IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 7th January 2007, 19:28
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Чакай сега, тя Бимби си е екстра, аз нямах предвид нея с отслабването
Така че тичането може да отпадне, а за бара в Пловдив вече не се меся - вие с Бимби се уточнете
Отговори с цитат
  #132  
Стар 7th January 2007, 22:46
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

а мен ми извадиха 3 мъдреца на веднъж. нямам спомени как съм ходила, но определено бях на кодеин няколко дни. за подуваяне не се сещам, нито лоши спомени.
Отговори с цитат
  #133  
Стар 8th January 2007, 10:41
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Здравейте.
Прочетох всички съвети на Явор относно ваденето на мъдреците.Бих искала да раскажа и своята ситуация.Растат ми и 4 те мъдреца накуп. Миналата седмица точно по праниците ми се възпали единия от мъдреците,който се е полупоказал.Ходих на спешен кабинет.Изписа ми антибиотик и каза,след като се успкои да се извади оперативно. Лошото е, че аз не мога да пия антибиотици.Влияят ми ужасно зле на стомаха. Пих само 1 денонощие и прекъснах,защото не се чуствах добнре.Иначе възпалението спадна.Ходих на хирург.Умирах от ужас, че ще ме режат, но хирурга мн.ме озадачи като каза,че в момента нещата са спокойни и че според него мъдреца сам ще си изникне.Каза, още че ако пак се възпали,само може да изреже лигавицата отгоре. Не съм сигурна дали да се доверя на този хирург,тъй като зъба ме наболва и ме е страх,че ако пак се възпали няма да мога да пия антибиотик. Има ли накякъв друг вариант при възпаление и въобще бихте ли ме посъветвали нещо?
Отговори с цитат
  #134  
Стар 8th January 2007, 12:18
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравей!
Направи му снимка,качи я на скан и ми я прати на мейла..yavor_20v@abv.bg
Не е много обективо,защото няма да съм видял зъба в устата така да се каже,но бих могъл да ти кажа евентуална прогноза..
Иначе мнението на колегата е правилно,ако може да пробие и да си намери място,което е всъщност проблемът,тогава няма нужда да се изважда..:Лощото е ,че те наболява ,както казваш,обаче може и да е от венеца,който е покрил задната част на короната на зъба...(казва се капишон)
Прати снимка ,ако искаш и ше обсъдим какво има и какво няма на нея
успех!
Отговори с цитат
  #135  
Стар 8th January 2007, 12:27
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Здравей Яворе.Благодаря за бързия отговор.Днес си направих снимка,сега да видим дали ще намеря къде да я сканирам.И аз се надявам преценката на хирурга да е правилна и да не се налага вадене на целия зъб.Имам питане и относно упойките, тъй като има различни алергии, сигурно се прави тест за упойка?
Отговори с цитат
  #136  
Стар 8th January 2007, 21:32
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Упойките,които се ползват масово много рядко дават алергични реакции...(Лидокаин,Артикаи (Ултракаин Д-С))
Ако обаче ти имаш данни за аергия към нещо,като даден антибиотик,някои лекарства,храни и т.н. е добре да се направи тестуване "За алергия към местни анестетици" при АЛЕРГОЛОГ,който след това издава документ към кой алерген има + реакция(ако има такава въобще) и той се пази винаги!
Това е общо взето..ако има алергия към някой анестетик и е съмнително за друг,преди манипулацията се поставят противоалергично средство и кортикостероид за да се предотврати евентуална алергична реакция..
Отговори с цитат
  #137  
Стар 8th January 2007, 21:35
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

ох! единият от двата ми инати мъдреца по нова година пак се опита да се покаже! появиха се две ъгълчета на бял свят, поболя ме малко и сега пак е поутихнало,ама...не знам така колко години ще го чакам да излезе!!
Отговори с цитат
  #138  
Стар 8th January 2007, 21:40
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Здравей.Благодаря за съветите.Не можах да изпратя снимката,защото като я сканирах нищо не личеше. Яворе, а ти хирург ли си и вадиш ли мъдреци оперативно?
Отговори с цитат
  #139  
Стар 8th January 2007, 21:41
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
ох! единият от двата ми инати мъдреца по нова година пак се опита да се покаже! появиха се две ъгълчета на бял свят, поболя ме малко и сега пак е поутихнало,ама...не знам така колко години ще го чакам да излезе!!
Почти е сигурно,че няма да порастне,само да знаеш..
Отговори с цитат
  #140  
Стар 8th January 2007, 21:47
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от duska20
Здравей.Благодаря за съветите.Не можах да изпратя снимката,защото като я сканирах нищо не личеше. Яворе, а ти хирург ли си и вадиш ли мъдреци оперативно?
Аз съм кандидат специализант ..Чакам конкурс за специализант катедра Хирургична стоматология в Стоматологичен факултет,София..
А иначе да,вадя мъдреци,защото ме влече хирургичната работа и смея да твърдя,че мога да го правя добре..Освен случаите ,в които виждам ,че трябва намеса на специалист Хирург и манипулацията не може да бъде(а и не е редно) извършена амбулаторно,демек в кабинета.В такива случаи занимавам един мой приятел ,лицево челюстен хирург и той върши това,което не е за мен...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:59.