IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 7th February 2007, 11:54
Shnur Shnur не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 96
Изпратете съобщение чрез AIM до Shnur Изпратете съобщение чрез MSN до Shnur Изпратете съобщение чрез Yahoo до Shnur
По подразбиране

Някой ще ми разясни ли как се прави това упражнение със стола (stepups) че не ми стана много ясно.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 7th February 2007, 17:50
Kalenski Kalenski не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 43
По подразбиране

Ако съм разбрал правилно, поставяме единия крак (в случая десния) успореден на пода, след което с цялата си сила се оттласкваме на този крак от стола, колкото може по-високо. Докато сме във въздуха сменяме краката - приземяваме се на десния си крак, а левият остава на стола, след което повтаряме всичко пак, докато застанем в изходна позиция. Това е едно повторение на упражнението.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 7th February 2007, 19:11
Shnur Shnur не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 96
Изпратете съобщение чрез AIM до Shnur Изпратете съобщение чрез MSN до Shnur Изпратете съобщение чрез Yahoo до Shnur
По подразбиране

Всмисъл кракът който е върху стола с него ли се изтласкваме, или кракът който е на земята.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 8th February 2007, 13:28
Kalenski Kalenski не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 43
По подразбиране

С крака на стола, доколкото разбирам. Иначе защо въобще ще го вдигаш, ако ще се тласкаш с този на земята? Така подлагаш вдигнатия крак на голямо натоварване. Програмата е супер, само че се чудя как да я съчетая с останалата част от тренировката
Отговори с цитат
  #15  
Стар 8th February 2007, 14:01
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalenski
Ако съм разбрал правилно, поставяме единия крак (в случая десния) успореден на пода, след което с цялата си сила се оттласкваме на този крак от стола, колкото може по-високо. Докато сме във въздуха сменяме краката - приземяваме се на десния си крак, а левият остава на стола, след което повтаряме всичко пак, докато застанем в изходна позиция. Това е едно повторение на упражнението.
Точно така. А с тази програма е препоръчително да избягвате други натоварващи краката дейности, имайте го предвид.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 8th February 2007, 23:27
Kalenski Kalenski не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 43
По подразбиране

Само да попитам няколко неща:
Burnouts - значи трябва максимално да съм се повдигнал на пръсти
Calf Raises - ако по програма трябва да правя две серии от упражнението, тогава първата на единия крак, втората - на другия. А ако са четири серии, две на единия, две на другия, като редувам краката
Squat Hops - в изходна позиция трябва да застана на пръсти. И след като скоча и се приземя, после преди да скоча пак, не трябва да се изправям, нали?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 9th February 2007, 06:58
kav4o kav4o не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Разград
Мнения: 26
По подразбиране

Здравейте на всички фитнес манияци
За крака вече почти не тренирам заради адски болки в коленете.Преди няколко години,когато ги натоварвах редовно явно не съм бил добре запознат с упражненията и машините които товарят коленете,въпреки че загрявах сериозно.Сега вече дори и не мисля за клекове.Просто внимавайте с тези упражнения
Отговори с цитат
  #18  
Стар 9th February 2007, 12:13
Kalenski Kalenski не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 43
По подразбиране

Да, така е . По принцип преди всяка тренировка трябва да се разгрява добре, а когато става въпрос за коленете това правило важи в пълна сила.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тренировказакрака
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:14.