IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3441  
Стар 5th September 2013, 13:43
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ina.ina Виж мнението
Беше липа, която се разклоняваше от високо ... иначе страхът знаете ли каква водеща сила е ...
Мариса, сигурно около час съм лежала на апарат, после около час сигурно съм била в родилна зала - първо ходех, имах контракции, но не нетърпими, после вече на магарето - има-няма половин час, тогава вече си е зор, ама се преживява и забравя. А, да кажа, че съм не ми сложиха обезболяващи. Обясниха ми, че могат да позабавят раждането (то може би по-скоро да притъпят усещанията и оттам - забавяне) и аз се отказах ... просто исках да свърши възможно най-бързо ...
Късметлийка си била ти. Моето раждане протече 16 часа. Свитна ме в 10 часа преди обед и то доста силно, направо се превих. И след това през 10 минути до вечерта. Вила съм като вълк. А иначе не съм от лиглите дето охкат от малко. Прага ми на болка е доста висок, но това беше нещо ужасно. В 2.00 ч. през нощта най-накрая ми биха система да ми ускорят раждането и родих в 2.05ч. е незнам защо не го направиха по-рано, а ме мъчиха толкова време. Мамопластиката ми е все едно на зъболекар съм била. Събудих се свежарка и освен гърба дето ме болеше нямах никакъв проблем. Няма място за сравнение едното с другото при мен.
Отговори с цитат
  #3442  
Стар 5th September 2013, 15:21
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Стига сте я стряскали Мариса , че ако вземе от сега да се кахари как ще е раждането къде и е края ... При всеки е много индивидуално , а при нея всичко ще мине като по учебник, СИГУРНА СЪМ !
Отговори с цитат
  #3443  
Стар 5th September 2013, 16:21
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Мариса,не бой се всичко ще мине!Аз съм раждала и двата пъти естествено,като втория бях с упойка.И двата пъти всичко стана бързо.Първият път за има няма половин час.Вторият също беше бърз,но ми беше по-трудно с напъните,незнам дали заради обезболяващите или ЕГН-то си каза думата,но ми беше по-трудно с контракциите,не ги усещах просто!
Отговори с цитат
  #3444  
Стар 5th September 2013, 17:21
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dessislava Виж мнението
Мариса,не бой се всичко ще мине!Аз съм раждала и двата пъти естествено,като втория бях с упойка.И двата пъти всичко стана бързо.Първият път за има няма половин час.
Хич не се боя,квото има да става ще става..хаха.Всичко е индивидуално,да се надявам,че мускулатурата ми няма да създава проблеми както подметна гинеколожката ми.Предполагам,че ще ме боли доста,защото имам бая тесен ханш,но квото такова.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #3445  
Стар 5th September 2013, 18:41
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Мариса, ако се види, че тазът е тесен (няма много общо с обиколката на ханша - моята е 88) и евентуално ще има проблем бебето да излезе, ще ти направят секцио И тогава: не отказвай, защото поемаш риск за бебето. Но обикновено това с тесния ханш го преценяват още на предпоследните консултации.
Отговори с цитат
  #3446  
Стар 5th September 2013, 18:43
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шоки Виж мнението
Късметлийка си била ти.
Да, Шоки, наистина съм била късметлийка.
Отговори с цитат
  #3447  
Стар 5th September 2013, 20:00
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Всичко е индивидуално,да се надявам,че мускулатурата ми няма да създава проблеми както подметна гинеколожката ми.Предполагам,че ще ме боли доста,защото имам бая тесен ханш,но квото такова.
Ако преценят, че можеш да родиш нормално, но си с тесен ханш ще играе ножицата. Аз бях така, отидох с 9 см разкритие, болките няма да ги коментирам, и водите ми пукнаха и на системи ме включиха и какво ли не направиха, но накрая си ме отрязаха яко. И така се появи бебока.
Абе божа работа........но си мисля, че яките мускули са наистина предпоставка за по-болезнено раждане.
Отговори с цитат
  #3448  
Стар 5th September 2013, 23:07
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Квото ще да е,ще се изтърпи.Хич не искам да ме режат,ама,ако се наложи тъй да е.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #3449  
Стар 6th September 2013, 09:05
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Даже да те отрежат е по-добре, отколкото сама да се разкъсаш, понеже ако стане второто после и да се зашие става неравно и след време може да ти създава проблеми. Докато при отрязаното след кратко време няма да си личи къде е шито, става си гладичко както си е било преди
Отговори с цитат
  #3450  
Стар 6th September 2013, 12:58
Аватара на maryam
maryam maryam не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 26
По подразбиране

здравеите,за пръв път пиша тук,из4ела съм по4ти вси4ки теми и познавам слу4аите на редовните мацки в форума,разгледала съм гърдите на по4ти вси4ки и тъи като ми предстои да взема решение съм объркана тепърва трагвам по този път,само две консултации съм направила и първия доктор ми каза 4е ште трябва повдигане и намаляне на ареоли но тъи като не видях нито една снимка на повдиган биуст,не знам как ще изглежда белега гаден ли е.имам нужда на повдигане само на дясната.засега съм се спряла на лудмил пеев,втората ми консулация беше при Е.Георгиев и кракът ми няма да стъпи пове4е там,другите са ми при И.С,Н. Геогиев,и В.Динев,вие кои ще ми препоръ4ате имаики предвид това което трябва да ми се прави.извинявам се ако въпросът ми нее за тази тема
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинаоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:22.