IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th January 2009, 18:52
ro_ni_ka ro_ni_ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: Sofiq
Мнения: 372
По подразбиране Синдром на Хашимото!!!

Здравейте, след преглед на ехограф лекарите се съмняват за наличието на заболяване известно като Синдром на Хашимото, предстоят ми изследвания, но докато ги направя и излезнат резултатите ми е супер притеснено. Има ли някой с тази диагноза, за да сподели опит и симптоматика... Благодаря на всички, които решат да пишат. Ако ви е по-удобно пишете на скайп-ronika_ronika.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th January 2009, 00:25
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Една приятелка има такъв синдром. Не съм я разпитвала какви лекарства пие и дали въобще пие . Само знам че вследствие на този синдром напълня доста. Скоро ще се чуя с нея и ще поразпитам. Сега доста отслабна в следствие на хранителен режим - върна си предишните килограми. Ще разпитам за симптоматиката и евентуалното лечение и ще ти пиша.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th January 2009, 09:43
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Да, леля ми я диагностицираха със същото преди време. Лечението е само медикаментозно, много е дълго - лекува се поне 1-2 години с непрекъснато вземане на хапчета, но все пак едва ли всички случаи са напълно идентични, така че може и по-бързо възстановяване. Всъщност не съм я питала дали още пие нещо или е спряла с лекарствата. Иначе в момента се чувства и изглежда много добре, така че изобщо да не се тревожиш ... :P :P :P
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th January 2009, 11:57
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Тироидит на Хашимото - собствените левкоцити изработват антитела, атакуващи клетките в щитовидната жлеза. В първия етап от заболяването има свръхфункция на щитовидната жлеза, във втория етап - подтисната функция. Лечението е медикаментозно и постоянно.
Не бързай да се притесняваш - диагнозата не може да бъде поставена само с ехографско изследване! Необходими са и кръвни тестове, назначени от ендокринолог (който после трябва да ги разчете), въз основа на всичко се прави комплексно заключение .
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th January 2009, 13:14
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Ronika , аз съм с такова заболяване. установиха го ендокринолог, изследване на хормони и ехограф, след като тръгнах по доктори заради наконтролируемото ми напълняване. какво ли не направих за да отслабна, но с малък и краткотраен ефект.
има много информация в нет-а за него. автоимунно заболяване е, страда се от него, но не се умира, или съвсем ако вървиш срещу себе си можеш да се докараш до лош край. следвай съветите на лекарите и в никакъв случай не предприемай самолечение.
обикновенно, като изпаднеш в "беда" се намират много съветвачи.
и моят съвет е-не предприемай самолечение. това е автоимунно заболяване. всяко подсилване на организма с лекарства или имуностимулатори бавно ще те убиват, ще се чувстваш зле, без да има реална видима примина за това, а всъщност твоят организъм ще върви срещу себе си, затова ако пиеш витамини, хранителни добавки, не дай си Боже водорасли - СПРИ! Слушай лекарите. Ако това се потвърди (диагнозата де), да знаеш - тя е до гроб!, но няма да те вкара в гроба. Тази диагноза не е присъда, с нея се живее и то качествен живот, стига да решиш, че искаш.
Стикам ти палци да се размине с подозренията, но ако се окаже вярна... не се предавай!
За мен беше голям шок, като ми установиха диагнозата, но като започнах да се възстановявам от кризата, мога да кажа, че сега съм радостна, че разбраха какво ми е. Чувствам се добре и даже мога да кажа, че полека започнах да свалям натрупаното като маса (не говоря за новогодишното освинване, което направих)
Успех ти желая! и много здраве!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th January 2009, 13:16
ro_ni_ka ro_ni_ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: Sofiq
Мнения: 372
По подразбиране

Благодаря ви за бързите отзиви!!! И аз прочетох доста неща и посъбрах информация. Моя приятелка е с този синдром от 10 години...леко закръглена и на медикаментозно лечение завинаги ще е...Звучи страховито и се надявам да не се потвърди от изследванията ми, но... Имам доста симптоми от изброените...умора, разсеяност, изпотяване , депресивност, безсъние, лесна раздразнителност... След 20 щ си правя изследвания и ще пиша за резултати и за инфорнмация относно заболяването.
Много позитивно мислене и добро настроение желая на всики вас!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СиндромнаХашимото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:14.