IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4981  
Стар 8th July 2009, 09:23
Аватара на tonita
tonita tonita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Бургас
Мнения: 642
По подразбиране

Ох кой ли няма проблеми с родителското тяло

Моята майка е подобна като на Апо- полицейски инспектор от всякъде. И аз се изнесох на 18 от къщи и живях 8 години в чужбина. Миналата година се върнах окончателно в БГ и пак си живеем в един град, слава богу не в една къща

И какво забелязвам: държат се с мен как са се държали преди да замина. А те са минали годинки все пак... 28 годишна жена съм станала и отказвам да давам обяснение къде съм във всеки един момент и какво правя, с коя точно приятелка съм излязла и т.н. Те пък от това са тежко обидени... Въобще понятието лична сфера е нещо абсолютно непонятно и неразбираемо за тях Как смея аз да не им казвам къде ще ходя след работа Понякой път незнам да се смея ли, да плача ли...

Сложни са тези взаимоотношения.....
__________________
Готино е да си важен, но по-важно е да си готин!
  #4982  
Стар 8th July 2009, 09:27
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Момичета, просто им докажете че сте отговорни хора, които не се обесняват за постъпките и решенията си. Обсъждайте, но не искайте съвети.

Родителите са особена порода. Трябва да им се докаже и то твърдо, че вече нищо не зависи от тях - (след една определена възраст разбира се.) Те ще ви се месят дотолкова, доколкото им позволите!
__________________
АЗ КАЗАХ !
  #4983  
Стар 8th July 2009, 09:42
Аватара на tonita
tonita tonita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Бургас
Мнения: 642
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Момичета, просто им докажете че сте отговорни хора, които не се обесняват за постъпките и решенията си. Обсъждайте, но не искайте съвети.
Родителите са особена порода. Трябва да им се докаже и то твърдо, че вече нищо не зависи от тях - (след една определена възраст разбира се.) Те ще ви се месят дотолкова, доколкото им позволите!
Точно това се опитвам да постигна от година, между другото имам вече имам известен напредък, но има още какво да се желае...

Аз им го казах в прав текст: Хора, много ви обичам и ви уважавам, ценя вашето мнение и съвети, НО вече съм голям човек, който има правото сам да взема решения и да постъпва както намери за добре. Ако някой път моите решения не съвпадат с вашите представи и ако живота ми не се стича по начина, по който на вас ви се иска, моля не ми се сърдете и не ме осъждайте! И ако греша- греша, както всеки човек и аз имам това право

Просто искам от тях да ме приемат, както аз съм ги приела с всичките им достойнства и косури!!! Защо е толкова трудно?
__________________
Готино е да си важен, но по-важно е да си готин!
  #4984  
Стар 8th July 2009, 09:57
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Aз пък нямам нито нерви, нито желание да доказвам каквото и да било на който и да било. Работата не е толкова до доказване, колкото до това, че не става на нейното, поне в моя случай, ама както и да е това е дълга тема.
  #4985  
Стар 8th July 2009, 10:04
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Ох, аз също обмислям да си вдигна парцалите в скоро време, но просто не мога да си представя реакцията...
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
  #4986  
Стар 8th July 2009, 10:04
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Апо, ама и ти си един инат!

Аз се отървах от родителската зависимост доста рано, може би още в девети клас! Това автостоп, море, късно прибиране, хулигански прояви....на баща ми косата му побеля за една година!

Така или иначе всеки има право да се научи на Живот от натрупан личен опит.
__________________
АЗ КАЗАХ !
  #4987  
Стар 8th July 2009, 10:22
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Като разглобена съм...пътувахме към Варна и обратно със скутер...само с няколко часа почивка -сън на плажа и то беше адски стуууд, защото пристигнахме посреднощ...Дори се чудя как се навихме да тръгнем, но пък поне се свърши нужната работа.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
  #4988  
Стар 8th July 2009, 10:25
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

следващата стъпка е да опиташ със скейтборд
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
  #4989  
Стар 8th July 2009, 10:27
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Първо колело.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
  #4990  
Стар 8th July 2009, 11:35
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Момичета, просто им докажете че сте отговорни хора, които не се обесняват за постъпките и решенията си. Обсъждайте, но не искайте съвети.

Родителите са особена порода. Трябва да им се докаже и то твърдо, че вече нищо не зависи от тях - (след една определена възраст разбира се.) Те ще ви се месят дотолкова, доколкото им позволите!
Да но когато се спича че с майка съм имала какво да си кажа,
След като си взех куфарите, се оплакал на леля че му било кофти че с него не съм разговаряла освен за пари за това че съм си взела изпита и прочие
той се чувствал кофти че с майка не можем да се надприказваме,

Е кво за това колко ми тече месечния ли иска да с иговорим
аз за съжаление в детсвото си си спомням само лоши моменти, може би хубави с него не еимало, ама докато учих за първия държавен изпит, започнах да страдам тъй като осъзнах че половината от личните ми проблеми са резултат от това което съм била допреди 20 години
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Оплачисенещо
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:35.