IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1131  
Стар 10th November 2010, 09:09
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Здравната каса има клинична пътека "Ринопластика", така че нещата са съвсем законни Клиничните пътеки за изкривена носна преграда и разните функционални нарушения са други.
Отговори с цитат
  #1132  
Стар 10th November 2010, 09:55
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

В такъв случай, наистина няма проблем.
Отговори с цитат
  #1133  
Стар 10th November 2010, 10:05
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Само да попитам кой е номера на клиничната пътека Ринопластика (чисто естетическа)? Аз намирам само за рино при изкривена носна преграда.
Отговори с цитат
  #1134  
Стар 10th November 2010, 15:11
Аватара на mariq78
mariq78 mariq78 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 491
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vera Slovic
Само да попитам кой е номера на клиничната пътека Ринопластика (чисто естетическа)? Аз намирам само за рино при изкривена носна преграда.
http://www.doctorbg.com/page.php?id=2349
Отговори с цитат
  #1135  
Стар 10th November 2010, 15:19
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от "mariq78 [url
http://www.doctorbg.com/page.php?id=2349[/url]
124 е функционална ринипластика (за напушения в дишането, следствие на изкривена носна преграда).

Аз питах за номера на клиничната пътека, по която се прави рино, без да имаш нарушения в дишането, а защото просто формата на носа не ти харесва (т.е. рино по естетически съображения).
Отговори с цитат
  #1136  
Стар 10th November 2010, 15:23
Аватара на mariq78
mariq78 mariq78 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 491
По подразбиране

Дали изобщо има такава? Или само за инвалиди, слединсултни или диабетици с тежка форма?
Отговори с цитат
  #1137  
Стар 10th November 2010, 15:36
Ultra Ultra не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Home
Мнения: 63
По подразбиране

Мисля, че няма такава клинична пътека само за естетическа корекция. Това не се покрива от здравната каса, а само изкривените прегради, т.е. когато е налице здравословен проблем, а не естетически. Затова при доц. Джамбазов операцията, която минава през здравната каса е 950 лв., а когато това не е възможно се заплаща всичко от пациента в размер на 1500 лв.
__________________
Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me...
Отговори с цитат
  #1138  
Стар 10th November 2010, 15:44
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

И аз така мисля, че само естетическа коренция не би трябвало да се покрива от касата.

Но цената от 1500 без НЗОК е много добра, имайки предвид колко много са доволните от доцента. Т.е. имаме едно супер съотношение цена-качество.

Все пак, ако грешим и има такава пътека, нека някой сподели. Ще е от полза за всички.
Отговори с цитат
  #1139  
Стар 10th November 2010, 16:56
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Еее, чак пък САМО по естетически причини здравната каса не би покривала тази процедура. Но вероятно хората с напълно права носна преграда например са единици...както и с напълно симетричен нос. При добро желание всеки може да се впише в изискванията. Пък ако толкова няма късмет, ще си плати пълната сума. То аз се вписвах в почти всички изисквания - крива преграда, крив нос и какво ли не, но пак си платих цялата сума. Не че съжалявам, при доцента си струва.
Отговори с цитат
  #1140  
Стар 10th November 2010, 18:17
ангелче ангелче не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 241
По подразбиране

Притененията ми са , че мога да отделя най много около 1200 лв. и съм от много далечен град , така че консултацията ми ще бъде най рано ден преди операцията но по телефона няма как да говорим за пари най малко , преди да сме определили състоянието ми и ме е страх да не е окаже , че не мога да мина по здравна каса и да бия път напразно ... а намирането на останалата сума и непосилно за мен ! Чакам съвети !
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
img


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикапридоцДжамбазовІІчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:21.