IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st October 2007, 11:48
koko___ koko___ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 2
По подразбиране мога ли да жземам креатин ?

здравейте,искам да попитам дали ако почна да вземам креатин или някакаж друг протеин за изграйдане на мусколна маса ,ще ми навреди ли на здравето и дали за моите години и ръст е добре да се зима.. 180см съм висок 58кг на 15 години съм ако може да ми отговорите на тоя въпрос ще съм ви много благодарен
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st October 2007, 18:55
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

креатина НЕ е протеин! образовай се първо преди да пиеш каквото и да било! Играеш си със здравето си, тва не е PS2 да почнеш отначало... креатинът натоварва сериозно функциите на бъбреците и черния дроб... но ако не прекаляваш и пиеш много вода няма проблеми...
Слаб си за 180cm,но си и още малък... изчакай още една две-годинки да видиш как ще се развиеш... и яж яко качествена храна....
естествено, предполагам че няма да послушаш съвета ми, затова поне взимай протеин ,а не креатин толкова рано....
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st October 2007, 19:01
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

абе виж се какъв щиглец си, тръгнал креатин да взема...наблегни на якото хранене...не се лишавай от нищо....сега си в пубертета когато яко те блъска тестостерона, тялото расте...а като ти гледам мерките имаш бърз метаболизъм...ако и спортуваш може да си ядеш на воля и забрави каквито и да е добавки...ще си хвърлиш парите на вятъра...аре успех
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st October 2007, 19:17
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

О, боже, ще вземеш да се разболееш.
Яж си редовно, каквото си изкаш. Сега ти е паднало!
И не се тъпчи с разни излишни глупости! Като станеш на 18 тогава почвай да мислиш по въпроса.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd October 2007, 09:08
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

По принцип годините нямат значение за креатин или каквато и да е добавка, но като гледам как пишеш по-добре засега яж.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd October 2007, 09:54
KalinkaZlateva KalinkaZlateva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 50
По подразбиране

Ceko като гледам как пише няма да стане само с ядене ,а с повече четене.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th November 2007, 23:24
newboba newboba не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 8
По подразбиране

братле тея направо те пратиха да си лягаш ама понеже съм 90% сигурен че ВСЕ НЯКАК ще искаш да качиш килца то по добре да го направиш с ГЕЙНЕР + КРЕАТИН отколкото с допинг или... мани мани. Oт опит казвам: вземи си MEGA MASS 3000 с креатин приличен (biofit/biotech- мн добри за цената си).

В дните които тренираш: кръцкай 1 ч.л. креатин(с връх) преди тренировка, след тренировка 1ч.л. креатин+2 мерителни(има в кутията) мега мас; преди лягане 1м.л. мега
В дните без тренировка 2 пъти между отделни хранения по 1ч.л. креатин + 1 мерителна мега мас.

Мисля че това е добър варянт. 2те работят МНОГО добре заедно и това е идеята. Тренирай 3-4 пъти в седмицата, колко правилно това си зависи от теб. И може и да хапваш по 1 супена лъжица мед след всяко хранене.
Другото го остави на пубертета

А и ако ти е само до килата...опитай с меда след хранене и 2 варени яйца преди лягане първо...а креатин и гейнер само ако си тренираш здраво
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: могалидажземамкреатин
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:02.