IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 31st October 2008, 14:41
_bebo_ _bebo_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: там някъде
Мнения: 8
По подразбиране

Здравейте Мои приятели миналата година си направиха такава ваксина и имаше същия обратен ефект аз не съм си правила и не съм боледувала.. и личната ми каза,че има обратен ефект
__________________
Lost in a dream... [h]
Отговори с цитат
  #12  
Стар 2nd November 2008, 12:36
Аватара на 4inthemorning
4inthemorning 4inthemorning не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 161
По подразбиране

При противогрипните ваксини няма черно и бяло.. Понякога са наистина необходими, но трябва да се прецени кога. Ако се чувствате здрави и бодри и пращящи от енергия, не виждам защо да се слага - организмът е силен и ще се справи сам ако нещо му се лепне
Ако пък човек се чувства постоянно отпаднал, с месеци все му е замотано, защо пък да не помогне на организма си да си изгради имунитет.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 2nd November 2008, 15:36
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Точно защото ако човекът е толкова отпаднал, действието ще е обратно Дори помня как една такава ваксина прецака Дафовска за едно състезание - тя си би ваксина, за да не се разболява и от нея се разболя.

Просто по-добре да се поддържаме здрави, да приемаме натурално повечето наобходими витамини и минерали, да си даваме почивка (а и най-важното - да не се возим в рейсовете, пълни с хора без елементарна здравна култура ), а в почивката влиза и пълноценният сън.

И здравната политика и културата на народа са на много ниско ниво, всяка година може да се разболяват хиляди по-малко хора, тъй като грипа е най-лесен разпространение, по въздушно-капков път, но болните хора, освен ако не са на легло, винаги продължават да работят - в сегашните условия не могат да си позволят да спрат. Да не говорим, че болни деца ходят на училище и дори по-страшното за мен - болни учителки и това не им прави впечатление. А училището и градския транспорт са просто развъдници на гриповете.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #14  
Стар 2nd November 2008, 22:02
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Аз също не бих си сложила такава ваксина защото понякога има и обратен ефект не се отърваваш от болести..
По дабре да се храня със плодове или някакви обикновенни витамини.
На детето си също не слагам ваксина..
Отговори с цитат
  #15  
Стар 3rd November 2008, 22:42
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sibi
Веднъж съм си правила противогрипна ваксина и не повторих. Все едно имаше точно обратния ефект

И аз така, и нямам и намерение да повтарям
Здрава, права мацка, за какво ми е ?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 3rd November 2008, 22:56
Аватара на Melviva
Melviva Melviva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: BG
Мнения: 36
По подразбиране

И аз не съм си слагала противогрипна ваксина, а и не бих сложила на децата си...Плодове,зеленчуци,няко допълнителен витамин и това е... Племенника ми преди години пиеше Респивакс на таблетки,все болно беше това дете...
__________________
Щастието не е крайна спирка.То е начин на пътуване!...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 4th November 2008, 08:43
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Аз пък съм си слагала и на мен и на детето си.Изобщо не ни се отрази негативно-напротив...................... Но само да кажа,че ние по-принцип не сме болнави...............
Отговори с цитат
  #18  
Стар 20th December 2008, 01:45
Venice_12 Venice_12 не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 12
По подразбиране

Инфлувак и Ваксигрип са еднакво добри.

Тези ваксини предпазват само от грип, по-точно от три негови щама (очакваните през сезона).

Противогрипните ваксини НЕ предпазват от настинки, хреми, "летен грип" и грипоподобни вируси. Не засилват слабия имунитет. Те предпазват единствено от грип. Грипът е заболяване, което може в някои случаи да протече тежко, да даде усложнения, да увреди някои органи. Много е важно ваксината да е била непрекъснато съхранявана при температура 2-8 градуса, за да бъде ефективна.

Наскоро на моя приятелка баща й - сравнително здрав 60-ина годишен мъж - си замина доста неочаквано от усложненията на един лошо развил се грип. Те у тях тогава не се ваксинираха, защото съседката им била казала, че всички ваксини били вредни. В случая, човекът си е заминал, за него по-вредно от това няма.

В някои страни официално се препоръчва ваксинация от грип на всички под 18 и над 60 год, както и на тези с хронични заболявания или в контакт с много хора. Един заразен, който гордо кара грипа си "на крака" може да зарази десетки други хора около себе си в обществения транспорт, на работа, в асансьора, в магазина, навсякъде. Децата, които отиват заразени на училище или в детската градина заразяват други деца около себе си, а те пък заразяват родителите си. Затова ваксинирането е важно, не само заради самия човек, но и заради другите около него.

Фармацевтичните компании печелят повече от разболелите се от грип, отколкото от далите пари за по един Инфлувак. Противогрипните ваксини са благодат за човечеството, но пък от друга страна погледнато, Земята и без това е пренаселена...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 24th December 2008, 10:29
danas danas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 1 124
По подразбиране

след слагане на ваксината,задължително трябва да се пазите от настинка първите 2 седмици,след това организма е защитен вече от вируси.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd January 2009, 19:27
vesence1 vesence1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Добри ваксини няма.В днешно време вече има много информация за вредата от ваксините.
Никога не бих ваксинирала нито себе си нито детето си.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Противогрипнаваксина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:39.