IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #461  
Стар 20th October 2009, 14:15
Аватара на teodora39
teodora39 teodora39 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 189
По подразбиране

[quote="VanVel"]
Цитирай:
Първоначално написано от vlata
Това наистина помага, но не трябва да се злоупотребява с него, защото все пак не е безобидно и не е разработено за хора, но мен ме е избавяло от страшни кризи.
И аз си купих Антифлегмин. Доволна съм от него. Озадачих се обаче от коментара ти за злоупотребата с лекарството. Знаеш ли дали може да се използва профилактично с цел дълготрайно лечение? Или само при нужда или както е било при теб - криза?
Отговори с цитат
  #462  
Стар 20th October 2009, 16:10
gymmm gymmm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 9
По подразбиране

и аз чух за антифлегмина, но рабрах, че с него мажат възпаленията на вимето на кравите. И понеже имах външен с тромбоза и некроза и при това кървящ, не посмях да се мажа с подобно нещо. Моят съвет е да се интересувате от цивилизовани методи за лечение, и да промените начина си на живот.
Отговори с цитат
  #463  
Стар 19th November 2009, 20:51
panacea panacea не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте,моля дайте съвет|най-вече хората преминали операция\към кой проктолог,хирург и метод ще ме насочите.Аз съм мъж на41г.хемороидите ги търпя вече близо 30 г.но вече не се издържа!Предполагам,че доста от вас също са вдигнали ръце от тази неприятна и упорита болест.Вътрешни и външни ,доста големи ,не се прибират ,4ст. по някога с доста голямо кървене.Само да уточня ,че преди 10-на години ходих при д-рЖелязков да ми прави замразяване на вътрешните,имаше малък ефект.Той каза ,че били големи и с апарата не можел да ги обработи.Преди 5г.ходих и в ОнКлиник с прегледа,доктора ми препоръча операция със ушивателя,но честно казано,тогава като видях уреда ме хвана шубето-най вече за успеваемоста на операцията.Изчетох доста постове и тук и къде ли не,но искам да получа мнение от човек който е преминал през болници,операции ит.н.Решил съм вече че трябва да се предприеме нещо,но точно кой метод е най-добре?
Отговори с цитат
  #464  
Стар 19th November 2009, 21:57
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Погледна ли тази тема: http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=7113 . В нея със съфорумци сме споделили кой от кой е доволен. Всеки може да добави "своя" лекар.
Отговори с цитат
  #465  
Стар 20th November 2009, 18:30
panacea panacea не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Да,общо взето съм прочел, може би всички постове и мнения,но ако някой може да напише- нещо по конкретно-като например в каква степен са оперирани хемороидите,метод и въобще всичко, което би могло да ми бъде от полза.
Отговори с цитат
  #466  
Стар 26th November 2009, 23:19
gymmm gymmm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от panacea
Да,общо взето съм прочел, може би всички постове и мнения,но ако ....
Писах по-горе. Опериран със скалпел и зашит с конец, който при мен падна след около 7-8 дни - т.е традиционен метод. От всичко прочетено разбрах, че няма метод на опериране с по-малко болезнено възстановяване, за което докторите казват "наличие на известен дискомфорт". Първите две седмици са особено болезнени, особено по време на дефекация, но и не само. Малко по-малко проблемно е първото ходене по малка нужда след операцията, но първата голяма нужда е с усещане за разпорване. При мен беше един хемороид 4-ти стадий, с големината и цвета на средно голяма маслина, твърд, и особено болезнен. Имах 4 см разрез, като последните 2 мм към отвора засега продължават да не са заздравели. На контролния преглед ми казаха, че това е възпалена тъкан и е нормално, възстановяването е бавно. Опериран съм на 7 октомври, дадоха ми 1 месец болнични, и определено имах нужда от това. Налага се да се поддържа хигиена. Заради възпалението в момента имам леки болки само при дефекация, макар възпалението да прилича на фисура, но нямам описваните симптоми за фосура. Скоро пак ще ходя на преглед. След операцията е важно да се храниш разнообразно, да не допускаш разстройство или запек. Моя позната заради храненето само с течни храни така се беше стиснала, че се наложи на 5тия ден да я разширяват под упока. В този случай лаксала помага най-много, поне в началото, защото независимо, че пише, че не се получава зависимост, го има и този момент. Иначе спокойно сядане без болка - чак месец след операция. До тогава прав, легнал или на колене по време на хранене. И да решиш да стиснеш зъби и да изтърпиш - няма начин.
Отговори с цитат
  #467  
Стар 30th November 2009, 11:30
pacienta pacienta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 14
По подразбиране операция за хемороиди

Вече съм писал, че и аз претърпях подобна операция за хемороиди, мъките са подобни, но при мен въобще не преминаха болките, защото получих фисура от стягането и травмата от операцията. Пробвах всичко от аптеките, киснех в смрадлика ден и нощ - без съществен резултат. Да не описвам каква трагедия беше всяко изхождане. Оправих се от фисурата чак след няколко седмици специализирано лечение с медикаментите на он клиник, след което там ми премахнаха вътрешните хемороиди със силиконови пръстени - за моя изненада тези манипулации наистина са безболезнени, след тях има дърпане и тежест 1-2 дни, които с един Аулин изчезват. Въобще не може да става сравнение с операцията. Един приятел ми каза, че в Англия тези силиконови пръстени са масов метод на избор за премахване на хемороиди и до операции се стига в крайно тежки и напреднали случаи.
Отговори с цитат
  #468  
Стар 30th November 2009, 12:17
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: за Д-р Желязков

Цитирай:
Първоначално написано от pacienta
там процедурата трае 1 секунда, без никаква болка.
Ама как, разбира се - не ще и съмнение! И след 1 секунда - Следващия, моля-я-я!

Цитирай:
Първоначално написано от pacienta
и се пият редовно техните капки, които са направо вълшебни
Има си хас! Ма може ли да са други!? А като вземете да рекламирате по-полека МОЛЯ! Няма нищо лошо човек да си каже от кой доволен, къде, колко, какъв е проблема, етапа евентуално и пр.. за това е темата. А НЕ за плоски реклами

Освен да повторя две други мнения на съфорумци:
Цитирай:
Първоначално написано от AC/DC
Много ми е интересно поведението на pacienta - такава агресивна реклама на Он клиник прави, а истината е че има отлив на пациенти от въпросната клиника и много техни пациенти не отиват там втори път, по простата причина, че не са останали доволни от лечението. Моето уважение към работещите там специалисти - не ги познавам, но когато се гледа само печалбата, а вниманието към пациента е на заден план -нещо ми се губи в такава ситуация. Всеки човек, който има здравословен проблем търси помощ. Но си мисля, че освен да му се окаже помощ трябва и да му се обърне внимание, да се разпита по-подробно за различни симптоми и болежки и когато се постави диагнозата да му се обясни на разбираем език за какво става въпрос - диагноза,методи на лечение, плюсовете и минусите на различните процедури и тогава пациента да избере как да бъде лекуван. Ако избрания от него метод не е походящ - да му се обясни защо. Хората не знаят и това е против тях,защото се премълчават много неща.
Отговори с цитат
  #469  
Стар 1st December 2009, 14:20
pacienta pacienta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 14
По подразбиране отговор

Към Мария Василева и AC/DC: този форум е за да си помагаме взаимно. Не мога да видя с какво тези двама участници конкретно помагат на останалите да се излекуват и то трайно. Само злобеят. Те дори не са стъпвали в он клиник, но "знаят" всичко. Ако някои си направи труда да прочете всичко от Мария Василева и приложи нейния опит, да напише излекувал ли се е. Съчуствам на нейните страдания - и аз съм ги преживял - но така не се помага. AC/DC е прав, че трябва да се ходи на специалист и внимателно да се прецени лечението - аз така и направих и се чувствам вече отлично, за разлика от Мария Василева.
Отговори с цитат
  #470  
Стар 1st December 2009, 14:28
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Да се подразниш от скрита реклама не е злоба, Пациенте. Просто това, което пишеш (и съм цитирала) никак не ми изглежда реалистично. .. за 1 секунда може да се отскубне едно косъмче примерно, не и да се извърши важна манипулация (поне качествено).

Човече - не знам какво си чел и какво не, но аз вече 3-та година съм излекувана. Това е. От раз. Така че си спести съчувствията.

ЛИЧНО помолих някои участници в темета (също излекувани) да дадат координатите на хирурзите, от които са доволни. Това за инфо, в полза на другите четящи. Но те не ракламираха, а споделяха.
Разликата е съществена и видима.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:35.