IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #211  
Стар 18th October 2007, 10:37
Nortisha Nortisha не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 78
По подразбиране

Да,така е,но повечето хора не се замислят какво е да си на тяхно място.Всеки си има пороци и не мисля,че човек трябва да бъде съден или критикуван за неща,които прави всеки.
Отговори с цитат
  #212  
Стар 18th October 2007, 12:38
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Май има сближаване на позициите и се очаква стачката да приключи тази седмица.Това вече е добра новина
Тази стачка се изроди и започва да става перверзна, чухте ли, че вчера уж се били договорили за средна брутна заплата от 650 лв, но половин час по - късно синдикатите заявили, че станало объркване и те всъщност искали 790. Предложеното било увеличение с 46%, затова и неприемливо, хм, значи заплатите са им над 400 към момента, не знам, аз вече почвам да се обърквам, да отказваш 650 за половин работен ден и 48 работни дни платен годишен отпуск, при положение, че средната пенсия няма и 150 , в една и съща държава ли живеем!? Ама нали пенсионерите не могат да държат в ръцете си родители и от там правителство. Кой се интересува от тях, щом не може да ги използва за изнудване. А медицинските сестри със заплата 250, може би трябва да зарежат болните с лозунг 300% увеличение или няма да се върнем в болниците и ще са прави. Дори един от синдикалните лидери се оттегли от преговорите, защото смята, че това което става са грозни заигравки между синдикати и министри и исканията са абсурдни. А снощи в магазина по случайност чух разговор между учителка и една продавачка, че те какво си въобразявали, щяли да блокират изборите и още как, щяли да застанат пред училищата и да не пускат никой да гласува . Не знам какво да мисля вече, според мен тези хора са обхванати от групова еуфория и загубиха реална представа какво точно правят. Не ги мисля родителите с деца. В карайна сметка всичко е на техен гръб.
Отговори с цитат
  #213  
Стар 18th October 2007, 13:11
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CREAMpie
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Май има сближаване на позициите и се очаква стачката да приключи тази седмица.Това вече е добра новина
Тази стачка се изроди и започва да става перверзна, чухте ли, че вчера уж се били договорили за средна брутна заплата от 650 лв, но половин час по - късно синдикатите заявили, че станало объркване и те всъщност искали 790. Предложеното било увеличение с 46%, затова и неприемливо, хм, значи заплатите са им над 400 към момента, не знам, аз вече почвам да се обърквам, да отказваш 650 за половин работен ден и 48 работни дни платен годишен отпуск, при положение, че средната пенсия няма и 150 , в една и съща държава ли живеем!? Ама нали пенсионерите не могат да държат в ръцете си родители и от там правителство. Кой се интересува от тях, щом не може да ги използва за изнудване. А медицинските сестри със заплата 250, може би трябва да зарежат болните с лозунг 300% увеличение или няма да се върнем в болниците и ще са прави. Дори един от синдикалните лидери се оттегли от преговорите, защото смята, че това което става са грозни заигравки между синдикати и министри и исканията са абсурдни. А снощи в магазина по случайност чух разговор между учителка и една продавачка, че те какво си въобразявали, щяли да блокират изборите и още как, щяли да застанат пред училищата и да не пускат никой да гласува . Не знам какво да мисля вече, според мен тези хора са обхванати от групова еуфория и загубиха реална представа какво точно правят. Не ги мисля родителите с деца. В карайна сметка всичко е на техен гръб.
И аз това вчера го чух и направо се изумих Уж се договорили за 650лв,а после разчетите не били точни и искали 780!Мисля че трябва да приемат поетапното увеличение,което предлага правителството и догодина на 1 юли,заплатата им да бъде 650лв.Това е вариантът и вече трябва да се връщат в класните стаи.Че и ние се чудим как да си гледаме децата тези дни.
Отговори с цитат
  #214  
Стар 18th October 2007, 14:13
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
И аз това вчера го чух и направо се изумих Уж се договорили за 650лв,а после разчетите не били точни и искали 780!Мисля че трябва да приемат поетапното увеличение,което предлага правителството и догодина на 1 юли,заплатата им да бъде 650лв.Това е вариантът и вече трябва да се връщат в класните стаи.Че и ние се чудим как да си гледаме децата тези дни.
не може то така. видяха учителите, че може да стане на тяхното и сега решиха да ламтят за повече. то така е в живота, колкото повече ти дават, толкова повече искаш.
сигурна съм, че с учителите ще стане точно както с медиците.или май започна да става. първо всички ги подрепяха, митинги, простести това онова...а после като им дадоха парите, апартаментите, намериха им работа и сега и фонд им правят, хората започнаха да си казват - не е ли прекалено това...
сигурна съм, че всички вие които ги подкрепята учителите един ден ще си промените коренно мнението.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #215  
Стар 18th October 2007, 14:19
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Е,ние ги подкрепяме,но до време.Факт е,че заплатите им бяха много ниски,но ако синдикатите приемат предложението,заплата от 650лв за 6-часов работен ден,ми се струва напълно приемлива.Има хора в частни фирми,които работят за по 10 и повече часове без договори и осигуровки,за половината от тези пари.Все пак трябва да мислим и реално.
Отговори с цитат
  #216  
Стар 19th October 2007, 09:21
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Днес четох в един вестник,че родителите вече изгубили всякакво търпение и щели да въстанат срещу учителите,ако в понеделник децата не започнат училище.И аз мисля,че сега синдикатите продължават да подклаждат стачката и да нажежават положението с исканото 100% увеличение.Докато учителите са съгласни на компромис.Ако родителите също се вдигнат,не ми се мисли какво ще стане.
Отговори с цитат
  #217  
Стар 19th October 2007, 13:47
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Да, а аз слушах, че медицинските работници се канели декември също да стачкуват и искали увеличение колкото на педагозите, прави са, сега ще стане мазало. Мислех, че мед.сестрите взимат 250, а то се оказа, че заплатата им била 220 Ужаст, дет' се вика. Вероятно ще се получи ефекта на доминото.
Отговори с цитат
  #218  
Стар 19th October 2007, 14:02
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Е, и медицинските работници ако започнат да стачкуват,става страшно. Цялата държава в стачка.Да му мислят управляващите.
Отговори с цитат
  #219  
Стар 20th October 2007, 02:07
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Ох, много ми е болно и за учителите, и за мед. работници...Но за съжаление има много позиции, на които се краде и се получава после, че няма пари за хората, от които зависим и здравословно, и мисловно!
Само за справка, че университетските преподаватели са далеч по-облагодетелствани. Незнам дали е така във всички Вузове, но в УНСС един професор взима (по фиш!) поне 1200 лв. Може би е интересно да споделя, че за астрономическите около 10-12 лекторски часа на месец( в които, разбира се, не винаги присъства) се получава сериозна цифра.
В първи курс ми "преподава" и самият Орешарски. Яви се само на изпита ни!
Отговори с цитат
  #220  
Стар 20th October 2007, 11:46
minididi minididi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: Пловдив
Мнения: 160
По подразбиране с

Аз като родител-ме засяга стачката на учителите,а като икономист-смело твърдя,че не съм съгласна с тях.Тази заплата те която обявяват е чистата сума-340 лв.А за да получиш чиста сума -340,брутото трябва да е 400-420 лв.т.е. заплата която получават повечето хора у нас./но без голямата платена отпуска,без да работят по 4 часа на ден,и в следващите часове да си заработват другаде някой лев/ Учителите вучилището където учи синът ми-знам със сигурност че по-голяма част от тях дават частни уроци,едната от учителките има сергия на пазара и след часовете продава там,друга пък има фирма и държи луксозен магазин в центъра...Защо смятате че толкова време те търпят тези заплати,защото имат достатъчно свободно време да изкарат още толкова,или може би са толкоз смотани че за нищо неги бива и няма къде да отидат-тогава и в двата случая не заслужават повече...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Учителскатастачка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:00.