IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 23rd March 2009, 08:36
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране

В книгата, която четох беше обяснено и как да се развие интуицията ни до такава степен, че да е безгрешна. Проблемът е, че не се вслушваме в самите нас и какво искаме, а се забиваме в сивото ежедневие. Дори да е гледан филма, не е казано, че се прилага на практика и за това в повечето случаи не се получават нещата Аз съм доволна, че имам някакъв напредък до сега и дай боже да стигна до края

Тъй чеее не всичко опира само до филма..има много по-подробен материал за всичко
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #22  
Стар 23rd March 2009, 10:20
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lqlqlqlq
Филмът е само извадка. Преди 3 месеца някъде си купих книгата на Джон Кехоу и там е обяснено на съвсем разбираем език как подсъзнанието може да прави чудеса. Как можем да да се лекуваме от болести, ние самите да се променяме и усъвършенстваме. Аз лично вярвам наистина в тези неща, защото несъзнанието съм ги правила и сега като се върна назад го разбирам. Филмът не е тъп и "типично по американски". Обяснено е за обикновените хора, даже и деца ще го разберат...то остана и с научни термини да се борави. Голяма част от населението живо се интересува от материалното си благо и за това са го представили именно това. Ако филма беше за духовното ни развитие нямаше да има такъв успех Освен това не са казали, че днес искаш 1 милион в пощенската кутия, щракваш с пръсти и те са там. Обеснили са как чрез правилно мислене ти идват изневиделица идеите и с труд разбира се идват и парите след това.
Защо си мислиш, че не одобряваме филма, защото не сме го разбрали И книгата си купих и я прочетох. Не ми харесва слепия фанатизъм, иначе съм съгласна, че от вечно мрънкане и оплакване полза няма, струва си да се опита да се мисли позитивно, ако не заради милионите, то поне, за да се чувстваш по-добре
В този ред на мисли вижте до къде стигна царя с позитивно мислене, що нещо земя си върна човека
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #23  
Стар 23rd March 2009, 12:16
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от natalei
Защо си мислиш, че не одобряваме филма, защото не сме го разбрали
Не го мисля Аз лично за мен си знам в какво да вярвам и нямам проблем с хората, които не са с моите възгледи. Всеки има правото да вярва в каквото му душа иска
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23rd March 2009, 21:17
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

За тези, които имат желание да търсят себе си препоръчвам един подобен (но с доста с по-обширен и научен поглед върху темата) филм:
WHAT THE BLEEP DO WE KNOW? (не зная как се казва на Бг и дали има субтитри, надявам се, че е така)
Това, което не ми харесва в "The sicret" е намесата на парите в идеята за "щастието".... Личното ми мнение е, че акцентът върху финансовото благополучие е това, което убива щастието........
Говоря от личен опит
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23rd March 2009, 21:44
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Личното ми мнение е, че акцентът върху финансовото благополучие е това, което убива щастието........
Опааа
Това може да е мнение на финансово обезпечен човек. малцина са тези, които нямат средства и намират това за добре и са щастливи. За съжаление вече няма как да се измъкнем от примката на парите. Колкото по-малко количество от тях имаш, толкова по-нещастен, несигурен и обезверен се чувстваш. трудно имаш воля да мислиш позитивно...
Разбира се, ако пък са прекалено много, човек се променя и то не към по-добро... но това е друга тема

А ако имаш предвид, че щастието се помрачава, когато се мисли само за пари и се вманиачава човек в тази насока, съм съгласна с теб. Но то това си важи в пълна сила за всяко едно вманиачаване Или акцентиране
Отговори с цитат
  #26  
Стар 23rd March 2009, 22:37
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Eха, айде бе, мацка, къде се загуби?! Липсваааааааааааш........
По темата: имам предвид, че щастието няма нищо общо с парите. Това си е вътрешно усещане.
Относно твоето предположение: да, финансово обезпечена съм. Но никога не съм се чувствала щастлива точно от това...
Била съм много по-щастлива, когато нямах един лев в джоба си... Преминах по-голямата част от живота си в търсене на тази обезпеченост, но тя не ме направи по-щастлива, напротив... Сега си давам сметка, че нямам дори и един положителен спомен от периода на "печеленето" на парите. Все едно не съм живяла....няма нищо, което си заслужава да бъде разказано или запомнено, само работа, работа и работа... И едно огромно "самочувствие" от тази моя "способност"... Като емоции мога само да кажа, че бях на нулево равнище, оценявах хората само по тяхната способност да печелят пари, уравнявайки ги спрямо моите грешни понятия за ценности...
Грешка, огромна грешка....
Днес печеля в пъти по-малко, но това, което имам е ВРЕМЕТО... Ако човек намери време, за да се посвети на търсенето на безбройните отговори за хилядите въпроси, които го измъчват... само тогава може да се почувства щастлив.
Според мен единственото нещо, което носи истинско щастие на душата е ОТКРИТИЕТО... Никога не съм била толкова щастлива, колкото сега, когато всеки ден откривам по един отговор на всеки въпрос, който си задавам.
Времето е истинското щастие за мен... Когато човек осъзнае това, тогава започва да живее един пълноценен живот
Баси, пак се разфилософствах...сори...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #27  
Стар 24th March 2009, 00:54
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Именно - разполагаш с време... за да правиш това, което те кара да си щастлива. Но освен времето, разполагаш и с достатъчно средства, за да не останеш гладна и спокойно да се впуснеш в тръсенето... Аз имах предвид милионите хора, които нямат време, защото изкарват насъщния, не защото са алчни.
Хихи, какво си се разфилософствала толкова късно (аз поне съм на работа - хахаххах)
И ти липсваш
Отговори с цитат
  #28  
Стар 24th March 2009, 10:33
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Напълно споделям мнението на Ем Джи, аз лично искам да имам достатъчно пари, за да мога да правя това, което обичам (т.е. да разполагам с времето си) и мисля, че това би ме направило истински щастлива. Да седя тук и да изкарвам 'насъщния' за мен си е загуба на това ценно време. Ник, времето прекарано в печеленето на тези пари няма как да е свързано с хубави емоции, защото е безвъзвратно загубено за нещата, които са ти на сърце. Най-щастливи са хората, които си изкарват хляба с това, което обичат, но за съжаление са и най-малко
Съжалявам за
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #29  
Стар 26th March 2009, 22:03
Шаро Шаро не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: на пътя
Мнения: 724
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
По темата: имам предвид, че щастието няма нищо общо с парите. Това си е вътрешно усещане.
Относно твоето предположение: да, финансово обезпечена съм. Но никога не съм се чувствала щастлива точно от това...
Била съм много по-щастлива, когато нямах един лев в джоба си... Преминах по-голямата част от живота си в търсене на тази обезпеченост, но тя не ме направи по-щастлива, напротив... Сега си давам сметка, че нямам дори и един положителен спомен от периода на "печеленето" на парите. Все едно не съм живяла....няма нищо, което си заслужава да бъде разказано или запомнено, само работа, работа и работа... И едно огромно "самочувствие" от тази моя "способност"... Като емоции мога само да кажа, че бях на нулево равнище, оценявах хората само по тяхната способност да печелят пари, уравнявайки ги спрямо моите грешни понятия за ценности...
Грешка, огромна грешка....
Днес печеля в пъти по-малко, но това, което имам е ВРЕМЕТО... Ако човек намери време, за да се посвети на търсенето на безбройните отговори за хилядите въпроси, които го измъчват... само тогава може да се почувства щастлив.
Според мен единственото нещо, което носи истинско щастие на душата е ОТКРИТИЕТО... Никога не съм била толкова щастлива, колкото сега, когато всеки ден откривам по един отговор на всеки въпрос, който си задавам.
Времето е истинското щастие за мен... Когато човек осъзнае това, тогава започва да живее един пълноценен живот
Баси, пак се разфилософствах...сори...
Ти определено си зарибена. Звучиш като оратор от филма.
По темата. С някои от нещата във филма съм съгласен, а с други не. Съгласен съм с това, че позитивното мислене е за предпочитане. По-добре да мислиш за това какво можеш да направиш и как да го направиш, и да вярваш в успеха, отколкто да ти се въртят в главата изрази от сорта: не мога, не бива, ще стане по-зле и т.н.
От друга страна не съм съгласен, че парите ще паднат от небето, както се опитваше да обясни един, дето разправяше как почнали да му пращат чекове по пощата. Що не каза кой му праща и защо? Тогава щеше да стане ясно, че парите не са му паднали от небето, а някой му плаща за нещо. Този дето е забогатял от книгите си, ясно. Той поне си обясни откъде идва имането му. Аз даже четох една от книгите му, но не съм я купувал, така че аз не съм виновник за забогатяването му.
Направи ми впечатление един момент, когато ппредвидливо казаха, че е по-добре да се доверим на медицината, отколкото да разчитаме на ТАЙНАТА.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 27th March 2009, 10:35
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шаро
Ти определено си зарибена. Звучиш като оратор от филма.
Винаги звуча като оратор
Иначе май някъде по-горе казах, че филмът не ми е харесал особено, специално фактът, че се говори за пари в него.
Иначе с идеята за "позитивното" мислене съм съгласна, но според мен то изобщо не води автоматично към решаването на проблемите, както е представено във филма.
Позитивното мислене е мисленето, което ни води към най-правилния начин да видим проблема в неговото същество и оттам да търсим (сами!) най-правилното решение.
Забелязали ли сте, че тези, които мислят "негативно" нищо не правят, за да решат даден проблем, а само се оплакват?
В този смисъл всичко зависи от действието, от нещата, които правим, за да се справим с дадена ситуация. Разбира се, преди да се стигне до действие, се преминава през различни етапи (както казва Слънчислава), основният от които е "идеята" за най-правилното действие.
"Негативното" мислене е присъщо на хората, които, след като опишат ситуацията, в която се намират, завършват с думите: "Еми то не зависи от мен, нищо не може да се направи по въпроса, така ми е било писано..." С две думи си намират извинение и не са готови да поемат отговорност върху себе си.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Филмаsecretгрешнотълкуване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:11.