IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #401  
Стар 15th March 2010, 17:36
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не е крайно....Ако се прецени ,че ползата от лечението не е голяма и ако така също зъбът не е в контакт с отсрещния,тогава по-добре да се извади.
Не може да се каже без да се види на снимка и какво е положението в устата.
Има и такива случаи,в които може да се направи,просот не мога да кажа без да съм видял.
Отговори с цитат
  #402  
Стар 15th March 2010, 17:48
Travel Travel не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Мерси за отговора! Зъболекарката ми препоръча и хирург,който също да си каже мнението. Ще видим.
Отговори с цитат
  #403  
Стар 17th March 2010, 15:05
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Случи ми се следното: вчера сутринта започна адска болка около долния ляв мъдрец, поду се и отвътре и отвън леко, не можех да си отварям устата, адска болка изпитвах, която туширах донякъде с аулин. Иначе мъдреца ми беше напълно избил, но кат почна болката започна да се затваря от меките тъкани около него. Днес ходих сутринта на зъболекар, който каза че се получило от застояла храна и мястото е страшно възпалено, направи ми циркумцизио, каза че зъба е ок и тва беше. Даде ми да пия Далацин Ц 4 дни през 6 часа. и обезболяващи при нужда.

Същото рязане ми направиха на другия долен мъдрец, за да го оголят, тъй като той не беше изникнал съвсем и нямаше място накъде, обаче той не ме болеше изобщо, само самото рязано място.

Горните два мъдреци слава богу ги няма, извадиха ги!

Въпросът ми е: нормално ли е да продължава да ме боли така, както преди интервенцията, рязаното място не ме боли, а оная гадната болка, едвам си отварям леко устата, трудно ям. Кога евентуално трябва да спре да боли така силно, че да мога поне да си отварям устата???

Благодаря предварително!
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
Отговори с цитат
  #404  
Стар 17th March 2010, 15:11
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Нормално е ,защото острата фаза на възпалението не е отминала,а за това е изписан антибиотик,както и за да не се разпространи в съседни тъкани и да стане ....много неприятно.
Би трябвало до два дни да отшумява болката и отока,но пий антибиотика 5 дни.
Ако се задълбочи затрудненото отваряне на устата ,потърси хирург.
По принцип циркумсцизио е трябвало да се направи след няколко дни,когато възпалението утихне ...
Отговори с цитат
  #405  
Стар 17th March 2010, 15:28
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Нормално е ,защото острата фаза на възпалението не е отминала,а за това е изписан антибиотик,както и за да не се разпространи в съседни тъкани и да стане ....много неприятно.
Би трябвало до два дни да отшумява болката и отока,но пий антибиотика 5 дни.
Ако се задълбочи затрудненото отваряне на устата ,потърси хирург.
По принцип циркумсцизио е трябвало да се направи след няколко дни,когато възпалението утихне ...
Колко си бърз :P Благодаря ти за бързата реакция

Антибиотика си е 16 таблетки и и така разпределен (4 дни x 4 табл.) става за 4 дни, да купя още един ли?

А как трябваше според теб да утихне, в смисъл чрез какъв метод, антибиотика ли?

А хирургът какво ще ми направи, да го извади евентуално ли?

Иначе той ми каза ако не утихне болката и подуването да мина в събота на конторла!

Аз по принцип отидох там ей така, щото хирургът който знам, при него не правят снимки и исках тоя лекар само да каже за кво иде реч и да ми направят снимка там (В Медстом) и евентуално хирургът да ми го извади! Но нещата се развиха по друг начин, не очаквах че пак ще ме режат... Иначе другия мъдрец ми го ряза друг лекар-орален хирург
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
Отговори с цитат
  #406  
Стар 17th March 2010, 15:40
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

А според теб каква е опасността след като са ме рязали когато е още възпален зъба, какво може да стане?

Я воре, ти зъболекар или зъботехник си? Можех и при теб да дойда? :P Къде се намира кабинета ти?
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
Отговори с цитат
  #407  
Стар 17th March 2010, 15:49
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не....трябва да го пиеш 3х1 на ден от 300мг (на 8 часа )
изпий опаковката по тая схема
В тия случаи е по-добре да се изчака заради болката(когато е възпалено по-трудно действа упойката) ,заради още няколко фактора също,но вече са ти го направили ,така че няма значение Щом пиеш антибиотик,ще си ок
Аз съм орален хирург .
ще ти драсна ЛС с координати
Отговори с цитат
  #408  
Стар 17th March 2010, 15:57
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Не....трябва да го пиеш 3х1 на ден от 300мг (на 8 часа )
изпий опаковката по тая схема
В тия случаи е по-добре да се изчака заради болката(когато е възпалено по-трудно действа упойката) ,заради още няколко фактора също,но вече са ти го направили ,така че няма значение Щом пиеш антибиотик,ще си ок
Аз съм орален хирург .
ще ти драсна ЛС с координати
Супер Не знаех че си орален хирург! Много се радвам!

За антибиотика ще те послушам, и на мен ми се видя много на често това!
От упойката бая си ми сложи докато спре да ме боли, първо на 2 месета ме боде , после на още 2!
Иначе и горния зъб ми го вадиха при условие че виех и ревах от болка, не можех да чакам повче и исках, то уойката не действа на болката, която си идва от дълбоко, а само на тъканите около зъба!
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
Отговори с цитат
  #409  
Стар 17th March 2010, 17:00
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Ади , направо ме стресна с тия мъдреци...

Преди 6-7 години ми излезе един (от ляво) и го извадих по препоръка на зъболекаря, защото беше излязъл на криво ли , що ли и само пречеше....

Сега обаче , о , ужас...от дясната страна , едновременно - отгоре и отдолу ми излизат мъдреци! (То вярно , че в последно време раздавам акъли , наляво и надясно , но чак толкоз да съм помъдряла!? )
То едно на ръка , че наболява , но и там, където избиват , местата са като рана...така ги усещам
Явка, казвай с какво да се жабуря , че да не стана и аз за антибиотик ?
Гледам сутрин и вечер да навирам четката и там , ама знам ли ...да не направя и аз някой абцес
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #410  
Стар 17th March 2010, 17:12
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Ади , направо ме стресна с тия мъдреци...

Преди 6-7 години ми излезе един (от ляво) и го извадих по препоръка на зъболекаря, защото беше излязъл на криво ли , що ли и само пречеше....

Сега обаче , о , ужас...от дясната страна , едновременно - отгоре и отдолу ми излизат мъдреци! (То вярно , че в последно време раздавам акъли , наляво и надясно , но чак толкоз да съм помъдряла!? )
То едно на ръка , че наболява , но и там, където избиват , местата са като рана...така ги усещам
Явка, казвай с какво да се жабуря , че да не стана и аз за антибиотик ?
Гледам сутрин и вечер да навирам четката и там , ама знам ли ...да не направя и аз някой абцес
Оф милата, и ти ли?

Писнаха ми тия проблеми с мъдреците! И мен ме боли едно като преглъщам, второ като си отворя устата повече от 1 см, едвам набутвам лъжица или вилица и ям млека и некви такива само, колкото да не умра от глад Тва се получило точно от храна, която е влязла и не може да се почисти с четка. Иначе аз редовно си жабурках с води, ама на...случи се...дори с обезболяващи пак не мога да си отварям устата засега, просто не ме боли много в покой. Дано тоя антибиотик и това че мястото е почистено и обрязано ми помогне и утре да съм по-добре!
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:08.