IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th November 2008, 16:30
milinkoto milinkoto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 16
По подразбиране СТРАХ ОТ ИГЛИ

Здравейте, сигурна на една част от вас темата ще ви се стори смешна, но аз имам направо побъркващ страх от игли Толкова ме е шубе, че откакто започна да зависи от мен пропуснах всички възможни имунизации и взимане на кръв за контролните-годишни прегледи. Знам, че е глупаво и безотговорно, но е по-силно от мен. Лошото е, че след една седмица ми предстои изследване, което се прави под пълна упойка и аз се треса от ужас как ще ме бодат Моля ви, ако някой знае как да се избавя от тази фобия да ми каже. Или поне ми кажете страшно ли е слагането на абокат.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th November 2008, 16:46
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране

И аз имах подобен проблем, но страх по-скоро от венозни интервенции заради психическо травмиране в детството.Преодолях го с позитивно настройване и мислене, като минеш през няколо такива манипулации вече не те е страх!За абоката какво да ти кажа, не боли както не боли и инжекцията и взимането на кръв, това е смешна болка сравнено с операция или раждане!Просто мисли ,настрой си мислнето ,че си голямо момиче и няма страшно!
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th November 2008, 16:47
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Слагането на абокат е много гадно,няма какво да се лъжем.НО,аз също имам побъркващ страх от игли.Толкова голям,че са ми избивали два херпеса едновременно при вида на игла,която щяха да забиват в мен.Пиша ти това,за да ти дам кураж,да мислиш за нещо друго,да не се оставяш на страха си,защото явно ти се налага и трябва да го преодолееш.Безотговорно е наистина да пропускаш прегледи,защото ненавременното диагностициране ще те доведе до много повече игли
__________________
Получавам сигнали от кораба Майка ...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th November 2008, 16:49
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Инка,това с абоката и лъженето не го казах заради твоето твърдение,че не боли.Написах го преди да видя какво ти си писала
__________________
Получавам сигнали от кораба Майка ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th November 2008, 16:53
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от princesavm
Инка,това с абоката и лъженето не го казах заради твоето твърдение,че не боли.Написах го преди да видя какво ти си писала
Всеки си има мнение не се притеснявай , но все пак това е едно пробождане на кожата ,не е кой знае каква болка, за мен главоболието е по-гадно примерно.Всичко е на психическа основа и най-вече там трябва да се елиминира страха и притеснението!!!
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th November 2008, 17:00
milinkoto milinkoto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 16
По подразбиране

инка и моя страх е точно от венозни интервенции и е зароден в детството. Иначе като тинейджърка си пробих още три дупки на ушите и мерак за тато имам и изобщо не ме е страх от този вид игли. Но от взимане на кръв ме е страх ужасно, а знам, че не боли. Последния път когато ми взимаха кръв се държах като напълно луда и постоянно си дърпах ръката при това съвсем неконтролируемо. После се извинявах на лаборантката, то добре, че беше мило момиче
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th November 2008, 17:01
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Съгласна съм,но в крайна сметка хората затова имат страхове,защото не могат да се преборят с тях.Но аз исках да кажа на Милинкото,че дори и да имаш такъв страх,стискаш зъби,изтрайваш процедурата и готово.В крайна сметка от това не се умира.Аз съм със същия страх,даже съм припадала след като са ми взимали кръв,от страх,но никога не бих си застрашила здравето,само и само да не ме бодат.
__________________
Получавам сигнали от кораба Майка ...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th November 2008, 17:11
milinkoto milinkoto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 16
По подразбиране

защото въпреки страха си си смела. Знам, че няма начин и че рано или късно щеше да ми се наложи да ме боцкат. Сега и аз съм с огромен херпис защото си провеждам мазохистична терапия-всяка вечер преди да заспя си представям как ми взимат кръв и как ми слагат абокат
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th November 2008, 17:21
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Ох,милата.Ми който каквото и да ти казва,ще трябва да си го изтърпиш. Но просто не позволявай да застрашаваш здравето си,заради този страх.Неприятно е,гадно е,но минава.Стискам ти палци!
__________________
Получавам сигнали от кораба Майка ...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th November 2008, 17:34
blueeye83 blueeye83 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 142
По подразбиране

И аз имам подобен страх,и при мен си е доста сериозен .Още от малка в училище като трябваше да ни правят имунизации,исках някъде да се скрия или да избягам .На мен след около месец ми предстои операция и тази част с дупченето най-ме притеснява.
Мисля,че този страх е по-скоро на психическа основа.Аз веднъж само като се зачетох нещо за взимане на кръв и ми стана лошо.А на мен са ми вземали кръв само от пръстта и когато ходих за изследвания пак ми беше причерняло,имах чувството,че ще припадна,и то не,защото е имало някаква болка,а от някакво внушение.Явно просто човек трябва да се настрои по-положително,да не мисли,че му предстои нещо кой знае какво и всичко ще е наред.Аз напр.на зъболекар като съм ходила съм изпитвала по-голяма болка,отколкото от една игла,но не ми е ставало лошо именно,защото нямам такава нагласа спрямо зъболекара.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СТРАХОТИГЛИ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:14.