинии. И какво? И така човек се става. Аз първата година сменях памперса на една баба, да видиш как ми минаха глезотиите. От втория ми семестър обаче ме взеха на работа в една софтyерна къща (да не казвам имена), и оттук нататък работя нормална работа, a чужденци във фирмите - бол. И никoй не ме гледа накриво, това са абсолютни глупости!
Отговори с цитат
  #63  
Стар 9th July 2007, 15:25
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Миенето на чинии може да е работа в дългосрочен план, само ако ти си го направиш така. Чинии не съм мила, ама и аз един семестър съм чистила тоалетни, следващия обаче реших, че акъла ми стига и за повече.
Напълно съм съгласна с Кейти, предубедените сме ние.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 9th July 2007, 15:38
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Съгласявам се и аз. Спред мен всеки може да успее да уреди живота си в чужбина, друг е въпроса на какво е готов за това. Има една поговорка "Целта оправдава средствата", но средствата на различните хора са различни, както и резултата неизбежно. Донякъде вярвам, че хората които отиват в чужбина и тръгват от нулата, но с постоянство успяват да се уредят и да имат един нормален живот, та тия хора са достойни за уважение според мен.
Отговори с цитат
  #65  
Стар 9th July 2007, 17:05
curka94 curka94 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 737
По подразбиране

Аз бих си живяла тук,много е красиво,но има още много за пооправяне...но не бих напуснала България,ако не ми се налага разбира се или ако не отивам на екскурзия.Като цяло обожавам да пътувам,но не мога да се местя от родният си дом
__________________
VOLLEYBALL!!! BEST SPORT!!!
Отговори с цитат
  #66  
Стар 10th July 2007, 15:15
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Най добре са ми плащали в САЩ.
Най добре съм живяла в Дyбаи, Аbu Dhabi и Kuwait.
Най ми е лесно в UK.

И най ми е гот на душата в БГ &.... Dalmatia.

Апо аз може и дан мога да си купя островче там ама си бях наела едно с още 10 колеги и friend-чета last summer за 1 седмица north-east of Hvar и беше DIVINE..:) Мечтиииииииии:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #67  
Стар 10th July 2007, 22:30
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Eххх, Янче, Хвар e един от най- красивите острови тук, ако не и най- красивият там и аз бих живяла (ако намеря някой балък да ми подари остров, ша та зема при мен ), само че честно казано далматинците като хора малко развалят картинката, много са мързеливи, винаги са най- умните и най- знаещите, мислят се за богоизбрани както казват тук, кажи му "далмуш" и повече не го обиждай
Отговори с цитат
  #68  
Стар 24th July 2007, 14:09
ash-of-roses ash-of-roses не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Paris
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез MSN до ash-of-roses
По подразбиране

доста неща сте изписали за Франция.аз живея в парижките предградия от 3 години.пълна глупост е че жителите на бившите колонии си намират работа по лесно от българите.това което се търси е мотивация,познаване на френската култура и перфектно владеене на езика.пречка може да е акцентът (както бе и в моя случай) но в никакъв случай и националността.
още повече че сега със Sarkozy идеала на държавата ще стане усилената работа
някои беше казал че е неразумно да се напусне родината заради парите.през цялото си детство съм знаела какво е да нямаш пари и един хляб да си купиш.знам какво е да няма нищо за ядене и да износваш дрехите на съседските деца.като сравяна спомените си с богаташкия живот които имам тук не съжалявам че заминах.а интернет позволява да се поддържа контакт с близките и приятелите

и още нещо...Париж е невероятно красив град.а културната смесица до която мога да се докосна тук ме привлича още повече
Отговори с цитат
  #69  
Стар 25th July 2007, 08:00
jova jova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Барселона
Мнения: 22
По подразбиране

Аз пък даже с някои от близките контактувам повече откакто не съм в Бг. Така се получава, че там като сме в съседни градове не се сещаме да си звъннем с месеци, а като сме през хиляди км си пишем и се чуваме няколко пъти в месеца
А иначе ако имах добре платена работа не бих тръгнала въобще, но сега като се замисля за постоянно връщане и ми е трудно да захвърля всичко само от родолюбие
Отговори с цитат
  #70  
Стар 25th July 2007, 10:27
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Споко, не си само ти:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашетомястозаживеене
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:44.