IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1541  
Стар 25th February 2009, 22:27
Аватара на Leshli
Leshli Leshli не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 50
По подразбиране

Аз понеже също се включих в нападките анти-злобеене, да се уточня

Мен ме дразни, когато се злобее / гледа се отвисоко / не се приемат по принцип дебелите хора. Не казвам, че вие сте такива, казвам, че съм попадала на мацки, които се грижат за хранителния си режим на ниво фанатизъм и са се държали кофти с мен, само защото не съм в тяхната форма, та поста го написах по-скоро като съвет да не залитнете по тая плоскост

Сега, когато си говорим за хора, които умишлено се бъркат във вашия живот, разбираемо е да не сте добронамерени към тях, но това няма нищо общо с килограмите им. Аз не бих си позволила да казвам на някого как да си живее живота, с изключение на моментите, когато видя, че някой пада в много дълбока дупка, без да се усети. (моя приятелка например, заради любовна драма и тежка раздяла се разболя от анорексия, накрая лежа по болници даже, течеше й кръв отвсякъде, аз й обяснявах, че не трябва така, а тя ми се нацупи и не ми говореше с месеци).
Обаче това е много краен случай. Както се дразня, когато на мен някой ми обяснява, че съм дебела / отпусната или каквото и да било, така не си позволявам да го говоря и на другите.

Толкова по темата, днес:
Сутринта ядох някакво диетично кремче на Ну-Ну с лешници, подарено ми от колежка, която ползва AND Diet и й носят подобни бълвочи. Не знам само защо си дава парите, като никога не ги яде Поне аз се възползвах.

Обяд: Спаначена супа и "опушено" свинско филе (100 гр. )

Вечеря: Салата с риба тон (и снощи това вечерях, не знам дали го писах, много е вкусна тая пуста салата)
Отговори с цитат
  #1542  
Стар 26th February 2009, 09:10
i'm_so_fat i'm_so_fat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте и аз имам голямо желание да отслабна,но просто не мога да спра да ям.Днес уж нямаше да ям,но ето 4е вече си чакам закуската Така че днес ще съм на 200 гр шунка Не мога да отслабна просто
Отговори с цитат
  #1543  
Стар 26th February 2009, 09:57
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Здравей, i'm_so_fat мисля, че първо трябва да си промениш нагласата за да отслабнеш. Ти още не си почнал/а и се отказваш Първо можеш да смениш името си във форума с нещо по-хубавко, след това можеш да напишеш менютата си за няколко дена назад и ще ти дам съвети до колкото мога. До 12ч. съм тук и ще ти помогна :P
Шунката за закуска как си я приготвяш? Можеш да прибавиш към нея 1 варено яйце, чаша чай, краставичка и доматче. Хапвай повече, но хубави и разрешени храни Пожелавам ти успех. Пиши в темата и ще оправим менюто, повярвай, че можеш да успееш и ние ще те подкрепяме до края Ще се радвам да споделиш информация за себе си като кг/ръст/години за да са по-конкретни съветите ни
Отговори с цитат
  #1544  
Стар 26th February 2009, 10:20
i'm_so_fat i'm_so_fat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Ha 17 с ъм,тежа 59 кг на 162см.Спазвам диети от октомври и съм свалила 4 кг от тогава. Преди бях станала 55 кг и сега не ми стават дрехите.Диетата съм я започнала от понеделник,но съм качила още 400 гр Имам правило-не повече от 300 калории на ден,при тренировка 400. Май ще трябва да намаля калориите и да увелича тренироките
Отговори с цитат
  #1545  
Стар 26th February 2009, 10:27
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i'm_so_fat
Имам правило-не повече от 300 калории на ден,при тренировка 400. Май ще трябва да намаля калориите и да увелича тренироките
Ми как ще отслабнеш, това което правиш си е лудост...Вземи се образовай малко на тема хранене - виж как се хранят другите от темата, какво ядят и ЗАЩО и после сравни с твоето хранене. С тия 300 калории тялото ти минава на режим - складиране, изтощаваш си организма и колко време ще я караш така - седмица две? после ще си го наваксаш за цялото изгладувано време и ще се върнеш в нулева позиция, а вероятно дори ще качиш отгоре
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #1546  
Стар 26th February 2009, 10:36
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Трябва да увеличиш калорийте на 1200-1300 Какво тренираш?
Има калкулатори по който можеш да сметнеш колко калорий трябва да приемаш на ден и колко изгаряш. Ядеш малко затова не сваляш момиче! Метаболизма ти се е забавил до краен предел. 300 калорий ги ям само на закуска
1. Започни да се храниш
2. Започни да пиеш вода
3. Тренирай нещо леко, което да не изхабява толкова калорий докато се оправиш с храненето
4. Храни се по 3-4 пъти на ден
5. Закусвай задължително.
Сега ще ти дам няколко линка,който трябва да прочетеш задължително и те моля да ми напишеш менютата си и каква е целта ти? Благодаря.
Ето линковете:
http://spidersport.com/weight-control.php
http://spidersport.com/15-nutrition-tips.php
http://spidersport.com/eat-and-feed.php
http://spidersport.com/calories.php
Калкулатор:
http://kalorii.tialoto.bg/

Някой ако знае друг калкулатор да добави ако може :P
Успех i'm_so_fat !
Отговори с цитат
  #1547  
Стар 26th February 2009, 10:41
i'm_so_fat i'm_so_fat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Аз се храня така доста месеци и не виждам какво лошо има-аз съм предразположена към пълнеене 2 седмици се отпуснах да ям по 800-900 калории и ето,че качих 4 кг.Тялото ми е свикнало с малко калории още от дете,така че няма да има проблем ако не ям 5 дни,но дали ще има резултат
Отговори с цитат
  #1548  
Стар 26th February 2009, 10:44
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i'm_so_fat
....Имам правило-не повече от 300 калории на ден,при тренировка 400. Май ще трябва да намаля калориите и да увелича тренироките
Шок и ужас..... !!!!
Затова не отслабваш, няма и да отслабнеш, ако продължаваш така...
Очевидно е, че не си чела никоя от темите във форума, за да си мислиш, че с глад ще отслабнеш.. Съветвам те да отделиш малко време на четене, за да си спестиш доста разочарования от неразумни режими.
Накратко какво трябва да спазваш:
1. Не бива да гладуваш - ако го правиш, организмът изпада в шок, чувства се заплашен от изчезване (смешно, ама факт) и преминава на икономичен режим, т.е. хаби по-малко енергия от обичайното, складира всичко поето (обяснението на това, че гладуваме и дебелеем ) и т.н... Прочети това
Да не вземеш да пропуснеш тази част:
Цитирай:
Как да разбера колко калории трябва да поемам на ден?

Вземете теглото си в килограми, умножете го по 22 и после умножете полученото число по 1.3 - ако водите неактивен живот или по 1.5 - ако сте по-активни. Например жена, която тежи 60 кг. и прави редовно упражнения, се нуждае от 60 x 22 x 1.5 = 1 980 калории на ден, за да поддържа теглото си. Ако обаче иска да отслабва бавно, трябва да изключи от менюто си около 500 калории и следователно трябва да поема около 1 480 калории.
Още малко формулки .
2. Задължително трябва да закусваш
3. Яж поне по 5 пъти на ден - 3 основни хранения и 2 междинни
4. Примерен и особено предпочитан във форума режим - Ниско въглехидратна диета (НВД)
5. Спортувай
6. Пий поне 6-8 чаши вода на ден

Хубавата новина е, че се отслабва с ядене !

П.П. You're so NOT fat ...
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #1549  
Стар 26th February 2009, 10:47
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Може би се е объркала, и не знае как се изчисляват 300кал.
Веднъж казва, че яде много, а другия път , че приема 300 кал.
i'm_so_fat Имаш пропуски в културата си на хранене и по- специално в диетуването си! Обърни внимание, на многото статии за диети, менюта, здравословно хранене. Мисля, че ако прочетеш повечко неща и ги разбереш, няма да имаш проблеми, дори ще си смениш нагласата. Първо чети, а постепенно с времето ще разбереш какво трябва да правиш, какво е добро и какво не при диетата.Общо взето нещата са едни и същи и се повтарят, важното е да разбереш смисъла им!успех

п.п. Сега видях.Виж колко изчерпателна е Изабо БравоЗ
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #1550  
Стар 26th February 2009, 11:11
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Доста работа има
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:25.