IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 13th August 2006, 15:47
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Toй си мисли ,че тая работа е супер готинааа,лягаш с плюшеното меченце,грижлива сестра ти казва лека нощ и се събуждаш без 4мъдреца и готово..После жруш на маслините..!Е то само един като ти извадят и след тва понякога по 2-3 седмици има болки и ограничено отваряне на устата,пък за 4ри не ми се мисли.. Скоро имах такъв случай,едно момченце наплашено доведоха родителите и искаха така да се процедира,но им казах същото..Незнам какво са направили,казаха че в Пловдив ще ходят..
Отговори с цитат
  #72  
Стар 13th August 2006, 19:56
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

yavo, ако обичаш без ирония и т.н. Просто бях чул за правенето на това в Германия и затова го казах. Освен това са ми вадили няколко зъба и знам каква е болката... просто не ми се иска да я изпитвам отново. Е ако се наложи... Нали ти каза "Пациентът има право да не го боли!"? Аз съм изпитвал много и ралични болки май, може и да издържам на повечето, ама на зъболекарския стол май съм лигльо (преносно и буквално :P )

Прочетох темата и това, което си спомням, че исках да питам - има ли проблем всеки ден (или често) да се пие прясно изцеден сок от лимони, ако устата се изплаква или пък се мият зъбите веднага след това, т.е. прамахва ли се така вредното влияние на лимоните върху зъбите?
Цитирай:
Първоначално написано от TedyK
uspeh, отивай да ти вадят мъдреца. аз ако имах останал щях да дойда ама моите ги извадиха.
Продължавай нататък - седмите, шестите... :P
__________________
...
Отговори с цитат
  #73  
Стар 13th August 2006, 20:16
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не се засягай,мислех,че имаш чуство за хумор...Ако съм те обидил ,извини ме..
Пациентът има право да не го боли,да така ...но аз дори не съм споменавал ,че с местна упойка ще боли Има показания и противопоказания за обща анестезия,които са важни и когато нещо може да се направи с местна и не би довело до усложнения,се избира тя..
Лимонената киселина действа веднага при контакт със зъбния емайл..Дори да измиеш/изплакнеш зъбите си след това,те вече са без повърхностния си слой органична съставка на емайла...грапави са и скърцат
Ето какво става след прекомерна употреба на лимони:
http://www.dental--health.com/lemonsucking.html
Отговори с цитат
  #74  
Стар 13th August 2006, 23:14
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

uspeh, правят го в много държави. Нали знам при мен как беше след това. Най хубавото е че ядеш сладолед на воля, но не ти го препоръчвам. Защото след излизането на упойката е гадничко. Освен това в България няма толкова анестезиолози. даже в родилните домове още раждат без упойка точно поради такива причини.
все пак ако имаш нужда някой да ти държи ръката по време на манипулацията сподели. ще дойдем на помощ веднага.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 13th August 2006, 23:22
veselana veselana не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 405
По подразбиране

За родилните домове не съм съгласна анестезиолози ,колкото си поискаш.Въпроса е дали пациента е съгласен на упойка
__________________
Не е важно да получиш това,което цениш,а да оцениш това,което получаваш
Отговори с цитат
  #76  
Стар 13th August 2006, 23:52
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Анестезиолози бол..не е там въпроса
Отговори с цитат
  #77  
Стар 13th August 2006, 23:57
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

в СОфия, ама в провинцията не е така.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 14th August 2006, 15:48
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Не се засягай,мислех,че имаш чуство за хумор...Ако съм те обидил ,извини ме..
Пациентът има право да не го боли,да така ...но аз дори не съм споменавал ,че с местна упойка ще боли Има показания и противопоказания за обща анестезия,които са важни и когато нещо може да се направи с местна и не би довело до усложнения,се избира тя..
Лимонената киселина действа веднага при контакт със зъбния емайл..Дори да измиеш/изплакнеш зъбите си след това,те вече са без повърхностния си слой органична съставка на емайла...грапави са и скърцат
Ето какво става след прекомерна употреба на лимони:
http://www.dental--health.com/lemonsucking.html
Е може и да имам нещо като чувство за хумор, ама това не ми се видя смешно както и да е, не си ме обидил
То и на мен ми ги вадиха с местна упойка, ама болеше... може вече да са по-добри упойките, скоро ще ги пробвам :P
__________________
...
Отговори с цитат
  #79  
Стар 31st August 2006, 15:24
dazy77 dazy77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 3
По подразбиране

За не отварям нова тема, ще споделя болката си тук!Надявам се, че някой ще обърне внимание на вопъла ми, особено това се отнася за преждеговорившия Yasen.С огромни почитания.
Имам един гаден ретинирал мъдрец, от години ми трови живота периодично, съдбата му е ясна, никога няма да пробие коста, но не в това е проблемът!Обикновено "кризите" се получават на нервна почва. Нямам болки, но пък челюстта ми изтръпва, пари, много неприятно!Аз не пия хапчета, защото мразя, пък и не виждам какво ще ми помогне!
Сега пък съм в такъв период, а след някалко дни заминавам на почивка!Толкова ми е опротивял, че ми иде да ходя да го извадя, но така ще си проваля почивката, не само мойта!
А от друга страна - се чувствам супер некомфортно, не знам дали да не почна антобиотици да пия....Дали ще помогне един рудожил!Но пък всички хирурзи, които са ми вадили досега останалите ретинирали мъдреци твърдят, че няма да умра от него - дали и че проблемът е по-скоро невралгичен, щото тъпото огромно нещо ми подпира бузата-
Давайте идеи!Помагайте! Лекарства?
Бихте ли си извадили мъдрец без болка!?
Отговори с цитат
  #80  
Стар 31st August 2006, 15:29
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Мила dazy77, аз бях писала, пак ще повторя - върви да го вадиш начаса! НЕ БОЛИ ИЗОБЩО, всъщност не се усеща нищо. Казвам го не като зъболекар, а като пациент! Аз също видях голям зор с моя, и се престраших да го извадя като стана нетърпимо. Ще чувстваш дискомфорт най-много 2 дни след това, а болка най-много на следващия ден, но тя няма нищо общо с болката, която търпиш сега. И с един Аулин ще изчезне. Така че няма да си провалиш почивката. Отивай докато е време, че ако на морето стане по-лошо вече ще я провалиш!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:07.