IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th July 2011, 09:30
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране Лично пространство

До колко позволявате на другите хора да навлизат в личното ви пространство и в кой момент слагате преградна стена? И обратното-вие самите до колко го правите? Като пример-социалните мрежи, които вместо средство за комуникация се превръщат в място, където един вид се "разголваме" и всички знаят всичко за нас.
Или пък във връзките, държим ли на личната свобода и самите ние даваме ли я?
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th July 2011, 11:01
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

до николко, аз съм 1ma и нямам фейсбук
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th July 2011, 11:41
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

И аз нямам Фейсбук, а на скайпа съм дала "Ъуей"
Само форумчето ме чопли още, но...морето наближава

Дес, с тази темичка изби рибата! Твърде оголваща е. Едва ли ще си признаем слабостите
Но може пък да има смелчаци.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th July 2011, 12:18
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Дес, с тази темичка изби рибата! Твърде оголваща е. Едва ли ще си признаем слабостите
Но може пък да има смелчаци.
Човек има своите слабости и не може да избяга от тях, но тук не ставаше въпрос за това
Аз пазя много личното си пространство и трудно допускам хората до него, дори и най-близките, рядко говоря за себе си и споделям.Също така и се опитвам да не нахлувам в чуждото, но не винаги успявам.Това всичкото е в следствие на вроденото ми недоверие."Оголих" се )
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th July 2011, 13:31
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Каквото и категорично менние да изразим - твърде либерално или твърде консервативно, няма да отговаря напълно на действителността. Много често човек сам се обърква в писането си, а реалността е друга.
Освен това мисля, че всеки човек става различен при различните хора, с които се свързва.
Но ако уцелиш човек, с който да не се чувстваш притиснат, а да ди е кеф да се прибираш при него след работа - това е..истинската връзка
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th July 2011, 19:14
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Каквото и категорично менние да изразим - твърде либерално или твърде консервативно, няма да отговаря напълно на действителността. Много често човек сам се обърква в писането си, а реалността е друга.
Освен това мисля, че всеки човек става различен при различните хора, с които се свързва.
Има нещо вярно тук. Аз лично се разкривам на почти 100% само пред хората, които искам да се разкрият пред мен. На останалите рядко показвам истинското си аз. Като цяло нямам нищо против да ми навлизат в личното пространство, стига да не прекаляват.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd August 2011, 12:40
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

Аз пък ще си позволя да разделя личното пространство, на няколко различни парцела, защото тук се засегна фейсбуук и други глупости.
Когато става дума за социалната мрежа, аз споделям всичко. Как се чувствам, какво съм закусвала, какво съм прочела, какво съм направила. Разбира се имаше и конфузни ситации, за това си заключих профила за всички НЕприятели =) . Иначе нямам нищо против да си споделям всичко. Тук идва границата- неща които хората не биха казали, защото са лични, аз ги намирам за...ъммм общи работи. Няма да изпадам в подробности сега =). Аз не съм искренна пред приятелите си и не им казвам най-личните си неща, не знам дали има въобще човек, който да знае тези "малки" подробности за мен, разбира се те си мислят, че аз си казвам всичко без притеснение, но просто има част от мен, която не бих споделила. Все пак нашите характери може да са едни, но в такъв свят понякога ни се налага да се изменяме, така съм и аз, изменям се, а истината не желая да се знае =).
Обожавам да ми идват на гости, но има едни персони в живота ми, които никога не се обаждат преди да дойдат... което меко казано ме изкарва от нерви.
Не мисля, че нарушавам личното пространство на хората около мен... дори да знам паролата за фейсбуука на приятелят ми, така и не проявих интерес да вляза
Така де, нямам нищо напротив да изръчкаш всички ъгълчета в къщата ми, да ми обърнеш гардероба, да ми изядеш храната, да ми намацаш новите платна, но когато тръгнеш да ми четеш дневника... пази се, защото ида с нож !
__________________
Пренебрежение, високомерие, надменност, неуважение,антипатия, отвращение,омраза,оскърбле ние, арогантност и една голяма любов.Това съм аз .
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th July 2011, 13:41
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Харесва ми темата

Аз се разкривам напълно пред хората,които обичам,на които държа и за които съм жертвоготовна-разбира се те са много малко в моя живот.Но съм силно емоционална и интуитивна,и съм усещала необходимост да НЕ запазя личното си пространство именно пред тях.До момента не съм съжалила,че съм постъпила така,защото просто съм ги почувствала като част от мен.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th July 2011, 11:38
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

Това беше само пример, понеже питането ми е провокирано точно от това, но темата е обща )))
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie

Последно редактирано от Decu : 28th July 2011 на 11:40
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th July 2011, 11:44
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Не задавам излишни въпроси и не ме питай. Не се опитвам да се натрапвам, но и ти не ми се натрапвай. Така стоят нещата при мен по отношение на "другите". Под другите визирам хора, които определено са приятни и се чувствам добре около тях, но не считам за нужно да ангажирам с по-лични неща. Колкото до една връзка, най-хубавото нещо е да искаш да се "прибереш". Можем да налагаме ограничения на децата си, но да се опитваме да ограничим зрял човек е малко инфантилно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Личнопространство
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:03.