IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1371  
Стар 27th October 2010, 10:49
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1
Ако е удобно, може ли да ми кажете какво е положението при кръвна група 0 +
Удобно е,удобно е :P Ето това намерих за нулевата кръвна група-месоядци :

Препоръки за хора с кръвна група 0
Хората от тази група обичат динамичните спортове, силовите тренировки, постоянното движение. Застоят ги изнервя, затова те не скучаят.

1. Положително действащи храни:
червени меса от птици и други животни
всички видове риба
зеленчуци - домати, краставици, пиперки, броколи, зелен и зрял боб, грах, бамя
плодове – всички видове
ядки – тиквени семки, орехи
зехтин, ленено масло
бира, вино, газирана вода
джинджифил, хмел, липа, магданоз, сминдух, мента и шипка

2. Неутрални храни:
козе сирене, масло, моцарела, соево мляко, соево сирене, фета
яйца-твърдо сварени
ориз, овесени ядки
бадеми, лешници, слънчогледови семки
зеле, карфиол, маслини, гъби печурки

3. Да се избягват:
Мляко-прясно и кисело, прясно сирене
жито, овес, ечемик, царевица
картофи, леща
кашу, фъстъци, шамфъстък, бразилски орехи
индийско орехче, черен и бял пипер, канела, ванилия
оцет – под никаква форма, заменя се винаги с лимонов сок
кафе, концентрирани напитки, кока-кола; черен чай, грузински и китайски чай
сладолед
Да се ограничава употребата на витамин С, А, Е като допълнителен прием. Подходящи са витамини от В-група.
Отговори с цитат
  #1372  
Стар 27th October 2010, 10:58
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Благодаря

Всичко, което обичам, не бива да го ям
Отговори с цитат
  #1373  
Стар 28th October 2010, 09:57
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Здравейте пак, момичета! От началото на тази година до месец май влизах редовно във форума, с ваша помощ и подкрепа бях отслабнала и бях 53 кг, но след това през лятото отидох на бригада в САЩ. Още преди да замина бях към 55 кг, а там качих още много... и сега съм 60. Върнах се на положението, ня което бях преди около година и половина - две. Някои от вас знаят как се чувства една жена в такова положение - старите дънки са ти малки, яд те е, че си допуснала отново да напълнееш толкова много. Та сега, естествено, искам пак да си върна формата. Преди бях отслабнала с Дюкан, но сега ми е мнооого трудно да го спазвам, писнало ми е да ям пилешко месо и кисело мляко ден след ден. Затова ще ям балансирано - с повече въглехидрати като ориз и леща например. Започнах да спортувам редовно (така де, продължих) - 2 пъти седмично на фитнес (днес ще ми е третото ходене) и 3-4 пъти бягане (равномерно бягане за издържливост, тренирам по една програма, чиято цел е да свикна да бягам 10 км без да ми идва много зор). Ще си пускам менютата и ще пиша тук когато мога (нямам интернет постоянно).
Надявам се да приемете пак една мацка без никаква воля, която ше се опита да влезе в правия път. Много поздрави на всички и до скоро от мен!
Отговори с цитат
  #1374  
Стар 28th October 2010, 14:53
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

здрасти
Отговори с цитат
  #1375  
Стар 28th October 2010, 15:02
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
чели ли сте по въпроса за хранене според кръвната група. Аз съм 0+ и от това което прочетох следва да съм месоядка ( това е 100% вярно!) и че за да отслабвам трябва да ограничавам въглехидрати и продукти от краве мляко( също вярно). Но едно е да ги ограничавам, а съвсем друго е да ги изключвам
Аз съм А, групата на вегетарианците. Слава богу, защото никога не съм обичала месо. Пише обаче че от плодовете трябва да приемам само тези които са характерни за географската ширина и да изключа цитрусовите освен грейпфрут и лимон. А от зеленчуците да изключа домати и чушки. За месото съм съгласна, обаче от плодовете и зеленчуците как може такива ограничения
Отговори с цитат
  #1376  
Стар 29th October 2010, 23:08
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

А аз - като В+ трябва да съм на млечни храни.
Ако я спазвам трябва да се върна към бебешко хранене
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1377  
Стар 31st October 2010, 20:49
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

И аз съм 0+ (като Пини), че съм месоядна, месоядна съм, но от млечни и кртофи няма да се откажа за нищо на света Без сиренце (почти няма вид, който да не обичам) и кисело мляко съм за никъде
Че и овесени ядки не трябвало да се ядат... да бе да, аз след 4 лъжици овесени ядки не ям половин ден и се чувствам супер

Попрочетох малко повече за този режим из разни немски сайтове, ами... отричат го като едностранчив и недоказан... тоест може и да е тъй, може и да не е и ако е, май по-скоро е съвпадение
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #1378  
Стар 31st October 2010, 21:18
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Oх и аз харесвам сиренцето, ама не го ям Защото на пазара.. кое е сирене?
Отговори с цитат
  #1379  
Стар 31st October 2010, 21:48
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

и аз не мога да се откажа от млечните продукти, но доколкото прочетох става въпрос само за продукти от краве мляко- овче, козе, биволско са позволени
Има хора, които в действителсност не препработват добре млякото ( например майка ми)- но тя не го и обича - именно заради това
Отговори с цитат
  #1380  
Стар 2nd November 2010, 18:12
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

За да разбереш , дали действа един режим той не бива да е пълен само с любимите ти неща нали , и аз не очаквах че тялото ми възкръсва от млечни храни , но явно е било така. Обожавам пилешко , не ми става зле от него и да припадам , но липсата му ми се отрази много добре . За мен този режим ще си остане правилният , защото има смисъл , той е на принципа кое е полезно и кое не е за кръвта и непосредствено за тялото , а не какво ти се яде и какво не. Нямаме генетично заложени храни в мозъка си с които трябва да се храним , за да сме здрави .
Аз не отслабвам поради друга причина, но когато трябва да отслабна ще карам само на разрешените храни за кръвната ми група.
Ако някой още се чуди прочетете книгата , сбитият преразказ от нета не дава никаква обективна представа. Успех момичета
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетичнаГОВОРИЛНЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:24.