IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #201  
Стар 6th April 2009, 18:39
Prisun Prisun не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Здравейте! Прочетох този раздел от самото му начало и край...Винаги има какво да се научи от опита на другите и от компетентно мнение на зъболекарите тук...! Благодаря Ви ! Днес бях в зъболекарският кабинет и се прибрах с притеснение у дома...Зъболекарката ми е с дългогодишна практика и съм и се доверила изцяло и все пак ще се радвам да чуя и вас. Правих кариес на мъдрец, (но понеже е с упойка не се усеща къде е нерва) и ако е бил стигнал по-навътре в по късен етап можел да създаде проблеми въпросният мъдрец...Нищо друго не ми остава, освен да се надявам...! Не ми се иска да се подуя като балон заради това...След колко време ще мога да съм сигурна в добрия завършек на тази моя "епопея" ?
Отговори с цитат
  #202  
Стар 6th April 2009, 18:44
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не съм зъболекар, ама знам мнението на голяма част от зъболекарите по този въпрос- епопеята ти ще завърши, когато извадиш въпросния мъдрец
Отговори с цитат
  #203  
Стар 6th April 2009, 18:53
Prisun Prisun не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Хеех , да се надявам тогава, че ще изкара още някоя година това с ваденето струва ми се важи за всички зъби, но е краен вариант...
Отговори с цитат
  #204  
Стар 6th April 2009, 19:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами не знам за останалите зъби, ама мъдреците обикновено винаги са свързани с проблем- я бутат останалите зъби, я още непоказали се, вече са развалени... затова знам, че повечето зъбари предпочитат да ги махнат
Отговори с цитат
  #205  
Стар 6th April 2009, 19:35
Аватара на Т-Е-Д-И
Т-Е-Д-И Т-Е-Д-И не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: На Земята
Мнения: 5 855
Изпратете съобщение чрез Yahoo до Т-Е-Д-И
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Пародонтакс,както Лакалут и Сенсодин са лечебни пасти за зъби.Те могат да се ползват дълго време,но тъй като са лечебни, не мият добре.Затова е хубаво да се редува миенето на зъбите с такава паста,с обикновенна,която съдържа микро частици за по-добър почистващ ефект.
E, виж това не го знаех.А може ли след парадонтакс да мия с друга паста?
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!
Отговори с цитат
  #206  
Стар 7th April 2009, 16:50
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Prisun
Здравейте! Прочетох този раздел от самото му начало и край...Винаги има какво да се научи от опита на другите и от компетентно мнение на зъболекарите тук...! Благодаря Ви ! Днес бях в зъболекарският кабинет и се прибрах с притеснение у дома...Зъболекарката ми е с дългогодишна практика и съм и се доверила изцяло и все пак ще се радвам да чуя и вас. Правих кариес на мъдрец, (но понеже е с упойка не се усеща къде е нерва) и ако е бил стигнал по-навътре в по късен етап можел да създаде проблеми въпросният мъдрец...Нищо друго не ми остава, освен да се надявам...! Не ми се иска да се подуя като балон заради това...След колко време ще мога да съм сигурна в добрия завършек на тази моя "епопея" ?
Здравейте!
Ако е бил кариес,много вероятно е дотам да остане и след като е "пломбиран" вече не се очаква да създава главоболия.
Ако се стигне до пулпит ,вариантите са два...:ако каналите са му проходими,зъбът е перспективен и действително върши дъвкателна функция,тогава се лекуват каналите му и той пак остава там.
другият вариант е да има криви канали, х на брой, да не е в зъбната редица изцяло и да не помага в дъвкателната функция,тогава той подлежи на вадене.
Дори и да е второто,не е нищо страшно.Като чета че му е правен кариес,значи зъбът е поникнал и няма да има никакви подувания и драми ако се извади
Отговори с цитат
  #207  
Стар 7th April 2009, 16:53
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Т-Е-Д-И
Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Пародонтакс,както Лакалут и Сенсодин са лечебни пасти за зъби.Те могат да се ползват дълго време,но тъй като са лечебни, не мият добре.Затова е хубаво да се редува миенето на зъбите с такава паста,с обикновенна,която съдържа микро частици за по-добър почистващ ефект.
E, виж това не го знаех.А може ли след парадонтакс да мия с друга паста?
Може,но е загуба на време Затова следващото миене,например сутринта ,ще бъде с друга паста.
Това много малко хора го знаят,още по-малко го казват на пациентите си ,а го няма и в ТВ рекламите на тези пасти,което не е редно според мен,но...
Отговори с цитат
  #208  
Стар 7th April 2009, 20:47
Аватара на Т-Е-Д-И
Т-Е-Д-И Т-Е-Д-И не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: На Земята
Мнения: 5 855
Изпратете съобщение чрез Yahoo до Т-Е-Д-И
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от Т-Е-Д-И
Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Пародонтакс,както Лакалут и Сенсодин са лечебни пасти за зъби.Те могат да се ползват дълго време,но тъй като са лечебни, не мият добре.Затова е хубаво да се редува миенето на зъбите с такава паста,с обикновенна,която съдържа микро частици за по-добър почистващ ефект.
E, виж това не го знаех.А може ли след парадонтакс да мия с друга паста?
Може,но е загуба на време Затова следващото миене,например сутринта ,ще бъде с друга паста.
Това много малко хора го знаят,още по-малко го казват на пациентите си ,а го няма и в ТВ рекламите на тези пасти,което не е редно според мен,но...
А много ти благодаря Златен си!И честит празник!
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!
Отговори с цитат
  #209  
Стар 11th April 2009, 14:15
Prisun Prisun не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 7
По подразбиране С Благодарност!

Благодаря Ви, Явор! Имах нужда да чуя вашето положително мнение...! От вашите отгвори винаги лъха добронамереност и позитивно настроение...! Поклон и пожелание за хубави и усмихнати дни... Благодаря Ви !!!
Отговори с цитат
  #210  
Стар 12th April 2009, 15:50
Prisun Prisun не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Нека само обич топли твоите очи,
нека слънцето огрява дните ти с лъчи,
здравето да ти е спътник всеки божи ден
и 100 години да празнуваш този имен ден.
Честит Празник Явор!
__________________
Не правете компромиси със себе си...Вие самите сте всичко което имате.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:23.