IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 1st June 2006, 22:17
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Относно цените: Не мога да говоря за цените на колегите, защото не ги знам. Моите са 150 лв. за корони, 180 лв. за фасети, 90 лв. за пломба (това е само стоматологичната цена)
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #132  
Стар 1st June 2006, 22:35
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

За иумплантите:
http://www.venelinov.com/pdf/22.pdf
За англоезичните:
http://www.bicon.com/patient/index.html
http://3i-online.com/English/USA/ptEd_Main.cfm
Това са имплантите, с които работят моите колеги-имплантолози. Те извършват хирургичната работа, а аз възстановителната.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #133  
Стар 1st June 2006, 22:50
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Благодаря много за бързия отговор имам още само 2 въпроса-колко дълго трае цялата процедура и каква е цената за 1 имплант(поне ориентировъчно)?
Отговори с цитат
  #134  
Стар 1st June 2006, 22:53
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране apoklistika

Цитирай:
Аз също се интересувам от имплантите,които се поставят на винтове и за които писахте в един предишен отговор.става въпрос за приятеля ми.преди около 2 години се наложи да му извадят почти всички кътни зъби,зъболекарят му тогава го лекува с какви ли не антибиотици,и след няколко месеца каза,че засегнатите зъби просто трябва да се извадят,за да не пострадат и здравите.аз лично и до сега се съмнявам дали не трябваше да се консултира с поне още един зъболекар,но както и да е.
ще ви бъда много благодарна ако ме насочите,къде в българия се поставят такива импланти,поставяте ли вие самият?и долу горе каква е цената,колко време трае процедурата(доколкото разбрах,тези винтове са си една истинска операция),и има ли вероятност организма да не ги приеме?
Първо за да ви насоча къде поставят импланти трябва да ми кажете от къде сте. Аз лично не поставям импланти, но работя с един хирург (работи с импланти Bicon-USA) и един пародонтолог-имплантолог работещ с 3i-USA (http://www.krastev.info/index_bg.php)
Цените са различни, но не ги знам наизуст. Обикновено свързвам пациента с един от двамата, колегата и пациента уточняват къде ще се поставят, а после заедно планираме целостното лечение (от поставянето на имплантите до "коронясването" ).
Самата процедура (хирургична манипулация) продължава средно 45-9о мин. (зависи и от броя на имплантите). Изчаква се 4-5 месеца вкостяване на имплантите (винтовете) и след това аз изработвам коронките, мостовете или протезите отгоре. В научната литература няма описан случай на изхвърляне на импланти от коста като реакция на организма по простата причина, че няма алергия към титановата сплав, от която се изработват. В голяма степен "изхвърлянето" на имплант се дължи на неправилно натоварване (лекарска грешка) или на не добра хигиена (пациентска немарливост). Всички причини, които могат да доведат до загуба на естествен зъб, могат да доведат и до загуба на имплант (разбира се без пулпити и тем подобни, защото импланта няма нерв ).
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #135  
Стар 1st June 2006, 23:02
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

още веднъж благодаря.най добре би било ако ме насочите към ваш колега в софия,но ако няма такъв,който наистина да е добър в тази област,ще се насочим към този,с който вие работите
Отговори с цитат
  #136  
Стар 1st June 2006, 23:03
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цените при единият колега са приблизително около 1000-1200 лв. (но не съм сигурен) той рабноти с Bicon, а на др. знам, че са доста високи но колко точно незнам.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #137  
Стар 1st June 2006, 23:26
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

и още един последен въпрос,как стои въпроса след поставянето на винтовете(понеже живеем в чужбина),необходим ли е непрекъснат лекарски контрол през тези 4-5 месеца,означава ли това,че приятелят ми трябва да е през цялото време във варна,и ще има ли нещо като "временни" протези върху винтовете?
Отговори с цитат
  #138  
Стар 2nd June 2006, 10:03
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране apoklistika

Цитирай:
как стои въпроса след поставянето на винтовете(понеже живеем в чужбина),необходим ли е непрекъснат лекарски контрол през тези 4-5 месеца,означава ли това,че приятелят ми трябва да е през цялото време във варна,и ще има ли нещо като "временни" протези върху винтовете?
Обикновенно е необходим един прериод от 7-10 дни след поставянето за проследяване на заздравителния процес и за сваляне на конците (обикновено се свалят на 7-ят ден). В зависимост от вида и мястото на дефекта е възможно да се постави временна протеза или импланта да бъде натоварен веднага (имедиатно) с временна (фотополимерна) корона. За това обаче можем да преценим с колегите едва след преглед и уточняване етапите и вида на лечение.
Преди самото поставяне на имплантите е необходимо да се направят рентгенови снимки и скенер за установяване на дебелината, височината и консистенцията на костта, където ще се поставят имплантите. Предполагам, че цялата процедура, ще отнеме средно 8-14 дни.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #139  
Стар 18th June 2006, 22:45
anonimen anonimen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 2
По подразбиране

Доктор Венелинов,момче на 14 години и половина съм.Преди 3 години отидох да ми сложат апаратче,повярвайте ми,горните ми резци бяха в ужасно състояние-втори номер резци бяха супер криви,както и първи номер резец-този отдясно.Носих го повече от година.Лятото по-миналата година то се счупи-телчето,което захваща шести номер кътник.Не го занесох на поправка,за което УЖАСНО съжалявам.Лятото не го носих.Есента го поправиха,но го носех само нощем.Досега съм така.Дори не всяка нощ,а през две-три седмици.Не усещам зъбите ми да се връщат в положението преди да сложа апаратчето,но ме е много страх да не се върне резултата.Преди година ми извадиха млечните кучешки зъби горе.Все още не са се показали постоянните.Ходих на рентген.Имаше зародиши,слава богу.Но все още не са се показали.Млечните ги извадиха с корен колкото постоянен зъб.Моля ви да ми отговорите дали е възможно връщането на резултата отпреди носенето на апаратчето(то е сваляемо)...
Отговори с цитат
  #140  
Стар 19th June 2006, 10:16
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Доктор Венелинов,момче на 14 години и половина съм.Преди 3 години отидох да ми сложат апаратче,повярвайте ми,горните ми резци бяха в ужасно състояние-втори номер резци бяха супер криви,както и първи номер резец-този отдясно.Носих го повече от година.Лятото по-миналата година то се счупи-телчето,което захваща шести номер кътник.Не го занесох на поправка,за което УЖАСНО съжалявам.Лятото не го носих.Есента го поправиха,но го носех само нощем.Досега съм така.Дори не всяка нощ,а през две-три седмици.Не усещам зъбите ми да се връщат в положението преди да сложа апаратчето,но ме е много страх да не се върне резултата.Преди година ми извадиха млечните кучешки зъби горе.Все още не са се показали постоянните.Ходих на рентген.Имаше зародиши,слава богу.Но все още не са се показали.Млечните ги извадиха с корен колкото постоянен зъб.Моля ви да ми отговорите дали е възможно връщането на резултата отпреди носенето на апаратчето(то е сваляемо)...
Принципно, ако има бързо преместване и на значително разстояние, зъбите почити винаги се връщат в старото положение (възможно е да не е абсолютно същото, но се връщат). Тъй като обаче аз лично не се занимавам с наместване на зъби (ортодонтия) е хубаво да се консултирате с ортодонта си. От него ще получите точна и вярна информация. Бих могъл да попитам и моя ортодонт за това, ако желаете.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:34.