IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #491  
Стар 7th January 2011, 20:52
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Циркониевият имплант с какво е по-добър от титаниевия и колко струва в БГ?
Отговори с цитат
  #492  
Стар 7th January 2011, 21:30
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dasy
Аз пък хич не се сетих,че ти и в чужбина живееш и може там да са ти го поставяли,а там стандартите са други,така че не трябва да съм учудена. Мислех, че за БГ става въпрос и затова, извинявам се.
Напротив импланта си го сложих в БГ
Явор е прав Имплант и циркониева корона струват 1500 евро ,но надстройката също е от бял материал и 150 евро се доплащат да това .Не съжелявам и за минута ,ако ми видите времения зъб ще разберете защо платих такава цена.Като знам предишните ми временни зъби какви бяха и как ми падаха беше кошмар 3 месеца.Сега никой не може да различи кой ми е временния зъб и кои са ми постоянните ..разлика няма..дано само да нямам проблеми за напред
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #493  
Стар 7th January 2011, 21:34
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bril
Циркониевият имплант с какво е по-добър от титаниевия и колко струва в БГ?
Зависи къде и при кого си го слагаш ...Има цени от 1500 лв до 2000 евро..
Но за 1500 лв си ходиш без временен зъб и със стърчащ метал от устата
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #494  
Стар 7th January 2011, 21:57
Dasy Dasy не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Sofia
Мнения: 976
По подразбиране

Еее, щом е за импланта, надстройка и короната тази цена, нормална е, съгласна съм. аз на първо четене си помислих,че е само за импланта и поставянето му. Моите 2 импланта са за 7-ми долен зъб и също съм си ходила с временен зъб и не са ми стърчали в устата железа
Томи, важно е да си доволна и да ти е готино зъбчето.
__________________
"Всяка минута,в която си ядосан,губиш 60 секунди щастие" - Емерсън
Отговори с цитат
  #495  
Стар 7th January 2011, 22:30
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dasy
Еее, щом е за импланта, надстройка и короната тази цена, нормална е, съгласна съм. аз на първо четене си помислих,че е само за импланта и поставянето му. Моите 2 импланта са за 7-ми долен зъб и също съм си ходила с временен зъб и не са ми стърчали в устата железа
Томи, важно е да си доволна и да ти е готино зъбчето.
За 1500лв това ми предложиха
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #496  
Стар 8th January 2011, 02:11
nadin33 nadin33 не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 1
По подразбиране

здравейте!дано съм улучила темата.най-накрая попаднах на зъболекар от който не се страхувам и реших да сложа ред в устата си имах 2 извадени кътника и вчера ми извадиха и трети.с течение на времето на горния ред зъбите ми се разместиха.от предложените ми варианти се спрях на циркониеви корони за обличане на предни горни зъби като на мястото на лисващите 2 кътника горе вдясно ще пуснат мост от същият материал.само там нямам пораснал мъдрец.става въпрос за общо 8 горни зъба.това ще даде ли достатъчна устоичивост на моста.много често срещам теми за импланти на зъб.кой вариант е по-добър.и ако може да попитам също-предложената ми цена от 800 лв на корона нормална ли е?последния въпрос го задавам защото от няколко дни доста се ровя по темата и май никъде не видях толкова висока цена.благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #497  
Стар 8th January 2011, 11:13
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

За това,дали ще е стабилно никой няма как да ви каже ,без да види поне рентгенова снимка,а така също и каква е ситуацията във въпросната уста ....
Колкото до цената за циркониева корона,това е нормалната й цена...около 800лв на корона.
Отговори с цитат
  #498  
Стар 8th January 2011, 11:19
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bril
Циркониевият имплант с какво е по-добър от титаниевия и колко струва в БГ?
Циркониевият имплант е доста по-здрав от титаниевия и това може да е от полза в такива случаи,в които няма място за определен размер имплант ,да речем 5мм-тров ,а иде реч за зона с високо натоварване и ако там се постави 3,5 милиметров титаниев имплант ,вероятно е той да се счупи.Ако се постави циркониев обаче ,това няма да стане
Колкото до титаниевите абатмънти (надстройки) ,те се ползват точно в такива случаи ,като Тhomi ,когато се търси висока естетика и отгоре ще се поставя или циркониева или порцеланова коронка.
Отговори с цитат
  #499  
Стар 8th January 2011, 19:59
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Не съм се решила още,но имам нужда от поне 2 импланта.Проблема ми обаче е,че съм с ниски синуси.Има ли възможност при това положение?
Отговори с цитат
  #500  
Стар 8th January 2011, 23:38
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами....принципно има начини и това да се корегира чрез открит или закрит синус лифтинг.Това е манипулация,при която дъното(пода) на синуса се повдига и се създава вертикално място за импланта/ите .
зависи обаче колко мм са необходими.Често се прави успоредно с поставянето на имплантите и не изисква повторна операция за тях.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:53.