IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 28th July 2011, 21:55
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Държа ако някой ще ми идва на гости ( макар и само за едно кафе) да ме предупреждава ,както и аз не бих си позволила да отида в някой просто ей така
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 28th July 2011, 22:06
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Ей, Суз! Верно, и аз съм същата
Не обичам неканени гости, може да не съм си сложила червило
Дори когато изхвърлям боклука, е добре пресметнато с какво съм облечена и как изглеждам
А повече по темата - има предразполагащи хора, пред които неусетно се разкриваш. Може да са съвсем малко познати.
Но пак е хипотетично - аз поне се променям спрямо хората.
Само за някоои неща не мога да си мълча
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 28th July 2011, 22:39
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

ЛъкЕ може да ти звучи странно , но вече е много често срещано явление , някой да ти каже '' ще ти позвъня утре в 3 ''
Някакси хората почнаха да се уговарят дори кога ще си звънят, камо ли за неканени гости
Като цяло българина е с много малко лично пространство , което вечно се нарушава от някой , било то роднина , приятели или дори държавата
А неканените гости не ги обичам не заради това в какъв вид ще ме заварят , а заради това че просто ми пречат Имам достатъчно натоварено ежедневие , за това като се прибера не искам никой да ми досажда
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 28th July 2011, 22:42
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Разбирам те, абсолютно е така. Всеки разсъждава от своя ъгъл и все до един извод се стига
Българите...не сме с това прословуто гостоприемство, както са ни описвали в енциклопедиите на Оксфорд
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 28th July 2011, 22:54
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Харесвам мнението на Лили.А това, което Лъки каза, че хората се държат различно с различни хора - да, така е, защото ако не се съобразяваме с природата на другите и те с нашата, няма да има баланс в комуникацията.

Личното пространство всеки определя какво значи.В битов стил е дразнещо, хапещо, водещо до неприязън.Един път хванах бившо гадже да ми чете History-то на Скайпа.Проверяваше ме с кой какво си пиша и кой се е обаждал...Отврат! Оттогава все ме дразни който и да било, да ми наднича в лаптопа, да ми разглежда снимките без позволение и тем подобни глупости.

А в по-дълбок смисъл на лично пространство, дразни ме това, когато някой се опитва да разчете емоциите ми.Не обичам тези неща да се описват с думи в стил дървен философ.Те се показват във времето, а човешката интуиция би трябвало да ги долавя.Смятам, че когато допускаш човек в личния си свят, би следвало да вярваш, че той/тя няма да допуснат личният ти свят да стане евтино достояние на другите.Личното пространство, когато порастне между двама души или приятели, не бива да излиза оттам.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 3rd August 2011, 12:40
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

Аз пък ще си позволя да разделя личното пространство, на няколко различни парцела, защото тук се засегна фейсбуук и други глупости.
Когато става дума за социалната мрежа, аз споделям всичко. Как се чувствам, какво съм закусвала, какво съм прочела, какво съм направила. Разбира се имаше и конфузни ситации, за това си заключих профила за всички НЕприятели =) . Иначе нямам нищо против да си споделям всичко. Тук идва границата- неща които хората не биха казали, защото са лични, аз ги намирам за...ъммм общи работи. Няма да изпадам в подробности сега =). Аз не съм искренна пред приятелите си и не им казвам най-личните си неща, не знам дали има въобще човек, който да знае тези "малки" подробности за мен, разбира се те си мислят, че аз си казвам всичко без притеснение, но просто има част от мен, която не бих споделила. Все пак нашите характери може да са едни, но в такъв свят понякога ни се налага да се изменяме, така съм и аз, изменям се, а истината не желая да се знае =).
Обожавам да ми идват на гости, но има едни персони в живота ми, които никога не се обаждат преди да дойдат... което меко казано ме изкарва от нерви.
Не мисля, че нарушавам личното пространство на хората около мен... дори да знам паролата за фейсбуука на приятелят ми, така и не проявих интерес да вляза
Така де, нямам нищо напротив да изръчкаш всички ъгълчета в къщата ми, да ми обърнеш гардероба, да ми изядеш храната, да ми намацаш новите платна, но когато тръгнеш да ми четеш дневника... пази се, защото ида с нож !
__________________
Пренебрежение, високомерие, надменност, неуважение,антипатия, отвращение,омраза,оскърбле ние, арогантност и една голяма любов.Това съм аз .
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Личнопространство
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:08.