IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #241  
Стар 30th November 2009, 17:30
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

На нас специално не ни помагнаха шишетата, иначе тези са добри.
Най съм доволна от Лефакса, благославям го.
То по хубаво че не иска шише щото иначе за теб е двойна работа.
Тази гледка на едно сучещо бебче е просто незабравима, всичко давам за тзои момент. Много са милички и невини.
Ако си разранена мажи се с Лансинох. Има още много други аз ги изпобавх всичките.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #242  
Стар 30th November 2009, 17:36
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз днес четох за жълтеницата, както и за храненето на майката при кърмене (особено ме вълнува да не си променям хранителните навици заради кърменето). И с миналата бременност си изчетох четенето, но каточели не се говореше чак толкова за раждането и ненамесата. Сега всички са като сектанти Тогава повече "спорехме" за захранването.

Apo, аз имах едно много тънко живачно термометърче, обаче се счупи. Сега вече тук не продават живачни. За малкия бях купила термометър-биберон (пълна глупост, ама кой да ми каже) и така си стои за играчка. Сега му меря под мишницата с големия живачен и постоянно треперя да не го счупим Ослушвам се за дигитален, който мери точно или тези за ухо (обаче те са от опр.възраст нататък). Доста теми изчетох, ще избера някой, като наближи времето
Коликите може и леко да ви минат. Аз ти писах, и за мен Лефакса беше незаменим - давах го до 3-тия месец. Тези шишета против колики... знам ли, може и да помагат - само повече джуджавки за миене и стерилизиране.
Хи-хи, смях се за хълцането - да, хълцат в корема маймуните. Тя да не би да яде много лакомо сега и да се налапва и с въздух?
Отговори с цитат
  #243  
Стар 30th November 2009, 18:00
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Хълцането е нормално и моите всички хълцаха в корема ужасно много а после пак но само в началото
Сега вече малкия много рядко хълца.
aniK продължавай да се информираш само в твой плюс е
Аз пък никога не съм имала контракции без окситоцин, третия път даже преносих повече от две седмци.
Казвам го щото много хора са против окситоцина но аз без него незнам кога щях да родя. Така че всичко с мярка.
То и много чете понякога те обърква.
Аз чак третия път разбрах какво е едно истински естествено раждане със всичките му екстри.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #244  
Стар 30th November 2009, 18:41
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ооо, и аз така, ако не беше окситоцина, щях да стигна до секцио. И въпреки това продължавам да съм против него по начина, по който се използва много често- слагане по дифолт, със или без истинска нужда, повече за удобство на лекарите, за да се приключи по- бързо, без да се даде шанс на процеса да се развие от самосебе си.
За дигиталните термометри, моя е съвсем обикновен, в сравнение с живачния като сме го пробвали няма като че ли отклонения, ама и да имат, те са много малки, не мисля, че са фатални. Като цяло аз върху тая част отказвам да се задълбочавам- щом може с обикновен термометър, няма да купя специален, да стерилизирам съшо нямам намерение, щото колкото и да му е стерилен още стомаха, вече не ми е в корема и е врема да се привиква да живее в нестерилна среда, не виждам смисъл здраво дете да го гледам като цвете в саксия. Но това естествено е мое мнение, сигурно и стерилизацията си има хубвите страни.
Ани, за яденето позна- не просто лакомо... така се нахвърля, все едно 3 дни ядене не е видяла
Отговори с цитат
  #245  
Стар 30th November 2009, 19:30
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Точно затова е мисля протестът, за ненужните намеси, които си ги има доста.
Аз лично нямам хубави спомени от ражданията си в Бг, най вече от отношението. Първия път като раждах не разбрах какво е това напъни, нямах такива ама се напъвах и като ми скочи една яка докторка на корема, бебето излезе за една секунда. И някак си не умеят като че ли да създадът една нормална и спокойна атмосфера. Сто човека около мен и аз гола и разкрачена. При мен беше така.
Докато сега като раждах и изклчюение на окситоцина, за него нямаше как само че аз го поисках щото вече немах нерви, всичко беше естествено и спокойно. Родих с помоща на една акушерка като по филмите. Без упойки , без епизиотомия и разкъсване.
Никой не ми скочи на корема и изцяло аз си го извадих с напъване около 40 мин.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #246  
Стар 30th November 2009, 20:21
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
да стерилизирам съшо нямам намерение, щото колкото и да му е стерилен още стомаха, вече не ми е в корема и е врема да се привиква да живее в нестерилна среда,
То стерилизирането няма общо със стерилното стомахче И аз така разсъждавах.... пък и как да си стерилизирам циците На шише минахме чак когато тръгнах на работа и почнах да се цедя и да оставям за докато ме няма
Отговори с цитат
  #247  
Стар 30th November 2009, 20:27
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Аз стерилизирам един пъ на ден шишетата по съвет на консултантката по кърмене, която ми каза че един път на дена е достатъчно.
Те циците нямат нужда от стерилизация, млякото в тях е напълно стерилно.
Обаче виж шишетата с мляко което се задържа и в което попадат бактерии от устата на бебчето, е друга работа.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #248  
Стар 30th November 2009, 21:47
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А какво печели детето от това изкуствено поддържане на стерилен стомах още х месеца?
Интересно ми е просто да чуя малко плюсове на стерилизацията, защото така се бях настроила, че не съм се интересувала въобще защо е хубаво да се стерилизира.
Отговори с цитат
  #249  
Стар 30th November 2009, 22:40
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

И аз стерилизирах 1 път на ден, но от втория месец нататък бяхме само на шише. Някак си млякото ми е синоним на "развъдник на бактерии" + биберон залъгалка, който често падаше някъде Ползвах гъба за миене само на бебешките неща. До към 6-тия месец стерилизирах така редовно, после разредих. Това шише на Brown с тръбичката, както и всички джуджавки на помпата за кърма, която аз от време на време ползвах някак си няма как да са "сигурно" измити само с вода и препарат. Пък и препаратите ако не се измият добе... пак гадост.
Абе де да знам, за мен е по-добре да си мине през вряла вода - тия пластмаси и гуми, млякото... Иначе стерилно не може да остане в никой случай - като приготвяш млякото, пипаш с ръце, мерителната лъжичка също не е стерилна... поема си бактерии за имунитет като стой та гледай :P

Леле, rade, преносване 2 седмици...няма да го изтрая. Аз от сега броя дните и живея ден за ден до пролетта Ох, знам, че не трябва така да се настройвам, ама...
Отговори с цитат
  #250  
Стар 30th November 2009, 23:06
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
А какво печели детето от това изкуствено поддържане на стерилен стомах още х месеца?
Интересно ми е просто да чуя малко плюсове на стерилизацията, защото така се бях настроила, че не съм се интересувала въобще защо е хубаво да се стерилизира.
Апо, аз написах горе...но не си го прочела явно...Стерилизацията няма общо със стерилното стомахче, за което споменах.... Като казах стерилно (в смисъл на неупотребявано, чистичко откъм каквито ида било силни или дразнещи храни) - визирах, че всяка храна разл. от тази, на която е свикнало, е нова за бебето и дразни стомахчето - докато се адаптира към нея са възможни реакции като остра болка, което се проявява именно като колики. Но коликите нямат общо с това дали стерилизираш шишетата или не, това, че не искаш не е равнозначно на колики, разбра ли ме сега..... От това, че несе стерилизират може да се развъдят нежелани бактерийки в устната кухина, че и по др. лигавици, но няма общо с коликите...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:16.