IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th June 2005, 18:09
mairo mairo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2005
Град: Australia
Мнения: 1 025
Изпратете съобщение чрез MSN до mairo Изпратете съобщение чрез Yahoo до mairo
По подразбиране Здравословни проблеми

Абе хора имам два въпроса. Първият питам само от лioбопитство, ама за вторият много ще се радвам ако някои ми помогне с нещо.

1. Възможно ли е да има6 много малко подкоjни мазнини, и да се тъпчех със всякакви неща-имам впредвид храна-сладки, мазниHu... абе всичко, та въпросът ми е възможно ли е щом тея мазнини не отиват във месото(незнам как да го кажа това, надявам се че го разбрахте!) та ако не отиват в месото да се лепят или образyват по вътрешните страни на кръвоносните съдове, и от там да докарват проблеми?


2.От доста години получавам схващане в деcният си прасец, явявасе само нощем, а болката е просто НЕОПИСYЕМА, понякои път ми идва да крещя и да плача(21 годишен мъж сu бе! ) болката наистина е яка, просто прасецът ми се стяга до степен дето аз и да искам немога да го стегна, като камък е /ама в пълният смисъл на дyмата/ имам чувството че ще ми се скъса кожата; от скоро този проблем се прехвърли и на мyсколът ми на ченето.

Някои има ли представа от какво е това, или как да го 'лекyвам'; като ме стегне правя масажи, колкото мога щото от тая болка не ми се отдава много. Всичкото това трае около една минyта/стяганията/, и неса много на често, ама като стане....
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th June 2005, 19:04
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

Уф, бъгна се нещо.
Значи(тоя път по - накратко):

1. Да. Това е холестерола. Навлиза в кръвта от мазнините в храната с помощта на инсулина, който пък се активира от въглехидратите в храната. Може да се получи. Противодействат му есенциалните мастни киселини и тестостерона, доколкото знам. Може да има и друго.
2. Това е вероятно крампа. Приятелката ми често получаваше такива. Причини - нарушен електролитен баланс - такава е основната хипотеза. Става тежко, болезнено, неволево съкръщаване на мускула .Трябва да приемаш повече минерали - калции, магнезии, особено калии(има много в бананите) и най - вече натрии - ще рече съвсем конвенционалната готварска сол Пий и вода, но по възможност да не е дестилирана и не наддхвърляй 5-6 литра на ден - многото вода започва да "изкарва" минералите от организма.
Масажите няма да помогнат. Няма и да мине отведнъж.

Това е, надявам се да съм помогнал поне малко. по-здрави!
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th June 2005, 21:44
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

Мале ДЗВЕР,кво научно обяснение даде "крампа" Аз такива думички не знам Явно си наясно с процесите в тялото.Само не съм съгласна за натрия.Приемането на сол в по-големи количества води до покачване на холестерина в кръвта.А сол се съдържа в почти всички готови храни,така че трябва да се избягва добавянето на още.Това го знам,щото имам в семейството човек с висок холестерин и му знам диетата.А при жените води до образуване на целулит,ма вие не сте жени
Този проблем го имах и аз,много отдавна и много нарядко.И само на прасците,повреме на сън,адски боли.Мислех че се получава,ако нещо силно съм си протегнала крака.Или от преумора.Ако тренираш нещо,може да си пренатоварваш краката,знам ли Ама казваш,че и челюстта ти се схваща...Да не тренираш и с нея нещо ?
Най-добре се посъветвай с лекар,ако често ти се случва и е от много време!
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th June 2005, 08:06
Лидия
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

И аз ги имах тези схващания,както и да се наричат,краткотрайни са,но адски болезнени,дъхът ти спира и се изпотяваш.Основно нощем,след много жестока нервна и физическа преумора...даже май нервна повече.С напредване на годините обаче намаляха...може би се научих по-добре да се грижа за себе си Аз съм получавала такива болки и в шията,ужас..но в челюста не си спомям да съм имала.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th June 2005, 10:07
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

Холестеринът май няма много общо със солта Проблемът на холестеринът е може би, че той "наранява" кръвоносните съдове, а солта може да предизвиква високо кръвно, което да утежнява страданието...
Като казвам да яде повече натрии няма предвид да мята по един буркан сол. Многото сол е вредн, тов е ясно. Има се предвид примерно дневен прием около 1-2 супени лъжички, като се взема предвид и тази в храната.
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th June 2005, 14:18
mairo mairo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2005
Град: Australia
Мнения: 1 025
Изпратете съобщение чрез MSN до mairo Изпратете съобщение чрез Yahoo до mairo
По подразбиране

Благодаря за отговорите, то се оказа че и други са имали този проблем аз си мислех че само на мен става

Лидия това дето го каза за възраста че отминавали, наистина е така щото сега сa много по нарядко;

Аз и на доктор ходих преди и той ми каза че е от пубертета и ще мине с времето.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th June 2005, 17:42
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

Mairo,мога да те успокоя,почти съм сигурна,че това не е свързано със сърцето ти.Ако има запушена артерия,болката е друга.Получава се схващане на дясна предмишница,рамото и назад към плешката и изтръпване на ръката.При теб не е това,а и си много млад да имаш такъв проблем .Но ако се "тъпчеш" с всичко,както пишеш по-горе,внимавай!Щото след няколко години може наистина да имаш такъв проблем!Здраве
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th June 2005, 17:44
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

Поправям се Исках да кажа "лява предмишница"
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Здравословнипроблеми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:20.