IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #471  
Стар 2nd June 2010, 11:55
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Не е задължително да се изважда,но е задължително да се лекуват въпросните канали.Как,дали ще се сваля конструкцията ил ще се пробива ,за да се стигне до каналите ,това е въпрос на избор от страна на този ,който ще го прави.
Така оставено това огнище на инфекция ,ще доведе до проблеми рано или късно.
Аз също мисля като Явор. Зъбът може да се лекува и да се запази. Аз лично бих препоръчал сваляне на конструкцията, за да се иди реалното състояние на зъба под короната и да се установи от къде е дошло това усложнение.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #472  
Стар 2nd June 2010, 19:09
Lamersson Lamersson не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Много ви благодаря ви за бързите отговори!
Отговори с цитат
  #473  
Стар 3rd June 2010, 08:08
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lamersson
Много ви благодаря ви за бързите отговори!
You welcome!
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #474  
Стар 3rd June 2010, 19:38
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Цитирай:
Първоначално написано от Lamersson
Много ви благодаря ви за бързите отговори!
You welcome!
д-р Венелинов, Правилно е да се каже You are welcome.
Отговори с цитат
  #475  
Стар 4th June 2010, 10:13
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mammaMia!
Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Цитирай:
Първоначално написано от Lamersson
Много ви благодаря ви за бързите отговори!
You welcome!
д-р Венелинов, Правилно е да се каже You are welcome.
Упс, забравих `re
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #476  
Стар 4th June 2010, 10:13
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Благодаря за корекцята.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #477  
Стар 4th June 2010, 11:54
tsvetito88 tsvetito88 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте!Имам и аз питане към вас!Преди 3 години ми правиха пломба на 6 долен ляв зъб и всичко беше ок!Но преди година и повече част от зъба ми се отчупи без пломба ,но от страх така и не отидох на зъоблекар!Наскоро този зъб почна да ме боли и отидох на зъболекар и след махане на пломбата и снимка ми каза,че имам граноломи!При самото бъркане в каналите само единия от 3 ме болеше и каза,че не е добре зъбът!На въпросът ми какво ще правим тя каза да избирам между промиване на каналите и 3 последователни процедури с йонофорза след което пломба и коронка или да ме прати на хирург да го извади!И тъй като нямам представа какво да направя се обръщам към вас за съвет?
п.с забравих да кажа,че от 4 дена съм с лекарство в зъба и едната страна на зъба почти я няма!Имам и снимка и ако трябва ще я кача!
Отговори с цитат
  #478  
Стар 6th June 2010, 17:19
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tsvetito88
Здравейте!Имам и аз питане към вас!Преди 3 години ми правиха пломба на 6 долен ляв зъб и всичко беше ок!Но преди година и повече част от зъба ми се отчупи без пломба ,но от страх така и не отидох на зъоблекар!Наскоро този зъб почна да ме боли и отидох на зъболекар и след махане на пломбата и снимка ми каза,че имам граноломи!При самото бъркане в каналите само единия от 3 ме болеше и каза,че не е добре зъбът!На въпросът ми какво ще правим тя каза да избирам между промиване на каналите и 3 последователни процедури с йонофорза след което пломба и коронка или да ме прати на хирург да го извади!И тъй като нямам представа какво да направя се обръщам към вас за съвет?
п.с забравих да кажа,че от 4 дена съм с лекарство в зъба и едната страна на зъба почти я няма!Имам и снимка и ако трябва ще я кача!
Здравейте, ако можете качете снимката, за да я видя и тогава ще мога да ви дам насоки. Колко дълбоко е счупването на зъба (над, на, под венеца и ако е по- колко?)?
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #479  
Стар 6th June 2010, 21:26
tsvetito88 tsvetito88 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Ето 2 снимки малко с лошо качество,но се надявам да разберете нещо!Зъбът ат вътрешната част е счупен до венеца,а иначе другите страни са горе-долу добре!И зъболекарката каза ,че зъбите ми са ронливи!
п.с зъбът на първата снимка е третият от ляво на дясно, а на първите два е отблясъка на светкавицата---

[/img]
Отговори с цитат
  #480  
Стар 7th June 2010, 08:29
Мираж Мираж не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 3
По подразбиране Ре-ре-лечение на гранулом

Здравейте,
Благодарности и поклон на стоматолозите, които със своята компетентност откликват на нашите "зъбни" болки и проблеми в този форум!
Въпросът ми е :
Еднокоренов зъб, 4-ти долу - умъртвен преди повече от 15 години, с щифт и металокерамична коронка.Преди година почувствах лека болка - на снимка се видя малък гранулом.Отвориха ми зъба, но лечението беше съвсем формално - 1-2 промивки и еднократна физиотерапия по моя молба /някъде прочетох, че трябва да са поне 5 процедури/.Запълването беше с някакъв разтвор, доста възрядък по думите на стоматологичната сестра, сложиха ми щифт и коронка...Сега на снимка се вижда, че е разтворът е протекъл 2-3 мм от края на корена, грануломът се е увеличил и отново ме боли.Възможно ли е зъбът отново да се отвори и да се приложи по-качествено лечение, т.е. ре-ре-лечение, какъв проблем би възникнал от това, тъй като като изход ми предложиха резекция от която се ужасявам ?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:25.