IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 28th January 2009, 15:48
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
На солариум не съм ходила по време на ... , но последният път ходих на плаж до 7 месец и в осмият ми извадиха преждевременно бебчето , защото спряло да расте...
Професора ми се накара едно хубаво , че съм влизала в морето .... В морската вода имало някаква бактерия , която била вредна за бъдещите майчета ... Е да , но аз това не го знаех
много нормално да не го знаеш. защото няма такова нещо.
нито пък хипотрофията ти на бебето има общо с някакви бактерии.
не мога да си обясня защо някои хора ( лекари) говорят подобни глупости - или от незнание, или за да дадат правдоподобно кратко обяснение без много много приказки, или нарочно, за да те накарат просто да не правиш нещо, кеото е вредно, но за да ти се обясни защо е много по-дълго и не звучи страшно и съответно повечето няма да го спазят..
ако във водата имаше ЕДНА ( някакваси, въпросната, неизвестната) такава бактерия, която да може да ти причини нещо, то тя би могла да причини същото и на всички, които не са бременни. по този повод би трябвало всички с женски полови органои да не влизаме във водата.

щаденето с плажуването е по съвсем други причини. защото когато всичко е умерено е доказано,че няма нищо опасно при една ЗДРАВА бременност. Ннапример няма нищо опасно в това да седите на плажа до 11 -12 часа и да поплувате, ако това ви се иска. дори е здравословно. но ако седите в най-големия пек или продължително време с компанията, да речем 6-7 часа, то със сигурност поради физиологичните промени в кръвоносна система, кръв и сърце, на вас ще ви е по-лошо, отколкото на другии ( т. е много по-лесно бихте слънчасали, както го наричат) т.н а това са състояния, които задължително трябва да се избягват от една бременна,естествено . и т.н и т.н .
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 29th January 2009, 21:18
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Браво Теда , добре че си ти!!!
Аз Никога не съм ходила на солариум, а и не бих ходила та дори и пари да ми дават, независимо дали съм бременна или не.
Щом мислим за красота, защо по дяволите да се сбабичкьосваме преждевременно, то слънцето и соларюма до това довеждат....а и някакъв си краткотраен тен, заради , които не си заслужава да си образуваме бръчки.
А детенцето вътре в нас е най-важното и най-безценното , което някога ще имаме....защо ли трябва да рискуваме живота или здравето му?

Аз като бях бременна ходих на море, Но неиздържах на слънце повече от 2 часа, защото ми ставаше лошо и се чуствах отпаднала.
А моята бременност беше повече от нормална-благодаря на Господ.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 29th January 2009, 23:23
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

благодаря,ти , бобенце
надявам се да не досаждам отвреме на време с моите излияния
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 31st January 2009, 10:27
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

аз се интересувам дали може да се ходи на солариум по време на бременност,но честно да си призная,както чувам най-различните му мнения хич не смея,аз не смея да се къпя с много гореща вода камоли на солариум да тръгна иска ми се,ноооо ебаси бъзлата съм но ми е интересно дали два пъти в седмицата мога да въртя велоергометър разбира се бавно и внимателно колкото да се раздвижвам по 15 минутки,някой на ясно ли е с това,правил ли го е?
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 31st January 2009, 12:06
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Sisoni,по това,което разбирам,трябва да ти ? Относно въртенето на вело,не само че можеш,а е и много много полезно,както и вървенето пеша и леки натоварвания Аз до 9-тия месец си бягах по стълбите до 6-тия етаж,луда работа!
А иначе солариума никак не е полезен,особено пък 1-вите 3 месеца!Най-малкото нагряването е доста вредно,1 моя прятелка прокърви след солариум и загуби бебчето,лекарите казаха,че е от това....(ама тя пък се оливаше с ходене )
Аз ходих на плаж до 7-мия месец,но не съм се къпала във водата и съм стояла под чадър
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 31st January 2009, 13:12
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

искам да благодаря на всички,че са толкова съпричастни и компетентни
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 31st January 2009, 13:29
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

Аз съм виждала и бременни,когато ходя на солариум и най-важното която трябва да се знае според мен е:
1.солариума е с лампи,които излъчват лъчение на бета лъчи,които са далеч по-безопасни от гама лъчите...
2.можеш да контролираш климатизацията-солариумите имат вграден климатик и можеш да си го нагласяш до такава степен,че не само да усещаш хлад,а да ти е студено
3. 2 пъти седмично по 5 минути не мисл,че ще е фатално,все пак няма да стои с часове в кабинката
4. подходящи са легналите солариуми и в никакъв случай турбо солариумите...веднъж влезнах в един турбо солариум и ми прилоша...
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 31st January 2009, 14:33
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sisoni
искам да благодаря на всички,че са толкова съпричастни и компетентни
Няма сарказъм..........нали....... Защото поне-Теда наистина е компетентна........ А ние сме само едни дърдорещи майки.......
Отговори с цитат
  #29  
Стар 31st January 2009, 20:50
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vafli4ka
3. 2 пъти седмично по 5 минути не мисл,че ще е фатално,все пак няма да
То фаталното става за секунди... ти би ли рискувала
Отговори с цитат
  #30  
Стар 31st January 2009, 20:51
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:
Първоначално написано от vafli4ka
3. 2 пъти седмично по 5 минути не мисл,че ще е фатално,все пак няма да
То фаталното става веднъж и за секунди... ти би ли рискувала
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: бременнасолариум
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:28.