IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 24th February 2010, 17:53
vanya_ vanya_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
доста хора са спортисти. Да има и вегетарианци, но те не са сред световните шампиони.
а Карлс Луис сред кои е според теб?
и още много вегетарианци има шампиони, но сега няма да изброявам
по въпроса за веганството - това е ненужна крайност, сиренето, млякото и маслото са незаменими
аз мисля, че всяко нещо когато се доведе до крайност става глупаво, включително и прехваленият по някои форуми ВМ НВД, някои хора са станали фанатици покрай него , ядат само месо и масло, не ядат плодове,
на каквото и да сте привърженици не бъдете съвсем като коне с капаци
Отговори с цитат
  #22  
Стар 25th February 2010, 00:35
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Нещо не съм видял отговорите по темата.

1-во, toni_bonboni
Цитирай:
Изобщо, къде ти се приказва за ДОМАШНО, ПОДКВАСЕНО мляко. Vill приказва за изкуствените кисели млека, ти приказваш за домашните, приготвяни от нашите баби и дядовци.
теб къде пък ти се приказва за купени кисели млека и как изобщо разчете мисълта на ViLL__ , че тя, разбираш ли, говорила за купени, пък аз за домашни Изсмукала си го от пръстите си общо взето, никъде не е казала такова нещо. В СТАТИЯТА се говори за производство на кисело мляко, с цел големи продажби, а не в поста на ViLL__ .

2-ро, тези дето ми изброяват имена ("Карлс Луис") , виждате ли... Или не? Най-глупавото е да кажете име и да конкретизирате нещата, дори няма нужда от отговор на такъв пост, при положение, че казвате 1 име. Супер, 1 човек е шампион, той дори си има име. И естествено той разчита на генните си заложби при тоя начин на хранене, именно защото е 1 (един) . Ако имаше 10 000 шампиона, които се хранят по тоя начин, тогава щяхме да правим извод за начина на хранене и да го покажем като причина. Тогава щеше да е статистика. Сега е просто 1 (ако ще и да са 2, 3, 10) - все тая, те са възможно най-малката част от цялата съвкупност. Нали по същата логика можем да правим извод, че щом шведите спечелиха ските днес, значи шведите са най-добрите в ските и т.н. Но едно е случайността, влиянието на други фактори и съвсем друго простата статистика, която именно ни казва кое по-скоро Е причина за нещата и кое НЕ е, за да не си вадим грешни изводи.

Така че има ли нужда, в отговор на "Карлс Луис" , аз да изброя 500 шампиона в каквито и да е спортове, които на ден ми изяждат седмичната порция от пържоли или да не си правя труда?

И сега, понеже може би някой забеляза, че пиша "Карлс Луис" в кавички, ще отговоря на въпроса на vanya_
Цитирай:
а Карлс Луис кои е според теб?
отговорът е, че е никой, човекът се казва Карлтън, а Карлс може да е някой братовчед, знам ли
Отговори с цитат
  #23  
Стар 25th February 2010, 11:11
vanya_ vanya_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 3
По подразбиране

несериозно е да се хващаш за печатна грешка
извинявам се, че не си проверявам на спелчек коментара хахаха ама това е форум все пак може да съм сложила едно с някъде без да искам
освен това той не е единственият, но няма сега да седна да ти пиша списък, пък и може да объркам с една буква някое име
ако не си чувал за други шампиони вегетарианци, сигурно е защото не си се интересувал от лека атлетика
нямам за цел да защитавам вегетарианството, нито да се заяждам, ти явно държиш на последното
Отговори с цитат
  #24  
Стар 25th February 2010, 11:35
vanya_ vanya_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Нали по същата логика можем да правим извод, че щом шведите спечелиха ските днес, значи шведите са най-добрите в ските и т.н. Но едно е случайността, влиянието на други фактори и съвсем друго простата статистика, която именно ни казва кое по-скоро Е причина за нещата и кое НЕ е, за да не си вадим грешни изводи.
не съм казала, че това Е причината да стане шампион, а че това не пречи
не си ме разбрал
Отговори с цитат
  #25  
Стар 25th February 2010, 11:54
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Никой не казва какво пречи, а какво помага

Не се заяждам за името (това е просто моя стил на писане) , но защо да не го кажа, след като не се казва така човека - предпочитам да поправя 1 грешка, отколкото да остане така и да се чете грешно. В крайна сметка ние не променяме името, каквото и да пишем, няма да го променим, просто констатираме факти.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 29th June 2010, 15:04
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vanya_
Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
доста хора са спортисти. Да има и вегетарианци, но те не са сред световните шампиони.
а Карлс Луис сред кои е според теб?
и още много вегетарианци има шампиони, но сега няма да изброявам
по въпроса за веганството - това е ненужна крайност, сиренето, млякото и маслото са незаменими
аз мисля, че всяко нещо когато се доведе до крайност става глупаво, включително и прехваленият по някои форуми ВМ НВД, някои хора са станали фанатици покрай него , ядат само месо и масло, не ядат плодове,
на каквото и да сте привърженици не бъдете съвсем като коне с капаци
Lewis credits his outstanding 1991 results in part to the vegan diet he adopted in 1990.
After the heights reached in 1991, Lewis started to lose his dominance in both the sprints and the long jump.


Видно е, че след 1-2 години веганство Люис залязва.

А относно крайностите и ВМ-НВД, критици, посъветвайте приятелите си да не изпадат в крайности и да сипят бензин в дизеловите си коли.
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 3rd July 2010, 19:24
magi_bg magi_bg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Русе
Мнения: 11
По подразбиране

Не знам,аз мога без месо,ама без сирене,кисело мляко,кашкавал ?! ПРясно мляко никак не оби4ам. Е като изклю4им вси4ко това какво се яде?! Месо не се яде,мле4ни продукти,яйца е какво? Само плодове зелен4уци и ядки ли????
Отговори с цитат
  #28  
Стар 4th July 2010, 10:22
Аватара на mar1n3la
mar1n3la mar1n3la не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 80
По подразбиране

Да, и аз мисля като маги... и аз прясно мляко не обичам, но без сирене и кашкавал това за мен е невъзможно.То като си направиш шопската салата и като не сложиш сиренце...
Отговори с цитат
  #29  
Стар 4th July 2010, 20:08
magi_bg magi_bg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Русе
Мнения: 11
По подразбиране

Ами дааа,салатката без сиренце... не върви ! Ами от маслините пълнее ли се и от киселото мляко ?? Не разбирам защо някои вегетарианци не ядът месо,но риба хапват,това не е ли месо
Отговори с цитат
  #30  
Стар 5th July 2010, 08:55
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Какво значи "не мога"??? Май по-скоро искате да кажете "не мога да си го представя"... Ако наистина ви се наложи да спрете да консумацията на такива храни, ще спрете и песни ще пеете.

С възрастта ензимите, които разграждат млечните продукти и яйцата се губят. Смилането на такива храни става все по-трудно. За това такива преходи към веганско хранене е по-характерно възрастните или просто за хора, които не се товарят много физически.

magi_bg, според мен не остават само плодове, зеленчуци и ядки, ама няма да задълбавам... Нещо не ти схванах мисълта. От маслини или кисело мляко дали се пълнее или от комбинирането им в едно хранене? Вегетарианци има много - 1. без месо; 2. без месо и риба (аз съм така); 3. без месо, риба, яйца; 4. без месо, риба, млечни; 5. без всякакви животински; 6. а дори и без мед.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Веганзаилипротивотказаотживотинскахрана
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:33.