IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th August 2009, 03:42
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране Разлика между ултразвукова и обикновена липосукция?

Защо ултразвуковата е по - благоприятният вариант? Ще ми е интересно да се включат пациенти и на двата вида.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th August 2009, 18:28
sisa_69 sisa_69 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Моник разликата е че при ултразвуковата липосукция се получава по-силно стягане на кожата по- малко травмира тъканите, но е и по повърхностна.И при вакумната се получава стягане но по-малко и тя си има своите предимства ако е направена както трябва отърваш се от проблема завинаги на местата където е правено.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th August 2009, 21:23
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

:thank you: А при коя липосукция е по-вероятно да се получат неравности?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th August 2009, 09:38
sisa_69 sisa_69 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 50
По подразбиране

И при двата вида има вероятност да се получат неравности, ако е некадърен хирурга.Макар да обясняват, че при аспирационната е по голяма вероятноста,защото хирурга разбива мастните депа но моя случай показва че не е вярно.Понеже преди около 7,8 години си правих ултразвукова станах на бабуни нещо като целулит ама по различен и там пак се натрупа мазнина. Преди година си правих вакумна,получи се перфектен резултат.Макар че докторката ми обяснява,че липото не маха целулит моя се изчисти напълно,интересно но факт.Не съм правила масажи понеже бях чела някъде,че преди 6 месец не е хубаво да се правят,за да може да се въстановят тъканите и кожата да залепне добре.Не знам дали е вярно но аз съм суеверна пък има и логика..
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th August 2009, 09:52
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sisa_69
И при двата вида има вероятност да се получат неравности, ако е некадърен хирурга.Макар да обясняват, че при аспирационната е по голяма вероятноста,защото хирурга разбива мастните депа но моя случай показва че не е вярно.
Дотук съм съгласна. Моето мнение по отношение на масажите и целулита е друго - масажите са не просто необходими, а задължителни след втория месец, особено ако има неравности
В подкрепа на твърдението си - в тази статия също има някои полезни нещица, които е хубаво да се вземат под внимание.
http://otslabvane.us/%D1%80%D0%B8%D1...F%D1%80%D0%B8/
За целулита пък - още по-невъзможно да изчезне, напротив даже - вероятността да се увеличи е съвсем реална. Няма крем, лосион, лазерно лечение или масаж, който да премахва целулита дълготрайно. Липосукцията също не може да го премахне. Напротив, в области където кожата е по-малко еластична прекомерното отстраняване на повърхностни мазнини може да задълбочи появата му.
Ето и по тази тема:
http://otslabvane.us/%d0%b8%d0%bd%d1...a%d1%86%d0%b8/
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th August 2009, 09:59
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Още нещо - може да има случаи, в които да има основания дасе мисли, че целулитът е изчезнал след липосукцията, но няма медицинска обосновка за това. Поради това - по-добре е да не се разчита на нещо, което се е случило при един или двама души и е изключение от правилото, а да се взима под внимание общата картинка, за да няма разочаровани после. Говоря специално за целулита.
Ето тук има богата база данни за липосукцията - повече, отколкото би ни се искало даже да знаем за нея
http://otslabvane.us/category/esteti...dicina/page/2/
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th August 2009, 16:19
sisa_69 sisa_69 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Затова казах,че не съм сигурна за масажите а като се стигне до това да се получат неравности няма да помогнат никакви масажи. Това ще рече че хирурга не си е свържил работата както трябва ,всеки добър хирург знае как и колко мазнина трябва да източи за да не се получат дупки.А що се отнася за думата има логика (отлепване на кожата) изхождам от тава,че няма уважаваш себе си хирург който да се съгласявал на реоперация преди да зазравеят тъканите напълно най-малко 6 месеца казват.Знам само за един,сигорно се сещаш кой е Гуен ти също го познаваш като човек е прекрасен но като хирург не мога да кажа същото.Моник като реши най-добре ще бъде да се допита и послуша хирурга си.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th August 2009, 16:31
sisa_69 sisa_69 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Дами извинявам се за правописа моля да се чете (заздравеят и сигурно )
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th August 2009, 17:34
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sisa_69
Затова казах,че не съм сигурна за масажите а като се стигне до това да се получат неравности няма да помогнат никакви масажи.
Дай боже да няма неравности, но стигне ли се дотам - тогава идва ред на масажите. И помагат - лимфният дренаж и LPG помагат точно при неравности.

Цитирай:
Първоначално написано от sisa_69
няма уважаваш себе си хирург който да се съгласявал на реоперация преди да зазравеят тъканите напълно най-малко 6 месеца казват.
? Кой казва?

Цитирай:
Първоначално написано от sisa_69
Знам само за един,сигорно се сещаш кой е Гуен ти също го познаваш като човек е прекрасен но като хирург не мога да кажа същото.
Не обичам да раздавам квалификации кой е добър и кой не като хирург, като човек пък - съвсем Предпочитам резултатите да "говорят" за някого - независимо добри или лоши.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th August 2009, 21:41
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

http://celulit.eu/%D1%85%D1%83%D0%B1...0%D1%82%D0%B0/



Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Разликамеждуултразвуковаобикновеналипосукция
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:09.