IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 18th March 2010, 10:53
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Най-добрият вариант за контрацепция на 13,14,15годишните е да стоят с обути гащи. Но като почнат да правят секс тях не може да ги оставиш на презервативи ( презервативите са задължителни за предпазване от болести)- те или не знаят как да го сложат и все им се късат, или го слагат прекалено късно или единия път го сложат- другия път-не. Само като разгледаш темите в този раздел, ще разбереш какво имам предвид.
" той съвсем малко си го топна- дали съм бременна?"
Вярно хормони в тази крехка възраст е брутално, но има вече и такива MiniPille с минимално количество хормон.
Ние тука и да си говорим, полза няма. Тези девойки трябва да говорят с гинеколога си,той най-добре ще им разясни различните видове контрацепция и да го посещават не само като имат съмнения че са бременни, ами редовно
Отговори с цитат
  #42  
Стар 18th March 2010, 10:59
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Тези девойки трябва да говорят с гинеколога си
то тъй, ама... да не мислиш, че някой, който пита във форум "дали съм бременна", има гинеколог
Отговори с цитат
  #43  
Стар 18th March 2010, 11:06
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Най-добрият вариант за контрацепция на 13,14,15годишните е да стоят с обути гащи. Но като почнат да правят секс тях не може да ги оставиш на презервативи ( презервативите са задължителни за предпазване от болести)- те или не знаят как да го сложат и все им се късат, или го слагат прекалено късно или единия път го сложат- другия път-не. Само като разгледаш темите в този раздел, ще разбереш какво имам предвид.
" той съвсем малко си го топна- дали съм бременна?"
Вярно хормони в тази крехка възраст е брутално, но има вече и такива MiniPille с минимално количество хормон.
Ние тука и да си говорим, полза няма. Тези девойки трябва да говорят с гинеколога си,той най-добре ще им разясни различните видове контрацепция и да го посещават не само като имат съмнения че са бременни, ами редовно
Пини, и аз съм пила уж нискохормонални, уж на 18 бях вече, дори почти на 19! Според мен за тийнове трябват презервативи и добро сексуално възпитания в у-ще! Тия хапчета усложняват живота, изпитах го и на свой гръб, никой не бих посъветвала да ги пие. А гинеколозите си работят с някоя фирма и им пласират гадните хормони на децата. Без да им обяснят какво ги чака, това дали е по-добрият вариант?

Всеки си мисли ,че нещото изписано от лекаря е най-доброто, сигурно не е смъртоносно, но не е най-доброто...
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #44  
Стар 18th March 2010, 11:32
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Тези девойки трябва да говорят с гинеколога си
то тъй, ама... да не мислиш, че някой, който пита във форум "дали съм бременна", има гинеколог
специално за тях тогава ще си извадя кристалната топка и ще погледна дали са бременни
Майтап няма, но много им е ниска половата култура на децата(младежите)
Отговори с цитат
  #45  
Стар 18th March 2010, 12:59
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мхм, крайно време е да й се отдаде нужното признание на кристалната топка
Лилит, аз от бая време ходя из форума и де що има тема за противозачатъчни разяснявам за многото случаи на белодробна емболия и тромби... Много присърце го бях взела, защото аз самата съм пила 7-8 години нон стоп противозачатъчни и макар всички доктори да отричаха връзката, за мен винаги ще остане въпроса за първата ми неуспешна бременност и проблемите през втората. Но... И за мен това си е най- сигурният и удобен метод (за мен пак казвам) на контрацепция и въпреки всичките опасности, миналия месец отидох, направих си всички изследвания и си почнах пак хаповете
Между другото поне половината жени, които имат проблеми заради противозачатъчните сигурно нямаше да ги имат, ако гинеколозите правеха всички необходими изследвания преди да предписват... тъпо, ама тва е... най- сигурно е да се информираш сам за всичко
Отговори с цитат
  #46  
Стар 18th March 2010, 13:05
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

ъъъ четох упътването ама така и не разбрах, кървенето значи , няма бременност,
или означава
чувствай се прецакана и отивай на лекар
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #47  
Стар 18th March 2010, 13:20
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

А, намерих го това изречение остра болка ниско в корема не, но преждевременно кървене,
уффффффффффффффф дано не ми се налага повече тази таблетка
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #48  
Стар 18th March 2010, 15:27
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rokoko
ъъъ четох упътването ама така и не разбрах, кървенето значи , няма бременност,
или означава
чувствай се прецакана и отивай на лекар
То още е много рано, за да значи, че няма бременност, пък нали знаеш, че и по принцип кървенето не значи непременно, че не си бременна. Ама аз си мисля, че за бременност в случая няма кво да се притесняваш, по- скоро за дисбаланси разни хормонални... иди за всеки случай на доктор
Отговори с цитат
  #49  
Стар 18th March 2010, 17:11
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Определено ще се наложи
утре като си заверя личната здравна книжка
ще говоря с личната
че тва да имам цикъл пет дена след последната капка от предишния цикъл не си е работа
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #50  
Стар 18th March 2010, 23:55
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Лилит, аз от бая време ходя из форума и де що има тема за противозачатъчни разяснявам за многото случаи на белодробна емболия и тромби... Много присърце го бях взела, защото аз самата съм пила 7-8 години нон стоп противозачатъчни и макар всички доктори да отричаха връзката, за мен винаги ще остане въпроса за първата ми неуспешна бременност и проблемите през втората. Но... И за мен това си е най- сигурният и удобен метод (за мен пак казвам) на контрацепция и въпреки всичките опасности, миналия месец отидох, направих си всички изследвания и си почнах пак хаповете
Между другото поне половината жени, които имат проблеми заради противозачатъчните сигурно нямаше да ги имат, ако гинеколозите правеха всички необходими изследвания преди да предписват... тъпо, ама тва е... най- сигурно е да се информираш сам за всичко
Според мен противозачатъчните повече вредят отколкото помагат. В стремежа си да не си объркаме живота с нежелана бременност какво можем да си причиним не е истина Съгласна съм, че независимото информиране е много важно. То в днешно време на никой да не хващаш вяра... и на лекар дори Бях много ЗА преди, нищо ми нямаше, чувствах се супер... и като ги спрях... се върнах в 6ти клас
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Съветзаескапеле
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:28.