IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 12th February 2009, 13:39
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

С циганите винаги съм на щрек. Никога не плащам, преди да съм се убедил, че работата им е свършена. Всички са такива - без изключение.

Преди време обикаляха по кооперациите с по възрастни жители, да им оправят покривите. Разгъзят хубаво покрива, и се почва -"Дай сега пари за керемиди, тенекия, олуци" Хората си мислят, че щом керемидите са вдигнати, ще си свършат работата за да с вземат парите....да, ама на тях пари извадеи с труд - не им трябват. Не са им сладки! Обират си крушите с капарото и оставят горките доверчиви съкооператори да си скубят косите и да се чудят кой барем да земе да им покрие покрива.

В тези примери няма изключения. Всички са еднакви. Доверчивите и наиви хора стават Винаги курбан на циганите. Добре, че почнаха да захитряват на последък.

Циганите мамят и крадат, защото има много балъци. То и да не си циганин, като гледаш че някой няма глава на раменете си ще го извъртиш.

На жена ми баща и видял един циганин с каруца дърва. Не бил тъдявашен. Ей момче, на колко даваш кубика. Оня рекъл - на 'нам колко си. На ти 150 лв. да ми докараш и на мен дърва. Няма проблем бате, утре ще ти докарам! Нали се сещате какъв е края на случката.

Циганина ли е за бой, или тъста ми!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #72  
Стар 12th February 2009, 13:44
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
А СветлинчУ - що е то толернтен и как го разбираш ти?
Разбирам това, че не четеш мненията ми!
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #73  
Стар 12th February 2009, 13:51
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Никой не дава за примери българи идиоти, а всички знаем, че ги има в изобилие.

Циганите не са виновни,Жоро.
Ако от един конкретен случай вадиш изводи за цял етнос......
Те всъщност мнооого добре си се оправят според социалната рамка, в която се движат
Кражбите,просенето,измамит е са си бизнес ,и то доста доходен -или бъркам?
Отговори с цитат
  #74  
Стар 12th February 2009, 13:53
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Точно това исках да кажа. Не са виновни циганите. Всеки краде и се излага, без значение от етноса му. Те просто го правят без изключение.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #75  
Стар 12th February 2009, 13:58
bittersweet^symphony bittersweet^symphony не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 63
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Точно това исках да кажа. Не са виновни циганите. Всеки краде и се излага, без значение от етноса му. Те просто го правят без изключение.
Не съм съгласна. Дълги години една жена от ромски произход вършеше черната работа вкъщи, когато се е налагало. Нито беше мързелива, нито крадлива, нито нищо. Така че не е без изключение.
__________________
When the storm arrives would you be seen with me by the merciless eyes I`ve deceived...
Отговори с цитат
  #76  
Стар 12th February 2009, 14:01
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

За да прави някой нещо, значи друг му е позволил и/или го търпи и/или е безпомощен и/или и т.н... тоест процеса е взаимен, а обвиненията най-често - едностранни!

Тук можем и да поставим големия проблем на българина, че държавата му е виновна, тя (държавата) забележете не му дава това и онова, тя (в лицето на политиците) е виновна за всичките злини и т.н.

Тоест проблема е винаги някъде, но не и в нас самите.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #77  
Стар 12th February 2009, 14:09
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
За да прави някой нещо, значи друг му е позволил и/или го търпи и/или е безпомощен и/или и т.н... тоест процеса е взаимен, а обвиненията най-често - едностранни!
Ей, опасен си!!! С други думи, като не съм позволила на дядото циганин да ми вземе паричките съм нетолерантна, като съм позволила - съм будала. Значи мога да избирам между тия двете, така ли!?

Погледнах ти мненията, Светлинчу - казваш, че има да се учим, но не даваш ясно да се разбере как я виждаш ти толерантността.
А, и че трябва да се говори по темата. Ми да добавя - толерантността е добре да е взаимна.
Не може да се правят повърхностни и едностранчиви изводи. Т.е. може, но не е добре, не е конструктивно.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 12th February 2009, 14:15
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Нека пита Светлинчо, та да знае дятето мари !!!

И мен циганин не може да ме извърти, защото не съм му позволил.

Ще и дадеш ли на въпросната циганка ключа от вас и да отидеш спокойна на море за две седмици bittersweet^symphony
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #79  
Стар 12th February 2009, 14:20
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
С други думи, като не съм позволила на дядото циганин да ми вземе паричките съм нетолерантна, като съм позволила - съм будала. Значи мога да избирам между тия двете, така ли!?
Не е хубаво да се правят едностранчиви изводи - ти го каза, пЪк..!

Какво избираш ти не ме интересува и не е моя работа, още по-малко ще седна да коментирам свободните ти съчинения и фантазии затова какво може и неможе.

Има професионалисти/ки за тая раобта.. , които с удоволствие ще ти отговорят.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #80  
Стар 12th February 2009, 14:22
bittersweet^symphony bittersweet^symphony не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 63
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Нека пита Светлинчо, та да знае дятето мари !!!

И мен циганин не може да ме извърти, защото не съм му позволил.

Ще и дадеш ли на въпросната циганка ключа от вас и да отидеш спокойна на море за две седмици bittersweet^symphony
Да, давали сме го. Не когато сме били на море, а когато нашите са били на работа, примерно.
__________________
When the storm arrives would you be seen with me by the merciless eyes I`ve deceived...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Толерантнилисме
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:53.