IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th April 2010, 11:37
Kalinkatt Kalinkatt не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 6
По подразбиране Дневниците на една ринопластика

Здравейте на всички.Първо искам да благодаря на абсолютно всеки който по един или друг начин е изказал мнение тук във форума, изключително много ми помогнахте да се навия да си направя тази интервенция. Моята ринопластика беше в петък 15 април. За всички които се двуомят или чудят поне досега нама ништо страшно.

Ден преди операцията отидох в болницата и ми направиха изследвания които включват; кръвни,екг,кръвосъсирване, кенер на носа, общ преглед.

Денят на самата операция: 8ч. гладен и жаден. За болницата нещтата които ми свършиха работа бяха; пижами, чехли, чаршафи, мокри и сухи кърпички, ластичка, вода и сламка =много ми помогна след операцията като не можех да си движа много много устата= добре е да си вземете дрехи които да не се обличат през главата. Моят личен съвет е да има някой със вас за да ви помага. Срещнах се със доктора преди операцията и доуточнихме какво точно искам. Аз исках само да ми махне гърбицата, и евентуално да ми прибере върха. Около 6 часа след като излязох от упойката си тръгнах от болницата, но пожелание може и да останете.

В момента съм в хотела и през цялото време лежа. Доста съм оттекла особенно около очите. Почват да ми се появяват синини и зачервявянея. Слагам лед, но имам чувството че не помага. По съвет на момичета от форума пия витамин С и В , ако знаете други тайни моля сподилите ги. Изписаха ми Клариназе за оттоцете. Надявам се днес да ми махнат тампоните. За тези които се страхуват от болка мога да кажа че такава почти няма, в момента ме боли малко главата и ченето, но един аналгин и минава. Аз си взех и шапка че ме е срам .

Дано всичко да мине до 2 седмици, че не живея в България и трябва да пътувам.

Благодаря отново на всички Ще пиша как е минал прегледа. Дано по подробното описание на преживяването помогне на тези които се двуомят
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th April 2010, 12:53
rvankova rvankova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Сливен
Мнения: 26
По подразбиране

kalinkatt при кой доктор се оперира?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th April 2010, 13:51
Kalinkatt Kalinkatt не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Оперира ме др. Асенов
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th April 2010, 13:56
rvankova rvankova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Сливен
Мнения: 26
По подразбиране

С какви впечатления си от него?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th April 2010, 15:55
Аватара на baroneska
baroneska baroneska не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 140
По подразбиране

Веднага си купи Хепароид зентива и се мажи с него. Направо чудеса прави. Вечер преди лягане се мажех и на сутрунта бяха на половина синините. Успех.
__________________
www.blackcoffee-blog.com
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th April 2010, 12:03
Kalinkatt Kalinkatt не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 6
По подразбиране

baroneska - много благодаря за съвета. Ощте днес щте си го купя. Между другото твоите мнения много ми помогнаха

Махнаха ми тампоните на третия ден и смея да твърдя че болката не е голяма. Махнаха ми пласмасата от носа и ми я поставиха отново. Аз нямам гипс или пластини в носа. И благодарение на дупчиците по това пластмасовото нямам и сърбеж засега. Иначе вече синините отиват към жълтини и зеленини Оттока слиза към бузите.

Болка няма само дето ми е едно изтръпнало и всичко между носа и горната устна е изтръпнало Незнам дали е нормално.

Още нямам много мирис и даже и вкуса ми му има нещо. Да не говорим че носа ми е постоянно запушен

Отидох с един дълъг списък с въпроси в неделя общто взето все по теми които се дискутират доста тук и вече имаме о6те едно мнение по тях.

1) Никакво мокрене поне до 5-ти ден след вадене на тампоните. Той каза може и трети но аз ще чакам до 5-ти.
2) Никакви масажи или мачкане на носа поне 2 месеца - Понеже всеки се възстановявал различно но това бил периода които той ме посъветва.
3) Очила - 3 месеца - особенно ако са тежки
4) На слънце само с крем на носа
5) Спорт нямало проблеми и след 3 седмици стига да не е силов, опасен за носа или плуване.
6) Предупреди ме че върха на носа и между веждите спада оттока най бавно така че да изчакам преди да почна да се притеснявам за тях.


Имам две въпросчета след операцията кожата от нормална ми стана много ама много мазна - почиствам я постоянно но резултат няма какво да правя?

Мога ли да отида на фризор за боядисване и кичури искаше ми се преди да си тръгна да си оправя и косата

Ако някои има други въпроси да пита преди да съм забравила


Успех на всички
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th April 2010, 18:22
todorgg todorgg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Заравей kalinkatt
Мене ме оперираха ден преди теб, но за разлика от тебе аз имах проблеми с дишането. Та на кратко, май се уплаши като не видя сутринта в стаята ) ( настанихате до мене ) с носове натъпкани с тампони, но те поздравявам че въпреки всичко легна под чука.
да кажа и аз за д-р Асенов. Златни ръце има. Днес на прибиране за бургас минах да ме погледние, и каза че всичко е о.к. Понеделник ще ходя да ми махат кофража )Много е дискомфортно с тези плаки в носа.

kalinkatt - поздрави Вашите от мен.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневницитенаеднаринопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:04.