IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 9th July 2007, 19:48
GOPLAY GOPLAY не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Re Grimoire:
Като пари на мен ми струваше 280 лева. Имам и някъде една касова бележка, но в момента папката не ми е под ръка за да ти кажа съвсем точно.

След операционен период няма! Ставаш и си ходиш. Не съм имал болки по време на хирургическата намеса и след това. За лека болка мога да говоря само при парването с лазерчето. Но то не се прави масово. В моя случай лекарят така е предценил. Има обаче един период от 7-8 дена след операцията, който изисква да се въздържаш максимално от хранене. Това е период в който възелчетата изсъхват и след това падат. Това е по-тежкия момент. Той е психически най-вече. Аз спазвах стриктно инструкциите и мина така както беше описано.
Искам да напиша, че е важно след това да не се отпускаш за да не ги предизвикаш отново. Това означава режим на хранене и най-вече движение. Прочети какво е писал Здравко, ако не се лъжа тук! Истинското излекуване идва, когато ти изчезнат от главата като мисъл!

Re MariaVassileva:
Не се занимавай с мен! Аз пиша по темата и то най-вече с мисълта, че мога да бъда от полза на хора с такива проблеми.

Естествено, че аноскопа е метален. Под "дървен" разбирам стар модел, който не дава добра визуализация на лекаря. Съответно той прави неверни заключения. А от аноскопи до аноскопи има огромна разлика. Аноскопи използва и Лонго, но неговата методика далеч не е за всеки и по-скоро за по-тежки случаи. При метода Лонго не се отстранява хемороида, а се маха малък участък от ануса. Твърди се, че вероятността от повторна поява е минимална при този метод.
http://www.antoniolongo.it/
За редовното ходене на прегледи (един път годишно!) не съм изключение. Практиката на лекаря е да си има картотека и да следи развитието на всеки пациент. Според мен така е правилно.
Отговори с цитат
  #132  
Стар 9th July 2007, 20:04
Grimoire Grimoire не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Благодаря.
Отговори с цитат
  #133  
Стар 9th July 2007, 20:31
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от GOPLAY
Re MariaVassileva:
Не се занимавай с мен! Аз пиша по темата и то най-вече с мисълта, че мога да бъда от полза на хора с такива проблеми.
аз и съвсем не искам да се занимавам с тебе..
всъщност, ти кой мислиш, че е с друго желание тука- освен евентуално да получат помощ и насока и да помогнат със своя опит.
Отговори с цитат
  #134  
Стар 13th July 2007, 08:44
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Излязах от клиниката. Много съм доволна от престоя си там и от резултатите. Не зная дали е подволено да се пишат имената на лекари, за да не излезе реклама, но трябва да ви кажа, че съм много доволна от лекуващият ме там лекар. Резултатите те първа ще покажат дали сме успяли да разрешим проблема, защото до сега се работеше само по последствията. Както ме посъветвахте си бях написала въпросите (и то доста бяха) доктора има невероятното търпение да ме разпита, да ме изслуша и заедно да стигнем до мерките, които трябва да предпиема. Отговори на всичките ми въпроси, та и повече, защото по време на разговора възникваха още. А колко изследвания ми направиха, толкова не са ми правени за целия ми живот. Всичко беше по здравната каса и само платих пълната упойка и 3 дни потребителска такса за престоя в клиниката. Започнах веднага лечението като излязах от там и сега чакам някакви резултати, но трябва доста упоритост и търпение.
Отговори с цитат
  #135  
Стар 13th July 2007, 11:23
Grimoire Grimoire не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Ами честито!!! Как се чувстваш сега? Боли ли?
Отговори с цитат
  #136  
Стар 13th July 2007, 13:00
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

За това дали боли-да боли ме, но не нетърпимо, защото от следващият ден съм на работа. по-гадно се чувствам с корема, защото от прочистването и цялата манипулация нещо се разбута. отделно лекарствата, които започнах да пия ми подействаха първоначално "неочаквано". първият и вторият ден след това се получи едно газоотделяне, да не ви споделям подробности. имах чувството, че не дишам с дробовете, а през червата и отзад излиза... Сори за тъпото обяснение... Но инак резултатите ще дойдат след седмица от биопсията и резултата от съпровождащото медикаментозно лечение ще е поне след 20-тина дни...
Отговори с цитат
  #137  
Стар 13th July 2007, 15:06
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Натали- Браво!!!

Друго не мога да ти кажа сега, освен ме ми пълниш душата- наистина се надявам на гладък следоперативен период
и успешно излекуване при тебе!!! М-много ми харесва, че не си паднала по гръб, да викаш "не, не може!", а се бориш!

Отговори с цитат
  #138  
Стар 13th July 2007, 15:11
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Много ти благодаря, Мария!
Отговори с цитат
  #139  
Стар 14th July 2007, 00:27
Grimoire Grimoire не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Ами успех от мен и дано всичко да е наред.
Отговори с цитат
  #140  
Стар 14th July 2007, 02:09
melani melani не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: Пловдив
Мнения: 32
По подразбиране

Натали,стискам палци всичко да е наред!Браво за куража и за правилното решение.Дръж ни в течение как минава възстановителния процес.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:28.