IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 13th August 2006, 11:59
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uspeh
Нямям време сега да чета цялата тема, затова направо питам - и на мен ми растат мъдреци... долу вляво се е "оголил" около 30-40%, другата част е покрита още с месо :P Аз си ям спокойно, ама нещо май ме наболява като дъвча нещо твърдо там (краставици, чушки... :P ) Има ли някакъв проблем, може ли да се възпали нещо там?
Tва е лигавица,не месо..
Вече ти е възспалено,щом има пробита повърхност на лигавицата(както казваш30-40%)..И щом те боли..Единственият изход е ваденето..ще го разбереш в един момент,дано не е като apoklistika.
Ела да го вида и ше ти кажа,тъкмо ше пиеме по кафенце,няма да те издавам кой си
Отговори с цитат
  #62  
Стар 13th August 2006, 12:09
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Ясно за месото, ама не се сетих как да го нарека
Е то това с пробиването не е ли естествено, как иначе ще излезе?
А ако е възпалено не трябва ли да е зачервено?
Е то ме боли от това, само като притискам лигавицата с краставици (след малко ще видя :P ). Иначе други болки нямам.
То нали не е задължително да се вадят по начало? А за вадене давам само четирите навъднъж с обща анестезия :P
Изглежда ми сякаш имам място за по 8 зъба, ама гледам че 7мия ми там е леко завъртян, да не е от 8мия?
ПС: Следобяд ще прочета цялата тема...
ПС2: Кафенца не пия
__________________
...
Отговори с цитат
  #63  
Стар 13th August 2006, 12:14
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ти си знаеш..
Сега ми е ясно че ше удариш задна..:
Ама то не е ли зачервено,ама само от краставици ме боли,ама не е ли раноо,ама не може ли такааа..
Човече,това е проблем в твоята глава,разбери го..не в моята..
Затова ти казах,ела да те погледна ида ти кажа:Да,еди какво си..Не,изчакай още..
п.п.а мъдреца бута и предните зъби даже,така че само гледай
Щом ти е бутнал 7мия представи си колко е легнал с костта..
Айде!
Отговори с цитат
  #64  
Стар 13th August 2006, 12:24
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

ОК, мерси
"Щом ти е бутнал 7мия представи си колко е легнал с костта.." - ами не мога, защото не разбирам, я обясни малко ако ти е удобно?
И да попитам последно - това, което казах за 4те наведнъж с обща анестезия, прави ли се? Защото съм чувал, че в Германия правят такива операции?
__________________
...
Отговори с цитат
  #65  
Стар 13th August 2006, 12:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами представи си всичките ти долни зъби от тая страна как са наредени в редица и корените им стоят вертикално,нали се сещаш...
Сега си представи един мъдрец,който се явява последен и бута напред..сега си представи неговите корени,за да бута как трябва да стоят..назад,нали...т.е. короната му да е към зъбната редица,а корените назад..Така изглежда"легнал в костта " ..И вече се установява на рентгенова снимка колко е полегнал и колко ядове ше създаде при ваденето..Една снимка казва дали ше се оставя да си расте или ше се вади..Именно от налкона на корените се взима решението!
Подобни операции са факт,но аз не бих се навил на такава..Следоперативният период ще ти се стори АД!
Сложно е ..когато си упоен под обща анестезия не можеш да съдействаш,т.е. да държиш отворена уста и трябва усторазтворител да се ползва,той е неудобен,прави травми по меки тъкани ако защипе ,въобще не е работа така.Рисковете са много повече..Затова с местна,един по един,те и без тва горните не създават особени ядове..така че само долните..
Отговори с цитат
  #66  
Стар 13th August 2006, 12:38
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

ОК, мерси много
Съвсем скоро ще се погрижа
__________________
...
Отговори с цитат
  #67  
Стар 13th August 2006, 13:35
Анния Анния не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Добрич
Мнения: 49
По подразбиране

Ха и моят "бивш" мъдрец си беше "полегнал" така!Но вече всичко е минало! Въпреки,че все още се възтановявам и наистина не е много приятно,но няма как!...и все още не мога да си отворя устата
А,като стана на въпрос да те попитам Явор,мислиш ли че трябва да изчакам този тризмус да ми мине напълно преди да започна отново да ходя на фитнес?Вече минаха почти 2 седмици от екстракцията!
Мерси!
Отговори с цитат
  #68  
Стар 13th August 2006, 15:00
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Анния
Ха и моят "бивш" мъдрец си беше "полегнал" така!Но вече всичко е минало! Въпреки,че все още се възтановявам и наистина не е много приятно,но няма как!...и все още не мога да си отворя устата
А,като стана на въпрос да те попитам Явор,мислиш ли че трябва да изчакам този тризмус да ми мине напълно преди да започна отново да ходя на фитнес?Вече минаха почти 2 седмици от екстракцията!
Мерси!
Ходи си на фитнес и не се притеснявай,няма да се усложни нищо...Тризмуса ше отшуми по-бавно,особено ако ваденето е било по-травматично..
Отговори с цитат
  #69  
Стар 13th August 2006, 15:14
Анния Анния не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Добрич
Мнения: 49
По подразбиране

хей супер!Върна ми вярата в живота!
Отговори с цитат
  #70  
Стар 13th August 2006, 15:37
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

uspeh, отивай да ти вадят мъдреца. аз ако имах останал щях да дойда ама моите ги извадиха.
замислил ли си се как ще си след ваденето на 4 зъба? как ядеш, какво ядеш и това което ядеш дъвчеш ли го? не си пожелавай такива неща.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:00.