IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd January 2010, 00:23
lisicata lisicata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 12
По подразбиране постоянна температура

Здравейте,
на 21 г. съм, имам възпалена жила, заради което поддържам постоянна температура около 37,5 до 38,3 понякога. Ако не я сваля, се чувствам като парцал, а вече ужасно ми се гади от всички прахчета против температура и щом ги изпия, ги повръщам. Личният ми лекар ме посъветва да си слагам свещички Ефералган от 600 mg, но тъй като никъде ги няма, ми каза да си слагам по 2 от 300 mg през 6 часа. Винаги съм се изхождала много рядко - по 2 пъти в седмицата и не съм имала оплаквания. Но от 2 седмици не мога да се изходя и коремът ми е подут и ме присвива от време на време. Когато ми се доходи до тоалетната, са почти само газове, изпражненията са малко и излизат трудно, а коремът ми продължава да е подут. После анусът ме боли, но след час два болката отшумява - сигурно заради напъните. Мисля, че анусът ми не е възпален, хемороидите виждат ли се или трябва по-специален преглед?
Не съм казала за това на личния лекар, защото е мъж, а аз съм момиче и ще умра от срам, ако трябва да си сваля гащите пред него, за да ми оглежда ануса. Трябва ли да му кажа за заека или мога спокойно да използвам свещичките?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th January 2010, 13:06
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

незнам за какъв заек става въпрос ама лекарите са за това-да те оглеждат,така че не се срамувай-те колко ануси са виждали...
наистина малко неудобно,но пък за сметка на това е по-добре отколкото да си в невидение и да чувтсваш дискомфорт
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th January 2010, 16:33
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ква е тая възпалена жила
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th January 2010, 19:28
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

мисла че тези аналгитици които пиеш се пият до едно известно време не можеш много време да пиеш нещо за температура..
Отиди при друг лекар исе консултирай...Каква е гази жила..да не елимфен възел


Муска
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th January 2010, 09:34
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

"жила ми се удървИла"
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th January 2010, 01:26
lisicata lisicata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 12
По подразбиране постоянна температура

ами възпалено сухожилие от истинка не съм ходила на лекар, защото наистина се чувствам адски неудобно. все пак се обадих на личния си и той ми каза тази седмица със сигурност да отида. Каза, че трябва да ми прегледа ануса и да ми вземе секрет също така каза, че най- безвредно е да ми направят клизма, ако не съм се изходила до прегледа някой може ли да ми каже ка се взима секрет - с лепанка или ти вкарват памучен тампон? Лекрят ли прави клизмите или санитарка в друга стая? Моля ви, ако знае, да ми пише, за да знам какво ме чака на този преглед
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th January 2010, 02:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ся чак видях, че от две седмици не си се изхождала честно не ми се мисли кво е в теб... както и това по принцип изхождане на 2 пъти, което само по себе си Е оплакване и не е нормално... При наличието на толкова много медикаменти (въпреки, че не са най- доброто решение), не знам как нормален човек може да се остави цели 2 седмици... побързай с действията, щото скоро ще се натровиш
А тоз доктор не знам що продължава да ти лекува температурата, вместо да лекува причинителя (възпалението).
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th January 2010, 11:29
Аватара на ALEXIA
ALEXIA ALEXIA не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: СОФИЯ
Мнения: 152
По подразбиране

Ако не ти се вземат медикаменти, пробвай с някаква разхлабителна храна (киви примерно ), но да се оставиш 2 седмици с тая отрова е меко казано опасно
__________________
Даже и важните клечки са от дърво.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th January 2010, 11:56
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Лисичке, бързо клизма! По принцип може и в домашни условия, но сега е по-добре да ти я направят там, където лекаря ти е казал.
Все едно да се срамуваш пред зъболекар да си отвориш устата и пред гинеколог краката. Може и да е неудобно, но ти е за здравето.
Първо клизма. Тя не е постоянно решение, но в момента си струва. Не знам и какво количество храна ядеш, но все трябва да има нещо да изхвърлиш.
Ако искаш прегледай темите за запек и хемороиди в раздела.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th January 2010, 22:05
emona emona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 5
По подразбиране otgovar

Лисичке, има много време до понеделник. Недей да чакаш. Мария Василева е абсолютно права. Клизма може и в домашни условия Има "Енема Балкан" - това е специално приспособление за клизма с разтвор вътре. Ползвала съм го нееднократно в дните, които са разтоварващи за мен. Можеш да го вземеш от аптека без рецепта. За еднократна употреба е. Има само една подробност , че трябва да си легнала на една страна. Ще получиш главоболие и ред други проблеми , ако продължаваш да чакаш. Не отлагай до понеделник.! Успех!
__________________
"Радвайте се на изключителния дар всяка сутрин да се събуждате и да преживявате новия ден"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: постояннатемпература
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:17.