IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th April 2009, 13:00
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране Любителска видеокамера

Търся си цифрова камера до 1500 лв. Разгледах доста модели (предимно на Сони) и добих някаква представа, но ми е нужно мнение на по-запознати с въпроса, поради което се обръщам с молба за съвет към вас .
Кои параметри са най-важни и кои са ненужно преекспонирани (за заблуда на в общи линии невежи като мен)? . Подобно обяснение, колкото ме респектира, толкова ме и обърква . Например видът носител на информация го избирам според разбиранията ми за удобство или има друго значение, оптиката била важна, ама, като не разбирам от нея, как точно да стане и т.н.
Ще се радвам да чуя мнението ви. Благодаря предварително .
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th April 2009, 13:16
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

братовчедка ми спечели 1 на някв студентски филм фест, ако искаш да ти я предлагам направо щот на нея не й трябва и се оплакваше, че не могат да си я поделят като екип, пък не се търсели много
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th April 2009, 13:21
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Да чуем и други мнения и да видим дали братовчедкината ти камера отговаря на изискванията, пък тогава ще се пазарим ...
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th April 2009, 13:51
pogo pogo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 161
По подразбиране

Моята камера е sony от три години я ползвам и съм много доволна, но е старо моделче още от тези с касетите, а за новите нямам инфо и не мога да ти помогна особенно в избора.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th April 2009, 14:46
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Имам много подобен на този модел, само че хард диск, поради мои си някакви съображения Точно този модел, който си пуснала, е чудесен, единствено мемори стика на мен не ми харесва, защото камерата идваше с един колкото да не е без хич от 4гб, което не че е малко, ама не е и много- няма и час и половина. А 16гб например тогава струваше към 100 евро, които ми се досвидя да им дам и тъй- предпочитам 80гб хард, та като почна да го пълня, да забравя кога съм почнала
За оптиката мога да кажа, че наистина е едно от най- важните неща, а на сонитата си е стабилна. Не им е кой знае колко фокусното разстояние и на тая и на моя модел и дори и с тоя 12 оптичен зум, аз лично не бях доволна. Но и за това има сравнително евтино решение- допълнителни доста прилични лещи, които се монтират отпред на обектива. Аз си купих и сега мога да снимам птички през девет планини в десета
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th April 2009, 15:07
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Благодаря ти, надявах се да се включиш с компетентно мнение . И аз вече се убедих, че с хард е по-добре. Не се бях замисляла, че дисковете побират толкова малко и ще трябва да се сменят често при по-дълъг запис. Твоята камера какъв модел е точно?
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th April 2009, 15:21
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

http://www.sony.co.uk/product/hdd-av...rive/hdr-sr11e
Объркала съм се за харда, 60гб е, не 80, сега видях, ама при тая големина, плюс/минус 20 е все тая
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th April 2009, 15:31
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Уууу, много хубава ....
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th April 2009, 16:21
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране Re: Любителска видеокамера

Цитирай:
Първоначално написано от Izabo
оптиката била важна
да бе да, важна била оптиката , най-важен е дизайна

сериозно сега съвет: иди в специализиран форум или някой общ за техника. компютри от тоя род, в който е доста по голяма вероятноста да ти обяснят как пилето пускало млИко

иам сайтове с ревюта, има ИНТЕРНЕТ, сядаш, четеш, образоваш, избираш, купуваш .. никой няма да направи най-правилния избор за теб от самата теб, никой няма да мисли вместо теб !!!

а после. след покупката, няма да избягаш пак от ровене в нета? софтуер за обработка? за CUDA чувала ли си? и така нататък

а на какво ще гледаш 1080и/п?

тва са въпроси за събуждане на интерес , не че реално се интересувам в конкретния случай
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th April 2009, 16:31
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Що бре, Светлинчо, на какво трябва да се гледа?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Любителскавидеокамера
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:11.