IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #601  
Стар 2nd February 2010, 09:26
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Нормално е да се засилят, така протича всяко раждане. Просто водата помага мускулите да се отпуснат, не толкова за отнемане на болката. А колкото до епидуралната... наистина забравяш за контракциите. Но аз лично за нищо на света не бих изтърпяла слагането на още една епидурална- беше ми съвсем поносимо и без, подведох се по акушерките обаче, които бяха убедени, че много ме боли
Бременните, какво се умълчахте, бързо на доклад, как сте
Отговори с цитат
  #602  
Стар 2nd February 2010, 10:03
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

на мен това ми беше второто раждане, с първото пак бях с епидурална. Може би всеки човек има различен праг на болка, но моите контракции бяха толкова жестоки ( и безрезултатни - 10 часа контракции - 1 см разкритие) че болката от поставянето на епидуралната ми се стори като гъделичкане в сравнение с другата болка
Отговори с цитат
  #603  
Стар 2nd February 2010, 10:05
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

след поставянето и, заспах непробудно и акушерката ме събуди с новината че има 10см разритие и ме пита дали вече не усещам напъните
Отговори с цитат
  #604  
Стар 2nd February 2010, 10:42
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Пини, аз бях с амен 20 часа контракции и 1,5см разкритие, знам за какво говориш Просто до последно отказвах, защото бях сигурна, че не е за мен това бодене в гърба, ама заради непрекъснатото вливане на разни коктейли, за да ми засилят контракциите, бяха убедени, че много ме боли. Заради прекалено набити един в друг прешлени 6 пъти правиха неуспешни опити да ми сложат епидуралната някъде към 4-5 път започнах да ги моля да не пробват повече, щото ми се искаше да завия от болка (в интерес на истината още имам болка в гърба, повече от 2 месеца след раждането). Аз бях планувала водно раждане, но водите ми текнаха без контракции и без разкритие и променихме плановете.
Отговори с цитат
  #605  
Стар 2nd February 2010, 11:13
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз родих преди три месеца
В интерес на истината, аз няколко часа след като родих влязох да се къпя и нищо ми нямаше - вечерта вече припках по коридорите да си търся нещо за ядене.

а тук може да видите как изглеждат стаите в австрийските болници
това жълтото диванче се разстяга и става на легло - бащата може да пренощува ук, ако иска ( моят не искаше)
http://polipp.snimka.bg/europe/bolni...60785.16799394
Отговори с цитат
  #606  
Стар 2nd February 2010, 12:16
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Бременните, какво се умълчахте, бързо на доклад, как сте
ooo ами добре сме, дебелеем както си му е редът
вчера бях на консултация и за 3 седмици беба е наддала 700 грама

иначе се видях с един доста по-възрастен лекар (очевидно с 3 пъти повече опит), който казва че не е толква зор за секцио, което мовело да с енаправи винаги и въобще не изпадна в паника като мойта лекарка... та май при него ще раждам, но първо трябва да ме види на ехограф де


бравост за килата
Отговори с цитат
  #607  
Стар 2nd February 2010, 12:34
Аватара на ALEXIA
ALEXIA ALEXIA не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: СОФИЯ
Мнения: 152
По подразбиране

А дано не ти се наложи секцио Хубаво е като чуеш и други лекарски мнения, а не само да те спичат някои АГ-та.

При мен нещата са ОК, като изключим 4-те кила +...и вече на повечето ми дънки, панталони и прочее не мога да им закопчавам копчето, та вдигам само ципа
Гаденето ми намаля значително, но още го има . То май щом и в 5-ти месец ме придружава, ще си го мъкна докрая...
__________________
Даже и важните клечки са от дърво.
Отговори с цитат
  #608  
Стар 2nd February 2010, 17:16
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Тригерс, не знам как си настроена ти, но определено аз на твое място бих избрала лекаря, който се шашка по- малко. Аз с мойто 26 часово раждане смених 3 смени в болницата и всички доктори, които идваха на смяна се караха с моя доктор защо още ме държи. Накрая вече бая сърдити имаше щото докторката, която дойде на смяна последните часове явно беше от шашнатите, притесни се да стане някой сакатлък баш при нея, аз се затръшках, че не давам да ме режат... бе направихме панаир, ама все пак завърши нормално. Аз бях спокойна, щото доктора ми беше спокоен. Ако той беше паника, най- вероятно и аз щях да се притесня... абе важно е да виждаш, че доктора в този момент има контрол над нещата (или поне си дава вид). На мен най- силния и единствен аргумент против секциото беше, че не искм да имам белег на корема затова си изтърпях всичко чинно Аз всъщност съм пропуснала, защо се говори за секцио?
Алекс, вий всичките от новата партида бременни да не ми се оплаквате с тия качени по 4-5 кила мен сега ме е яд, че не внимавах повече, за да нямам да свалям чак толкова... ама то проблема ми дойде повече от недвижение отколкото от ядене. Тъй че ако здравословното състояние ви го позволява, движете се. Поне колкото да поддържате мускулите в кондиция.
Анито ми се губи нещо?...
Отговори с цитат
  #609  
Стар 2nd February 2010, 17:36
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Анито ми се губи нещо?...
Тук съм, тук съм, но не съм се спряла - само мятам по едно око. Поработвам, гледам да приключа годината, докато още съм подвижна, а и синковеца се оказа със стрептококи в носа и не го давам на градина - мъкна го с мен навсякъде, че и по лекари
ALEXIA, на мен всичко ми мина в 5-тия месец, шестия летях, а сега на прага на седмия вече ми тежи Оф, още 2-3 ще пуфтя, трябва да се насторя.
trigers, хубави новини при теб! И моят док е малко непукист - аз затова го харесвам Да знаеш, че те мисля - като има случка, някой да ни информира
Отговори с цитат
  #610  
Стар 2nd February 2010, 18:48
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

амиии секциото защото пъпната връв е закачена не посредата на плацентата както в 99% от случаите,а за ципи... което ако мехура се пукне там е шашкащо. Новия док ми каза "споко бе, няма да ти се спука " но не ме е гледал още на ехограф за да се произнесе категорично

аз да ти кажа честно не се притеснявам толкова за белега , а по-скоро за възстановяването... последната дума от моя страна съм оставила на очния преглед (който май доколкото четох тук-там е неприятен)

aniK , много мило, има още 3 седмици до термина
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:50.